MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de CRYSTYAN » 13 Feb 2008, 19:20

As dori sa stiu si eu de as avea nevoie pentru a putea participa la concursuri!Mentionez ca nu am participat la concursuri serioase.

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de nini » 13 Feb 2008, 20:45

Slut Cristi...pai sa incepem
In primul rand lansete :D , mulinete, ceva senzori sau bambine, suporti. etc
Sa ai montura de crap sa permita eliberarea rapida..nu bombe :D
Sa ai saltea de primire.
Saci ecologici in care sa bagi pestii...cate unu in sac...
Minciog ecologic de dimensiune mare.
Sa ai un cort in care sa dormi...un pat, un sac de dormit...asta pt confortul tau.
Bani sa-ti cumperi sau sa-ti faci nada buna. diverse accesorii care sa te ajute sa momesti..etc.
ce sa-ti mai zic..citeste un regulament de concurs..mai jos....FIR INTINS

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare
2. Interzisa nada vie
3. Interzis vaporasul telecomandat si plantatul
4. Echipe de 2 concurenti, optional cu runner care plateste 100 ron.
5. Runnerul are voie doar la minciog si la transportarea si cantarirea crapiilor, in rest nu are voie sa faca nimic legat de pescuit.
6. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti.
7. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal
8. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 10. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac.
9. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
10. Concurentii sunt obligati sa participe ca martori la cantariri.
11. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la stand pana la ora 18.
12. Concurentii au voie sa circule cu masina DOAR pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa deranjeze concurentii.
13. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.
14. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar.
15. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.
16. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
17. Nu exista standuri delimitate, deci echipamentul poate fi montat in apropierea locului de pescuit in functie de configuratia malului
18. Pestele se scoate de pe mal, din zona standului. Este permisa deplasarea in stanga sau dreapta cu lanseta, maximum 10 metri de la tablita care stabileste centrul standului.
19. Cu minciocul se poate intra in apa pana la genunchi. In cazul in care un concurent isi scoate singur pestele cu minciocul, el poate intra cu lanseta in apa pana la nivelul genunchilor.
20. Pe durata concursului echipele pot face o singura schimbare. Schimbarea trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
APCR

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de CRYSTYAN » 13 Feb 2008, 20:54

NINI i-ti multumesc frumos pentru regulamentul postat.Anul acesta as dori sa particip si eu macar la vreo doua trei concursuri si nu as dori sa ma fac de rusine.Multumesc inca o data.

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de nini » 13 Feb 2008, 21:10

Cand vii pe la Buc da un semn....nu toti bucurestenii sunt stii tu cum ...mai sunt si unii cu sange de Ardeal. :wink:
O sa-ti dam cateva idei din partea clubului..si sigur nu are nimeni impotriva...doar suntem deschisi cu toti pescarii de suflet....ASTA NE DIFERENTIAZA DE ALTE CLUBURI :wink:
APCR

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de CRYSTYAN » 13 Feb 2008, 21:45

Promit!As vrea sa mai invat si eu cite ceva si de prin alte parti.

Avatar utilizator
ando
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 24 Feb 2008, 10:12

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de ando » 25 Mar 2008, 21:38

:oops: :oops: Am si eu o intrebare ce inseamna saci ,saltea si minciogc ecologic cum vine asta ,,ecologice,,,

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINIM DE NECESAR PTR.CONCURSURI!

Mesaj de george-alexandru » 25 Mar 2008, 22:40

ando scrie::oops: :oops: Am si eu o intrebare ce inseamna saci ,saltea si minciogc ecologic cum vine asta ,,ecologice,,,

saci de pastrare sunt din material fin gen plasa cu ochiuri mici in care se tin crapii in timpul concursului pana la cantarire.
salteaua de receptie se foloseste pt a nu pune pestele pe jos si al rani,pe ea se desfasoara trecerea pestelui din minciog in sacii de de pastrare.
minciogul ecologic are deschiderea mare si plasa foarte fina cu ochiuri mici tot pentru a nu ranii pestele :wink:
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”