Comentariile chibitilor

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 19 Noi 2009, 20:33

Vad ca CN 2010 a inceput "ca la noi" :) ...sper ca sfarsitul sa fie totusi "ca la altii", care stau in corturi doar cand merg la pescuit sau in camping, in vacanta :) .

ps: schimbare = progres =D>

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de florentiniuga » 20 Noi 2009, 04:26

Gasiti AICI filmata sedinta de la Darvari.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Amstel » 20 Noi 2009, 10:49

Vladut M are dreptate pe xxx: "A fost o capcana intinsa de Victor Oana, pe care sincer il felicit ptr inteligenta de care da dovada si ptr faptul ca reuseste sa manipuleze pescarii dupa bunul plac... .nu stiu daca mai merita sa investim timp, bani, suflet si sanatate in organizarea unei manse a acestui asa zis CN de dinainte aranjat. Sau ce rost mai are sa participam ca club...."

Sedinta de mai sus ne arata ca AV si V Oana sunt bunicei in "arta manipularii" iar reprezentantii cluburilor
(a unor cluburi) nu au "sange in instalatii" ( ca sa fiu in ton cu limbajul unui proaspat realizator de emisiuni care m-a uimit cu expresii de genul "sa moara mama, ciordeala, etc". ) sau nu au experienta necesara in negocieri.
Fara o ordine de zi clara, pe puncte, trimisa din timp cluburilor pentru a fii discutata cu cei care isi platesc participarea la CN, cu un sistem nou de punctaj supus la vot dupa 1 minut de la prezentare, cu balti alese nedemocratic ...si cu pumnul in gura pus lui F Iuga ca sa nu dea idei lui D Mitranescu sau George A...cu remarca lui AV : "de cand a aparut Dan Mitranescu si Carpzone s-au stricat lucrurile in carpfishingul romanesc"...cu milogeala de la sfarsit in care cineva intreba pe fiecare reprezentant daca vrea ca Oana sa ramana sef... precum si simulacrul cu biletele de vot secret "propus" de Oana si "refuzat" de AV si, cireasa de pe tort: TAXA DE SMECHERIE inpusa patronului unui lac ca sa intre cu lacul in competitie ....si cu multe altele care nu mai am chef sa le mai insir aici...FRAIER ESTE CINE COTIZEAZA PENTRU ACEST TURNEU, daca lucrurile vor ramane asa.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de misu_sipanu » 20 Noi 2009, 11:23

@Amsterdamer :)) =)) =)) =))

WELCOME IN ROMANIA :P

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de nando » 20 Noi 2009, 11:43

cred ca prima data trebuie umblat la regulament sint multe de modificat
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de oliviu orhei » 20 Noi 2009, 14:02

Am vizionat sedinta si pot spune sincer ca mi s-a facut scarba si in alta ordine de idei si imi pun intrebarea daca pescuitul la crap este un sport sau este numai o afacere pentru cei care se ocupa de acesta data de pescuitul sportiv , prin promovarea de nade sau alte accesorii necesare pescuitului?
Cei care au condus in acest an lotul la Campionatul Mondial si care mai si recunosc ca a gresit in modul de gandire privind strategia abordata de lot, de ce se mai implica in continuare ?
Tot odata mai au curajul sa participe si sa propuna modul de desfasurare a calificarilor pe 2010. Toti care au condus delegatia ROMANIEI, nu ar mai trebui sa aibe o asemenea onoare pentru a nu ne mai face si mai rau de rusine.
In momentul cand sa propus participarea pe loturi mai mari de 8 pescari de club stiti de ce nu au fost de acord ? Deoarece cluburile pe care le reprezentau au un numar redus de membrii sau poate respectivii vor sa apara mai multe cluburi pentru adunare unei sume mai mari de bani din taxa de participare la calificari.

De ce SE stopeaza afirmarea si a altor pescari care considera PESCUITUL UN SPORT NU O AFACERE PROFITABILA ?

Va dati seama daca lotul avea un rezultat foarte bun, ce reclama gratuita isi facea producatorul FENOMENALELOR MANDARINE, dar pentru acest experiment cine plateste taxa de SMECHER ?........ noi pescari sau conducerea lotului care a fost de acord cu experimentul.

