Comentariile chibitilor

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de vladdooo » 21 Noi 2009, 00:11

sunt convins ca multi dintre noi avem aceeasi reactie ca tine, Madalin.
dar pescuitul e prea frumos pentru a putea renunta la el. si nici daca am vrea, n-am putea. e in sange.
insa, eu unul, tot urmarind forumuri si sedinte, am ajuns la concluzia ca nu vreau sa particip la un concurs de pescuit la crap in Romania.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de nando » 21 Noi 2009, 00:14

manipulare ???????e manipulare ..,cred ca nu vedetzi bine
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 21 Noi 2009, 01:09

atentie la siteul unde administartor este dl. vm...........

vlad mateianu scrie:
Si ca sa inchei acest subiect, prefer de 100 de ori o polemica cu Victor Oana, pe care il respect ptr inteligenta dovedita in manipularea oamenilor, decat o polemica cu Mitranescu, pe care l-a facut mare acest site, iar acum se crede Che Guevara.....Cand de fapt este un pescar de bomba din Rahova(ptr cine nu stie, zona cu cei mai multi infractori din Bucuresti), care isi vede doar interesele personale si atat ! In rest, parerea lui despre alti pescari este jalnica......De aceea nici nu cred ca va mai face multi purici in carpzone.....
Poate ca ar trebui sa verificam mai atent pe cei care vor sa reprezinte tara pe afara, pe la CM....
Ultima oară modificat 21 Noi 2009, 01:28 de către Madalin Dirla, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 21 Noi 2009, 01:12

Madalin007 scrie:vlad mateianu scrie :
Si ca sa inchei acest subiect, prefer de 100 de ori o polemica cu Victor Oana, pe care il respect ptr inteligenta dovedita in manipularea oamenilor, decat o polemica cu Mitranescu, pe care l-a facut mare acest site, iar acum se crede Che Guevara.....Cand de fapt este un pescar de bomba din Rahova(ptr cine nu stie, zona cu cei mai multi infractori din Bucuresti), care isi vede doar interesele personale si atat ! In rest, parerea lui despre alti pescari este jalnica......De aceea nici nu cred ca va mai face multi purici in CARP ZONE.....
Poate ca ar trebui sa verificam mai atent pe cei care vor sa reprezinte tara pe afara, pe la CM....



la care eu scriu:Unul din infractorii astia din Rahova a urcat pe podium in Franta !!!!!!
Ultima oară modificat 21 Noi 2009, 01:29 de către Madalin Dirla, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Madalin Dirla » 21 Noi 2009, 01:16

dl. mateianu imi sterge mesajul, eu il postez iar..................dupa cateva minute citesc si vad ca in mesajul meu mai apar cateva fraze care nu imi apartin................mai vorbim de manevre,smecherie,cardasie......etc.
Rusinica!!!
Asa arata mesajul completat de dl. mateianu:

Unul din infractorii astia din Rahova a urcat pe podium in Franta ! Chiar daca este un hot , a avut rezultate ! Pentru noi, prostimea, este un idol si suntem in stare sa-l pupam si in popou doar sa ne bage in seama !
P.S. Nu mai stergeti mesajele !!!!! Traiasca revolutia ! Jos DICTATORII ! uuuuaaaa....

_________________
CS CARP ZONE

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de cristea radu » 21 Noi 2009, 10:13

Domnilor, asa vocabular (ma refer la vm) auzi numai prin penitenciare.Efectiv ma dezgustat total ce am auzit si vazut la acea sedinta. :-q Cand Dan incerca sa vorbeasca (civilizat)era luat peste picior, cu expresii de mahala :O Oricum Dane nu te lasa la cineva care se crede buricul carpfishingului si cand colo el urmareste ceva [-x
In principiu pt. unii cred ca............ :!!
Iar pt.altii care erau de buna credinta **==
Numai bine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de gor965 » 21 Noi 2009, 12:20

cristea radu scrie:Domnilor, asa vocabular (ma refer la vm) auzi numai prin penitenciare.Efectiv ma dezgustat total ce am auzit si vazut la acea sedinta.
.................................
Stai un pic ...ai scris in paranteza VM si nu-mi dau seama daca te referi la Vladut M. sau la Vladeanu A.( ptr. ca doar A.V. a fost la sedinta )

Eu sunt oarecum dezamagit...consideram latura competitionala ca fiind nivelul maxim spre care tind majoritatea pescarilor . In conditiile date nu mai vad nimic nobil din ceeace presupune arta pescuitului la crap cu mijloace moderne . Interesele private (comerciale) primeza ,iar Carpfishing ,in sensul original pe care l-am descoperit cu ceva ani in urma pe la englezi , mai fac doar amatorii !... iar astia o fac din inima ...nu din gura !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de serban_31 » 21 Noi 2009, 13:31

