Vanzatorul kristalboy

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Vanzatorul kristalboy

Mesaj de scorpion » 07 Dec 2009, 12:29

Azi am ridicat de la posta aceasta lanseta de la userul kristalboy o adevarata raritate dupa cum spunea si vanzatorul, 6 inele cu rama argintie si unul cu rama neagra ..chiar unica as putea spune ,ramane sa trageti voi concluziile dupa ce veti citi si anuntul lui de la vanzari...

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 07 Dec 2009, 13:54

Domnule spuneti exact pe ''fata'' ce aveti de spus ca sa inteleaga toata lumea.
Vreti sa spuneti ca are un inel schimbat si ca nu a precizat asta in anunt,nu?Daca e asa de ce nu spuneti clar si ne puneti sa cautam alte topicuri sa vedem ce a zis acolo in loc sa spuneti exact ce va doare?
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de scorpion » 08 Dec 2009, 08:10

cred ca era usor de inteles ce am scris..in topic a precizat ca lanseta e noua si cand colo un inel schimbat ..acum m-as putea gandi ca sub matisaj se poate ascunde si o ruptura ca e greu de crezut ca se poate schimba un inel de la o lanseta de spining pentru alt motiv..

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de gor965 » 08 Dec 2009, 10:40

scorpion scrie:cred ca era usor de inteles ce am scris..in topic a precizat ca lanseta e noua si cand colo un inel schimbat ..acum m-as putea gandi ca sub matisaj se poate ascunde si o ruptura ca e greu de crezut ca se poate schimba un inel de la o lanseta de spining pentru alt motiv..
Ai vorbit ulterior cu vanzatorul ?...ce declara acesta ?
Inelele sunt identice (material ,forma ,aspect pastila) si difera doar culoarea ramei ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 08 Dec 2009, 12:26

Asteptam si opinia celui acuzat (l-am atentionat eu prin PM).
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 08 Dec 2009, 15:20

Deci sa va clarific si sa fac putina lumina in cazul de fatza. Lanseta nu e a mea, nu mi-a apartinut niciodata, era a unei cunostinte si din cate am aflat de la acesta ulterior, inelul original a fost inlocuit cu un altul pt. motivul ca l-a cioblit putin de o piatra si era inestetic.In plus, influenta negativ in aruncare deoarece frecarea nu mai era un cursiva, normala, ci una fortata, cu stopuri repetate. Eu sincer nici nu am analizat lanseta accea, nu m-am uitat asa atent, la prima vedere nici nu se observa. Fostul proprietar m-a asigurat ca blankul nu are absolut nimik, daca vreti puteti apela la cineva care se pricepe sa dea inelul jos, dar sa il si puna la loc. Cum bine se observa, inelul acela a fost inlocuit intr-un mod "profesionist" as zice, deoarece nici nu se prea observa, este ff bine matisat, lacuit, pus liniar cu toate celelalte
S-a folosit de asemenea un inel de calitate apropiata cu originalul, nu din gama celor ieftine, este un inel cu rama metalica neagra si colier ceramic luat de la o Daiwa care s-a rupt se tot si nu s-a mai putut salva de la ea altceva in afara de inele.Nu vad ce ar mai putea sa aiba ca minus si nu vad ce va retine sa prindeti peste cu ea.
Va rog, postati aici poze reale in detaliu facute cu un aparat foto de calitate ca sa inteleaga oamenii despre ce este vorba si sa nu fiu acuzat aiurea si luat in vizor ca drept "tepar".
Daca mai aveti alte obiectii, va astept cu un nou mesaj. Multa stima tuturor!
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 08 Dec 2009, 16:59

Vand lanseta de spinning din carbon marca JENZI VINYARD DEAD BAIT , 2 segmente, lungime 2,7 m, 7 inele construite special pentru pescuitul la rapitor cu fir textil, actiune Medium-Fast, putere de aruncare 20-50 gr.,lungime de transport 140 cm.
Este in stare absolut impecabila ,pescuita maxim 3-4 partide, deci este ca si noua. Este foarte bine lucrata si reprezinta o adevarata raritate, acest tip de lansete nu se prea gasesc prin magazinele noastre, se aduc numai la comanda.
Se preteaza pentru jigging ( ansamblu jig + twister, shad, grub, slider, etc ) si pescuit cu pestisor viu pe ape curgatoare in special, dar poate fi folosita cu succes si pe balti.
Pretul de vanzare este de 130 RON negociabil. Trimit prin curier in oriunde in tara cu plata ramburs.
Precizez ca eu sunt din Craiova
Date de contact:

* Numar de telefon: 0764063892
* Adresa e-mail sau IM: krystallboy
Din acest anunt nu reiese ca nu este a ta si nici ca are vreun defect.In momentul in care ai facut acel anunt si nu ai specificat si faptul ca nu iti apartine tu esti cel responsabil pentru aceasta ''teapa''.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 08 Dec 2009, 22:40

Nu este nimik "defect" la ea, nu are nimik rupt, lipsa......nu stiu ce anume si pe cine incomodeaza un inel schimbat. Cer cumparatorului sa puna poze reale in detaliu cu lanseta si inelul cu pricina. Sa isi dea cu parerea si cei care practica rod building pe acest forum. Eventualele reclamatii le voi lua in considerare abea dupa aceea. Daca eram indiferent fatza de acest caz cred ca nu mai raspundeam acestui mesaj.Din pacate nici eu nu am analizat lanseta in detaliu, eu am pus doar anuntul ca sa fac un bine unui cunoscut.Daca stiam exact care e problema nu ma mai bagam in treaba asta. Vreau sa clarificam problema pasnic. Daca cumparatorul se declara in continuare nemultumit, o sa vorbesc personal cu fostul proprietar si o sa vad daca este de acord sa primeasca lanseta inapoi si sa restituie suma de 108 RON (transport inclus). Astept pozele!!! Stima!
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
scorpion
Veteran
Veteran
Mesaje: 1105
Membru din: 28 Ian 2009, 15:05
Localitate: IASI

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de scorpion » 08 Dec 2009, 23:16

am vazut destule anunturi la vanzari date de useri activi in numele unor prieteni sau anunturi cu scule care au un oarecare defect ..asa era normal sa fie si anuntul despre aceasta lanseta ...o lanseta .''ca si noua '' nu este tot una cu o lanseta cu un inel schimbat care nu este nici de marimea celui inlocuit.acest gest se numeste inselaciune si intr-un stat de drept se pedepseste ca infractiune .chiar daca valoarea nu este foarte mare, tot inselat ma numesc.asa ca am sa incerc sa ma adresez in instanta si poate asa dispar astfel de gesturi.un inel nu se sparge singur ,decat daca dai cu ea de pamant....

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Razvan Garcea » 08 Dec 2009, 23:51

@kristalboy
Eu sincer nici nu am analizat lanseta accea, nu m-am uitat asa atent, la prima vedere nici nu se observa. Fostul proprietar m-a asigurat ca blankul nu are absolut nimik, daca vreti puteti apela la cineva care se pricepe sa dea inelul jos, dar sa il si puna la loc. Cum bine se observa, inelul acela a fost inlocuit intr-un mod "profesionist" as zice, deoarece nici nu se prea observa, este ff bine matisat, lacuit, pus liniar cu toate celelalte
pai la inceput spui ca nu te-ai uitat ca dupa aceea sa spui ca inelele au fost inlocuite in mod profesionist bla bla bla.......
hamn....curat murdar :-h
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 09 Dec 2009, 08:18

Fostul proprietar mi-a spus despre cum s-a schimbat inelul, nu l-a schimbat el ci a apelat la cineva care stie sa faca bine acest lucru, avem pe aici prin oras baieti care se pricep. Explicatia pe care v-am dat-o a fost postata de mine in urma discutiei cu acesta. Nu e marfa mea, nu iau eu banii. Am avut aceasta lanseta in mana pentru cateva minute cand a fost pusa in ambalajul respectiv in ziua expedierii. Eu stiam lanseta cum era inainte, nu am avut curiozitatea sa stau sa o analizez din nou in amanunt.
V-am cerut sa postati poze reale cu lanseta si mai ales cu inelul in detaliu. Vad ca aveti in continuare nu stiu ce suspiciuni referitoare si la ce este sub el. Dati-l jos si nu stiu, C.V. ( ex-proprietar) ma asigurat ca nu are absolut spart sub inelul schimbat. Nu vi s-a dat o lanseta rupta, sparta, cu elemente lipsa, asa ca...ma abtin de alte comentarii
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de Coleman » 09 Dec 2009, 14:09