IN ALTA ORDINE DE IDEI ALTE EXEMPLE PRIVIND COMPORTAMENTUL DE MARI SPORTIVI:
La concursul de la Darvari ultimul din acest an pe standul 15 echipa formata din CORNEL ROSIORU -APCR presedinte -DETINATOR DREPTURI ORGANIZARE ( zis si MAESTRUL EMERIT) , CIPICA, VASILE BABOIERU SI ANDREI VLADEANU vicepresedinte carpfishing APCR,…. AU FOST ELIMINATI DIN CONCURS - MOTIVUL NERESPECTAREA REGULAMENTULUI DE ORGANIZARE AL CONCURSULUI.
La mondiale cine a COMANDAT cararea de nada de la un stand la celelalete standuri alte echipei noastre, in afara regulamentului CM - cine altcineva decat ANDREI VLADEANU vicepresedinte carpfishing APCR


Domnule Andrei VLADEANU - te intreb poti fi un exemplu bun de urmat sau esti un exemplu negativ ?
Daca erai membru al clubului din care fac eu parte iti pot spune ca erai EXCLUS din aces club.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Dan Mitranescu » 20 Noi 2009, 14:24

Ca sa nu se uite postez si aici :

La sedinta au mai participat :

1. Domnul Andrei Vladeanu care a dat cea mai mare si concreta teapa lotului Romaniei in valoare de 8000 euro prin sustinerea revistei ca sponsor .

2. Domnul Andrei Vladeanu (CAPITANUL ECHIPEI ROMANIEI) care la festivitatea de premiere din Franta s-a urcat pe podium intr-o avansata stare de ebrietate sesizata de majoritatea loturilor .

3. Domnul Andrei Vladeanu care a dat anuntul in lotul Romaniei ca se gasesc lucruri abandonate pe strada ,considerand si aproband ca a cauta printre acestea este un lucru demn de o reprezentativa .

4.Domnul Andrei Vladeanu care a facut si acceptat greseli grave de pescuit de la nada si pana la strategie, in postura de capitan cu care a fost investit pe motive de experienta .

5.Domnul Andrei Vladeanu care a cheltuit nejustificat banii lotului mergand la antrenament cu avionul in timp ce echipa s-a inghesuit 6 zile intr-o masina.

6.Domnul Andrei Vladeanu care jigneste pentru a se impune in discutii.

7. Domnul Andrei Vladeanu care dupa cele prezentate mai sus isi cere scuze si are pretentia sa gestioneze in continuare pescuitul din Romania , sa faca propuneri sintetizate dupa bunul sau plac dupa care ,prin metode abuzive sustinute de un vocabular obscen si ton ridicat , le sustine si le impune psihologic .

Acestia sunt domnii care au dominat sedinta si dupa care trebuie sa ne planificam un nou an competitional.

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de oliviu orhei » 20 Noi 2009, 15:13

In acest an am fost in Ungaria la MACONKA pe balta cu recordul realizat acum cativa ani de: VLADUT MATEIANU, TATAIE SI ANDREI VLADEANU.
Acel mare succes a fost obtinut pescuind cu 5 - 6 lansete iar regulamentul prevedea 4 lansete , un alt aspect echipa din doi pescari si un runner iar ei au pescuit toti trei - nu am aflat cine i-a convins pe organizatori sa nu-i elimine din concurs, dar ce pot spune acea persoana nu a procedat corect .
Daca erau eliminati atunci ce mai puteau zice acum - NIMIC

Poate unii se intreaba de ce nu postez pe site-ul lor - CONTUL A FOST STERS DE CATEVA LUNI SI NU POT POSTA. AICI NU MAI POT ACTIONA CU PARERE DE RAU PENTRU EI.

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Teddy » 20 Noi 2009, 15:47

Mai fratilor, daca toata lumea vede ca aceste calificari sunt de tot rahatul, de ce mai participati? Nu va convine,ori renuntati, ori faceti ceva sa schimbati sistemul. Toata lumea acuza, dar prin simpla participare accepta aceleasi rahaturi in fiecare an. Sa se duca Senzoru la calificari, si Pelicanul, si cine mai este de acord cu aceste manevre.
Nu e prost cine cere, ci ala care da!
Mai mult, ajungi in lot, esti facut hot si mincinos, si te faci de ras pentru ca tocmai cei care ne reprezinta nu sunt in stare sa ne tina imaginea sus, si ma obliga sa pescuiesc cu gris si aroma de mandarina.
Nu va convine ca Oana si Vladeanu sa fie sefii delegatiei sau ai turneului? Sanatate si la gara, sa participe cui ii convine. Eu pe banii mei, pe timpul si nervii mei sa ma duc cand stiu de la inceput ca va fi un haos si o bataie de joc? Nu multumesc.
Inca odata, prosti cei care accepta.
Acest sistem nu este pentru pescari, este pentru deservirea intereselor unor cercuri , si nu are nimic cu sportivitatea.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de oliviu orhei » 20 Noi 2009, 15:58

FELICITARI,

TEDYY

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de dan _city_center » 20 Noi 2009, 22:37

oliviu orhei scrie:FELICITARI,

TEDYY
despre ce concurs e vb aici?...
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Adrian B
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 24 Noi 2007, 16:51

