concursuri de pescuit la crap accesibile ...

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
j0k3111
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 12 Noi 2009, 20:58

concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de j0k3111 » 12 Noi 2009, 21:30

as vrea sa intreb si eu de ce in romania nu se pot face concursuri la crap si mai accesibile ....ptr toata lumea.... nu zic sa puna taxa 100.... dar in echipa de 2 pana in 10 mil sunt f putin concursuri in tara ...si se aude f greu de ele ...si cand auzi deja sunt ocupate toate locurile ....dc nu se fac concursuri ptr toti pescarii si cei cu posibilitati materiale mai medii .... nu toti pot sa dea taxa de inscriere la un concurs 10 mil de caciula ....eu zic ca ar fii mult mai multi participanti si mult mai muli debutanti ....ar putea fi facut si un campionat pe divizii ...in functie de cantitatea prinsa pe un an .....nu se gandeste nimeni la pescarii astia care nu au salarii in mii de euro ....sau care au scule ce nu depasesc 20 mil ...? cred ca multi pescari sunt de acord cu mine si sper ca pescuitul pentru care noi cei impatimiti am lasa si nevasta si copil sa mergem sa scoatem unu la lumina ....SPER SA NU DEVINA UN SPORT EXCLUSIVIST...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de florentiniuga » 12 Noi 2009, 22:39

Vom face anul viitor. Incercam sa identificam si administratorii de balti dispusi sa accepte ca inca suntem in criza si nu e momentul sa jupoaie pescarii pentru un concurs c&r.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de Amstel » 13 Noi 2009, 05:01

florentiniuga scrie:... Incercam sa identificam si administratorii de balti dispusi sa accepte ca inca suntem in criza si nu e momentul sa jupoaie pescarii pentru un concurs c&r.
... si poate identificati si organizatori care sa fie dispusi sa accepte ca inca suntem in criza si nu e momentul sa jupoaie pescarii ...
...si incercati sa identificati si pescarii care sa accepte ca este un concurs c&r

Avatar utilizator
j0k3111
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 12 Noi 2009, 20:58

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de j0k3111 » 13 Noi 2009, 18:39

Amsterdamer scrie:
florentiniuga scrie:... Incercam sa identificam si administratorii de balti dispusi sa accepte ca inca suntem in criza si nu e momentul sa jupoaie pescarii pentru un concurs c&r.
... si poate identificati si organizatori care sa fie dispusi sa accepte ca inca suntem in criza si nu e momentul sa jupoaie pescarii ...
...si incercati sa identificati si pescarii care sa accepte ca este un concurs c&r
cred ca dvs sunteti proprietar de balta dupa cum vb ...nu am vazut pana acum la vreun concurs sa vina pescari care sa nu pescuiasca c&r nu pot sa cred ca a plecat cineva de la vreun concurs cu plasa plina de peste.... oricum ...ducem lipsa mare de concursuri accesibile ...ptr ca mai toti administratorii de balti isi urmaresc doar interesul fara a le mai pasa de cei ce vin si le da o taxa care dupa parerea mea e exagerata pe unele balti ,tratandui ca pe niste simpli clienti ...

Avatar utilizator
j0k3111
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 12 Noi 2009, 20:58

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de j0k3111 » 13 Noi 2009, 18:44

vreau chiar sa fac pe toate forumurile existente acest anunt cu concursuri de pescuit mai accesibile ...ptr ca doar asa putem sa aratam la toti pescarii si la toti cei care le place pescuitul ca este un SPORT nu un mod de a te imbogati pe urma la niste "maniaci" ....felicitari administratorului de la bunget bratesti 2 ptr o incercare reusita de concurs mai accesibil ...chiar daca s-a anuntat f tarziu concursul s-au ocupat imediat toate locurile ....felicitari domnule caba si sper sa fiti un exemplu ptr altii

