pescuit pe raul Somes in judetele Salaj si Maramures

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Avatar utilizator
t0pgun21
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 11 Mar 2009, 06:15

pescuit pe raul Somes in judetele Salaj si Maramures

Mesaj de t0pgun21 » 11 Mar 2009, 06:38

cine stie ceva locuri bune pe somes in judetul salaj ?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de gor965 » 11 Mar 2009, 23:03

Salut !
Fiti va rog mai atent unde postati intrebarile dvs. ! Sunteti la rubrica Momeli vii si intrebati de un loc pe Somes ...vi-i se pare Ok treaba asta ?
Acest topic va fii mutat la rubrica Pe rauri si Dunare !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
andrei_somes
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 15 Feb 2009, 15:56

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de andrei_somes » 11 Apr 2009, 15:47

in salaj .zona Surduc-Jibou-Somes odorhei, daca mai sunt locuri bune a-si dori sa le cunosc si eu. S-au format f multe balastiere ilegale si cam totul pare a fi dat peste cap. Am facut in acest an o iesire la Tranis (dincolo de jibou) dar inafara de timp frumos nimic! Cred ca s-a braconat puternic pe timpul iernii, apa a fost pe scadere puternica si 2 zile. simbta si duminica pina in amiaza nu am avut nici o trasatura . Am folosit mix pentru scobar si mreana, viermusi, rime groase si am dat si la rotativa dar... nimic . asta este acum se va inchide si asteptam pina la deschidere

Avatar utilizator
andrei_somes
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 15 Feb 2009, 15:56

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de andrei_somes » 11 Apr 2009, 15:50

topgun !!! daca frecventezi somesul in salaj poate ne vom intilni !!! eu sunt andrei 0723169138 telefonul! ce zici? poate ne si cunoastem........

Avatar utilizator
cocobm
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2008, 01:05

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de cocobm » 12 Apr 2009, 01:19

pe somes cele mai faine locuti sunt intre Rastoci si Cuciulat.crapi somni mrene scobari platici...altadata.pana acum doi ani se prindea orice dar in ultima vreme parca au disparut scobarii ,salaii sau somnii.ceva s-a intamplat in ultima vreme cu somesu.de anul trecut,de dupa prohibitie am prins cateva mrene(frumoase) si cativa cleni.in schimb locurile sunt superbe fiind unele din putinele zone fara balastiere(mai putin Letca unde a a inflorit "bisnisu" X-( ).chiar merita incercate.

Avatar utilizator
popvasilealin
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2009, 10:21

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de popvasilealin » 18 Apr 2009, 20:01

**== sant din s-odorhei si cunosc foarte bine somesul...in zona noastra :O cele mai bune locuri sant in zona numita --la luntre--acces cu masina pana pe marginea apei =D> sa poate pescui la fund si la pluta(am luat ten 4 kg-2kg--platica 2 kg,mrene peste 2 kg- :-?? scobari,,cosac,avat,clean atc ),este o zona cu locuri super :)) :)) din gura vaii sant locuri,destule cam pe 1,5 km de rau(pe partea odorheiului) **== **== mai sant locuri bune deasupra de podul de la gruslau,,,asta depinde si cam la ce vrei sa-ti incerci norocul =P~ >:D< daca ajungi pe acolo ,o sa ne si cunoastem,,,numai bine :-h :-h :-h

Avatar utilizator
t0pgun21
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 11 Mar 2009, 06:15

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de t0pgun21 » 19 Apr 2009, 10:24

somn nu este?anul trecut am luat doar pui de somn....am auzit ca in zona somesului odorhei sunt locuri bune de prins somn si mreana mare dar inca nu am ajuns pe acolo.id meu de messenger este t0pgun21 puteti sa ma adaugati si mai vb pe messenger

Avatar utilizator
popvasilealin
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2009, 10:21

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de popvasilealin » 19 Apr 2009, 20:29

o sa luam legatura pe mess...sant somni mari,crapi ,mrene...tot felul de pesti,care-ti dau emotii cand ii agheti...de prinzi o zi buna,mare te faci >:D< Am auzit de la cineva,ca s-au lua in iarna (la grebla somni multi,da si ei au fost prinsi de jandarmi =D> )Sa nu te mance-n patina sa -ti incerci norocul pe sezon inchis,ca cam umbla in control!!!ani trecuti si eu m-am riscat si am fost cu noroc(am si luat scobari ,la greu si nici nu am avut vizitatori)MAI ASTEAPTA SA-NFRUNZEASCA RACHITILE,,,,sant si locuri mai ferite,,da oricum nu-ti recomand!!!!!mai vorbim :)] **==

Avatar utilizator
t0pgun21
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 11 Mar 2009, 06:15

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de t0pgun21 » 20 Apr 2009, 23:49

inainte de prohibitie ai iesit pe somes?cu ce te lauzi?:) astept sa iasa prohibitia si o sa iti fac o vizita ....sper sa imi dai un loc bun sa ma distrez si eu cu monstrii despre care ai zis tu :)

Avatar utilizator
popvasilealin
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2009, 10:21

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de popvasilealin » 21 Apr 2009, 18:13

**== anul asta nu ma LAUD nici macar cu un porcusor!!nu am fost la pescuit ,cu toate ca-s cu permisu la zi platit...am vrut sa ma las de pescuit!!!!probleme de sanatate :D daca vrei sa te distrezi,asa cum ai zis,ce sa mai zic,o sa te ajut,o sa ne intanim in odorhei si o sa te duc la somes,,,apoi om mai vedea si cat de meserias esti :)) :)) ia adresa mea de mess------popvasilealin :-h numai bine :-h

Avatar utilizator
miky_nel
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 25 Oct 2008, 12:46

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de miky_nel » 24 Mai 2009, 18:05

salut. am citit discutia voastra in legatura cu pascuitul pe somes.as avea si eu o intrebare. sunt pescar de crap din salaj,si as dori sa pescuiesc pe somes numai la crap si ten. nu cunosc obiceiu crapului , cand si ce mananca mai cu pofta. daca e cineva sa ma ajute cu informatzii in acest domeniu?

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de Sebastian » 30 Oct 2009, 15:01

a mai fost cineva la pescuit pe somes in perioada asta?se prinde ceva?pe unde si la ce?as incerca o iesire pe noapte la salau si la somn :-<

Avatar utilizator
t0pgun21
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 11 Mar 2009, 06:15

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de t0pgun21 » 03 Noi 2009, 18:38

eu unu nu am fost...ma dezamagit si somesul anul acesta nu sa prins nimic(cel putin eu) daca afli ceva loc bun si ai prins ceva anuntane si pe noi :)fir intins

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de Sebastian » 07 Noi 2009, 09:42

nici o veste despre somes? :-<

Avatar utilizator
popvasilealin
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2009, 10:21

Re: pescuit pe somes in judetul salaj

Mesaj de popvasilealin » 07 Noi 2009, 19:14

saptamana trecuta o mancat bine scobarul..da saptamana asra deloc

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”