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Adrian B » 20 Noi 2009, 23:45

Pescuiutul la crap – sport.
Probabil ca depinde si din ce unghi privesti problema. Sport e atunci cand Mitranescu sau Tata Nitul prind cate o tona de peste (si-l elibereaza), sport e atunci cand tragi de 2 crapi veniti unul dupa altul aprox 40 min si simti ca te dor bratele, sau e chiar atunci cand iti cari bagajul din masina in casa. Sport poate fi atunci cand exista fair-play.
Pescuitul la crap este sport, dar nu in acceptiunea competitionala atata timp cat nu exista o Federatie Sportiva de Pescuit la Crap. Nu exista pt ca probabil, nu se doreste a fi infiintata. Pentru ca in fiecare an, aceste calificari sa se desfasoare exclusiv in functie de interese. Este o bataie de joc cum nu exista nici in liga lui Mitica.
Pescuitul la crap nu este sport atata timp cat nu exista o Federatie care sa organizeze niste calificari nationale cu deschidere catre pescari, un regulament clar si un sistem unitar pe terment mediu si lung.
Concursurie private nu intra in discutie, acolo participa cine are timp si bani.
Am urmarit si eu prima parte a sedintei si sunt uluit de urmatoarele:
Un caz Badica care face scandal la o etapa si nu pateste nimic.
Un caz “valiza” unde nu e nimeni vinovat.
Un caz de non combat (si marturisesc ca nu stiu unde este adevarul)
Dar peste toate astea vad un om, Andrei Vladeanu, care este tartorul discutiilor, acuzelor, poate pe buna dreptate a celor enumerate mai sus, dar care este direct responsabil de neplata obligatiei AVP-ului catre lot. Adica teapa. Tot Andrei Vladeanu spune ca a fost o scapare faptul ca sigla PV TV nu apare pe echipamentul oficial, desi lui Victor Hodoroh i s-a transmis ca nu va exista nici un sponsor imprimat pe echipament. Totodata sunt surprins de reactia oarecum pasiva a acestuia, cand eu ma simt oarecum revoltat, nefiind implicat in acest “sistem”, insa PVTV a platit bani.
Totul se invarte in jurul APCR-ului si a lui Andrei Vladeanu. Marturisesc ca pe Andrei, il apreciez doar ca pescar, iar aceasta apreciere este invers proportionala cand vine vorba de moralitate si comportament. Este firesc in viata sa-ti urmaresti anumite interese, atunci cand sari calul insa, sau cand intreci limita, acela nu poate fi decat un comportament deplorabil.
Privind din alt unghi, trebuie sa-l felicit pe Andrei, pt ca sunt niste realitati, chiar daca ma contrazic:
De cand a luat fiinta, acest CN de desfasoara exclusiv cum vrea Andrei Vladeanu. Mie imi lasa impresia ca de fiecare data se strand 100 de presedinti de cluburi, voteaza ceva, si in final se organizeaza cum vrea Andrei Vladeanu.
Revista Aventuri la Pescuit este a lui Andrei Vladeanu! Articolele din ultimul an, arata foarte clar asta.
Si uite ca are si o emisiune TV. Venind si pe partea cealalta ...e de apreciat. Sincer.
Au fost doar cateva cuvinte...ceea ce cred, n-am nevoie sa fiu cunoscut (stiu sigur ca si altii se regasesc in ideile scrise mai sus) insa faptul ca iubesc pescuitul la crap, faptul ca imi pasa m-a determinat sa astern cateva cuvinte.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Noi 2009, 23:47

dan _city_center scrie:
oliviu orhei scrie:FELICITARI,

TEDYY
despre ce concurs e vb aici?...
......de concursul ala cu 5 manse, scz ,cu 4 ca darvariul este bulan ;) !!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Noi 2009, 23:56

.....dupa ce am vazut o parte din sedinta( ca de nervi am oprit calculatorul) imi vine sa vand toate sculele sa imi cumpar o arma si sa ma apuc de vanatoare !!!
vedeti ca in anglia "bananele"merg mai bine decat "mandarinele" =)) =)) =))
Ultima oară modificat 21 Noi 2009, 00:08 de către Madalin Dirla, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de IULIAN C » 21 Noi 2009, 00:04

Madalin007 scrie:dupa ce am vazut o parte din sedinta( ca de nervi am oprit calculatorul) imi vine sa vand toate sculele sa imi cumpar o arma si sa ma apuc de vanatoare :D !!!
Vanatoare de...."mafioti" presupun,ca animale....suntem unii dintre noi mai salbatici decat bietele necuvantatoare,si plus de asta nu prea cred ca se poate "shoot&release"... :))
E destul de vizibila manipularea !!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”