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de Amstel » 13 Noi 2009, 20:55

j0k3111 scrie:
cred ca dvs sunteti proprietar de balta dupa cum vb
nu crezi bine...
j0k3111 scrie:nu am vazut pana acum la vreun concurs sa vina pescari care sa nu pescuiasca c&r nu pot sa cred ca a plecat cineva de la vreun concurs cu plasa plina de peste....
nu esti bine informat
j0k3111 scrie: oricum ...ducem lipsa mare de concursuri accesibile ...ptr ca mai toti administratorii de balti isi urmaresc doar interesul fara a le mai pasa de cei ce vin si le da o taxa care dupa parerea mea e exagerata pe unele balti
corect - sunt balti cu taxe mari, dar probabil au clienti destui daca preturile nu scad
j0k3111 scrie:tratandui ca pe niste simpli clienti ...
=)) =)) asta-i tare!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de cristian505ro » 15 Noi 2009, 15:43

Amsterdamer scrie: ...si incercati sa identificati si pescarii care sa accepte ca este un concurs c&r
Asta nu reprezinta o problema. Numarul pescarilor romani de C & R (in special in carpfishing) este in continua crestere si mult mai mare fata de anii trecuti.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de cristian505ro » 15 Noi 2009, 16:14

[quote="j0k3111"]as vrea sa intreb si eu de ce in romania nu se pot face concursuri la crap si mai accesibile

Sa stii ca anul acesta au fost, nu multe dar au fost. Cateva exemple :
-Turneul Infopescar individual/48 ore/500 ron. Cel putin primele 3 manse se meritau pentru un incepator in concursuri.Plus ca te puteai intalni cam cu 50% din crema pescarilor de crap de la noi.
-Chiroiu 4 cupa verii/72 ore/echipa de 3/1300 lei, revine aprox.430 lei/persoana,mai mult decat onorabil zic. O balta superba,atmosfera placuta de concurs,concurenti unu si unu.
-Stolnici/72 ore/ echipa de 2 -700lei/echipa de 3-900 lei.
Acestea au fost si concursuri unde si premiile au fost substantiale.
Daca urmaresti forumurile de profil, Infopescar fiind unul dintre ele-foarte bun!, sigur gasesti cateva concursuri la care sa poti participa.
Bine,sunt si concursurile scumpe , dar si cu premii pe masura. Dar in echipa de 3 se poate face un efort. Iar atmosfera si capturile de pe aceste balti, fac toti banii.
Pescuitul modern la crap este in esenta un hobby scump, avand in vedere calitatea echipamentului si costul nadei.
Dar, dupa loc, tot valoarea pescarului ramane primordiala, avem un foarte bun exemplu demn de urmat, Dan Mitranescu, care utilizeaza un echipament normal si nada cea mai ieftina.
In concluzie,sunt concursuri accesibile si probabil vor fii mai multe pe viitor.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de Amstel » 15 Noi 2009, 18:22

cristian505ro scrie: Asta nu reprezinta o problema. Numarul pescarilor romani de C & R (in special in carpfishing) este in continua crestere si mult mai mare fata de anii trecuti.
nu m-ai inteles: nu vorbesc de pescarii de c&r adevarati, ci de cei doar declarati c&r-isti si-n realitate portbagajisti.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concursuri de pescuit la crap accesibile ...

Mesaj de cristian505ro » 15 Noi 2009, 18:58

Amsterdamer scrie:
cristian505ro scrie: Asta nu reprezinta o problema. Numarul pescarilor romani de C & R (in special in carpfishing) este in continua crestere si mult mai mare fata de anii trecuti.
nu m-ai inteles: nu vorbesc de pescarii de c&r adevarati, ci de cei doar declarati c&r-isti si-n realitate portbagajisti.
Ba te-am inteles perfect, dar la concursurile serioase acestia nu sunt prezenti, iar daca unul face asa ceva, fii sigur ca e notat si nu cred ca va mai calca pe aceea balta. Stiu si eu ca au fost asemenea cazuri, in concurs, dar nu la cele serioase. Dar asa cum am aflat si eu de la altii,fii sigur ca si patronul si paza de acolo au aflat si vor lua masuri. Oricum sunt cazuri izolate. Bine, asta e valabil doar pe baltile cu regim C & R si de concurs. In rest....Dumnezeu cu mila, e jaf mare de tot.
Cristian Bebesel

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”