Pescuitul somnului toamna, la artificiale

silurus glanis

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
predator
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 07 Feb 2009, 17:15

Pescuitul somnului toamna, la artificiale

Mesaj de predator » 22 Sep 2009, 11:44

bun gasit... am deschis acest topic in speranta de a mai afla cate ceva despre pescuitul "regelui" toamna...
pe somes, pe segmentul Salaj deja incepe sa se prinda la voblere si oscilante...
m-ar interesa mai mult unii feromoni, daca cineva poate sa-mi dea detalii din propria-i experienta...

feromon( de care?) + artificiala = ?

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Pescuitul somnului toamna, la artificiale

Mesaj de mini_mic » 25 Sep 2009, 08:59

Eu am incercat feromoni numai pt momeala vie, insa fara rezultate . In pescuitul salaului la twiter se folosesc diferite spray uri cu feromoni, iar unii zic ca au si rezultate. Acum ca in orice parerile sunt impartite..

Avatar utilizator
predator
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 07 Feb 2009, 17:15

Re: Pescuitul somnului toamna, la artificiale

Mesaj de predator » 25 Sep 2009, 11:44

pentru salau, am facut eu un cocktail(experiment), pe baza de icre(de salau) si untura de crap, rezultatele au fost la fel ca si cele fara... 50-50, la artificiala; la viu 60-40 in favoarea atractantului...
la somn... nu stiu :-?? doar angajatii magazinelor ii lauda, dar daca ii intrebi daca ei au prins cu asa ceva, zic ca nu, dar stiu ei pe cineva care...
la noi in salaj a inceput sa manance la linguri si voblere, atat seara cat si noaptea; cei interesati sa intrebe... ;) le raspund cu placere
poze... mai tarziu

Avatar utilizator
t0pgun21
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 11 Mar 2009, 06:15

Re: Pescuitul somnului toamna, la artificiale

Mesaj de t0pgun21 » 23 Noi 2009, 00:07

salau ai pescuit pe baraj sau pe somes ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la somn”