krystallboy scrie:Nu este nimik "defect" la ea, nu are nimik rupt, lipsa......nu stiu ce anume si pe cine incomodeaza un inel schimbat. Cer cumparatorului sa puna poze reale in detaliu cu lanseta si inelul cu pricina. Sa isi dea cu parerea si cei care practica rod building pe acest forum. Eventualele reclamatii le voi lua in considerare abea dupa aceea. Daca eram indiferent fatza de acest caz cred ca nu mai raspundeam acestui mesaj.Din pacate nici eu nu am analizat lanseta in detaliu, eu am pus doar anuntul ca sa fac un bine unui cunoscut.Daca stiam exact care e problema nu ma mai bagam in treaba asta. Vreau sa clarificam problema pasnic. Daca cumparatorul se declara in continuare nemultumit, o sa vorbesc personal cu fostul proprietar si o sa vad daca este de acord sa primeasca lanseta inapoi si sa restituie suma de 108 RON (transport inclus). Astept pozele!!! Stima!

Domnule vad ca dumneavoastra chiar ne prostiti in fata si asta nu imi place,cel putine mine personal.
Ceri sa puna niste poze si sa isi dea cineva cu parerea dupa niste poze cand omul are lanseta in mana si spune ca nu e in regula si ca nu a fost instiintat de acel defect si in caz contrar tu nu iei in considerare reclamatiile, pai tu crezi ca noi ne-am nascut ieri?
Si mai incerci sa ne spui ca e un privilegiu pentru noi ca ai raspuns acestui mesaj, pai asta e ''obligatia'' ta sa clarifici situatia , pentru ca cineva te acuza ca esti tepar si tu ar trebui sa dovedesti ca nu este asa nu sa ne iei pe noi peste picior si sa ne crezi ultimi fraieri din lume.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 09 Dec 2009, 14:37

Dom'le draga oi fi matale nush ce pe forumul asta, dar daca nu ai lanseta aia in mana nu ai nici un drept sa spui ca e "defecta". Si nu vreau sa iau pe nimeni peste picior, voi sunteti aia care va dati atoatestiutori, eu oricum nu m-am ales din "targul" ala decat cu o bere mai mare si multe pareri contradictorii din partea dvs."aia cititi care le stiti pe toate". I-am dat adevaratului vanzator al lansetei nr. de telef. al cumparatorului sa se clarifice intre ei. Probabil lanseta in cauza va ajuge de unde plecat si banii inapoi la d-l scorpion si atunci e toata lumea impacata. Eu in toata harababura nu am fost decat un simplu intermediar. Clar dom'le??? Eu de aici incolo sunt total absent de acest subiect si pun un mare PUNCT!!!
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Avatar utilizator
silviu toma
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 13 Iun 2009, 17:09

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de silviu toma » 09 Dec 2009, 14:51

Este in stare absolut impecabila ,pescuita maxim 3-4 partide, deci este ca si noua.
Teapa prin omisiune ramane tot teapa.

Avatar utilizator
krystallboy
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Mai 2009, 08:29
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Vanzatorul kristalboy

Mesaj de krystallboy » 09 Dec 2009, 15:10

Dom'le draga, ala care o avea de vanzare o avea de ff putin timp, eu am vazut-o o singura data cand eram la un pescuit impreuna, nu stiu cum si cand a spart inelul ala, nu stiu cand l-a schimbat, am aflat dupa aia, nu mi-a spus asta cand m-a rugat sa o pun pe forum la vanzare...."Tepar" sa il faci pe ala care a vandut-o efectiv, nu pe mine. Ei zic sa nu te mai bagi unde nu iti arde focul si nu iti fierbe oala, OK ??? Hai paaaa !!!
Nu beti apa!!! Pestii fac sex in ea!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”