Fratilor daca imi spuneti ce este normal in tara asta in care cuvantele: "respect, politete, bun simt, etc" au inceput sa dispara cu desavarsire, de ce va asteptati ca in carpfishing sa fie altfel? Voi uitati de un proverb banul este ochiul dracului, cand ii simti gustul devi ca un leu cand da de sange si uite asa apare cate un "baiat bun" care daca poate sa faca ceva banuti pe seama unor oameni de buna credinta de ce sa nu faca.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de oliviu orhei » 21 Noi 2009, 14:19

Cine sunt vinovatii pentru ce se intampla?
Pot sa spun punctul meu de vedere, ma consider vinovat ca am stat de vorba cu asemenea "oameni" si ca i-am bagat in seama, ne luand pozitie in momentul cand atribuiau cuvinte jignitoare la adresa unor oameni chiar si mai in varsta de cat ei gen: gropar, tradator, etc. Atunci trebuia sa iau o atitudine mai ferma si sa nu fiu de acord numai cu explictia "faceam si eu caterinca".
Daca luam orice lucrare de specialitate privind comportamentul uman, vom gasi foarte clar cine se manifesta asa, cei care pierd teren si cauta prin orice mijloace sa se agate si de ultimul fir de paianjen nu de ata. Aceasta este groasa pentu ei.
Ce putem face?
Putem face multe daca suntem inteligenti!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de cristea radu » 21 Noi 2009, 14:52

Imi cer scuze pt. greseala,da era vorba de AV si nu de VM. >:D<

Avatar utilizator
florin mirea
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Noi 2008, 21:47

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de florin mirea » 21 Noi 2009, 18:22

In legatura cu echipa nationala care ne va reprezenta in 2010 la CM de pescuit propun ca staful tehnic sa ramina acelasi pentru ca sunt deja trecuti prin mai multe .......experiente de acest fel si nici nu trebuiesc platiti cu sume mari ,cu niste damigene de BABANU se rezolva :)) :)) prieteni stiu de ce . Are sa fie mai greu cu strinsul celor 8000 de euro de care zicea Dan .Daca e adevarat si vrea cumva o marire de salariu are sa fie mai greu trebuie sa maresca taxa de participare la calificari .Ramine ca tema .Mrgeti miine la vot sa cistige ai nostri sa vedeti ce bine o duceti deacum in colo ~x( ~x( ~x(

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de Teddy » 22 Noi 2009, 14:08

dan _city_center scrie:
oliviu orhei scrie:FELICITARI,

TEDYY
despre ce concurs e vb aici?...
Concurs? Este cea mai mare teapa pe care clica de hoti a carpfishingului din Romania o da pescarilor adevarati (si aici ma refer la toti pescarii din toate cluburile nu doar la un anumit club, sau om) !

Atata timp cat si noi acceptam acest lucru, suntem si noi in acceasi oala !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de julian mihai » 22 Noi 2009, 18:49

Nu-mi vine sa cred ca genul asta de oameni ne-au reprezentat la CM si acum percep taxa de smecherie sa poti sta la masa cu ei.
Rusine!!! :-q :-q :-q
Rusine!!! :-q :-q :-q
Rusine!!! :-q :-q :-q
FairPlay Team

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de cristian505ro » 22 Noi 2009, 22:54

julian mihai scrie:Nu-mi vine sa cred ca genul asta de oameni ne-au reprezentat la CM si acum percep taxa de smecherie sa poti sta la masa cu ei.
Rusine!!! :-q :-q :-q
Rusine!!! :-q :-q :-q
Rusine!!! :-q :-q :-q
De acord : MARE RUSINE !

Dar nu ei ne-au reprezentat, ma refer la gruparea ex Senzor si ex APCR - le spun asa pentru ca ei nu mai sunt ce au fost !
Ne-au reprezentat baietii din echipele din standuri! In frunte cu Dan Mitranescu si Gabi Tomulescu care au pus Romania pe podium, onorabil cu captura. L-am cunoscut personal pe Dan Mitranescu in 3 concursuri si il apreciez pentru modul in care pescuieste, desi eu sunt fan boilies si o nadire mai complexa. Daca nu intra Dan, nu eram pe podium!
Si ne-a mai reprezentat cineva : Florentin Iuga, caci datorita lui am putut sa fim "live" linga o manifestare sportiva pe care Ministerul Sporturilor nu o baga in seama, iar cei care au condus lotul Romaniei o calca in picioare !
Ultima oară modificat 22 Noi 2009, 23:05 de către cristian505ro, modificat 1 dată în total.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
moga lucian claudiu
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 14 Oct 2009, 12:00

Re: Comentariile chibitilor

Mesaj de moga lucian claudiu » 22 Noi 2009, 23:04

Ce am vazut nu se poate numi ,,sedinta",ci mai degraba TIGANEALA.Au fost ca la usa cortului,mai ales AV,care m-a facut sa-mi schimb parerea pe care o aveam despre el.La DEVA se infiinteaza un club de pescuit la crap,la care vreau sa ader si eu,dar daca va fi la sedinte la fel ca si la DARVARI,o sa merg la concursuri pe cont propriu,sau ma afiliez la alt club,cum ar fi CARPZONE. :-q

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”