Oferta Buna Sau Nu?

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
ciogaby
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Oct 2009, 20:29
Localitate: Craiova

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de ciogaby » 10 Dec 2009, 20:06

Oferta a fost foarte buna avand in vedere ca numai mulinetele costa cam 700 ron.Lansetele si celelalte le-ai luat cam gratis.Asa ca sfatul meu este sa iti iei un spod mai ieftin,eventual Baracuda 5 lb la 130 ron si te-ai facut cu un set aproape complet pt. crap. Felicitari pt. afacere !

Avatar utilizator
Adam C
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 03 Dec 2009, 23:17

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Adam C » 10 Dec 2009, 20:20

ciogaby scrie:Oferta a fost foarte buna avand in vedere ca numai mulinetele costa cam 700 ron.Lansetele si celelalte le-ai luat cam gratis.Asa ca sfatul meu este sa iti iei un spod mai ieftin,eventual Baracuda 5 lb la 130 ron si te-ai facut cu un set aproape complet pt. crap. Felicitari pt. afacere !
ms ;)

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de mario_kempes10 » 10 Dec 2009, 20:54

Eu folosesc de 2 ani sert powerspod , cumparat cu 150 de lei si sunt multumit. **==
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
pronciac ciprian
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 25 Oct 2008, 12:35
Localitate: botosani

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de pronciac ciprian » 10 Dec 2009, 21:02

Adam C scrie:Am gasit o oferta buna la un magazin si m-am hotarat sa-l achizitionez este vorba despre un set de crap care are urmatoarele componente: 4 lansete Energo Team President DX Kevlar 3.6m din 2 elemente, 4 mulinete Banax Helicon 5600NF, Fir Carp Expert Carbon de 0,30 2000m, Rod Pod cu 4 posturi cu 4 picoare si unghi reglabil, Husa Oxford pentru 4 lansete si cumpartiment pentru 4 mulinete. cam asta ar fi tot toate au costat 900RON :D vanzatoarea din magazin mi-a zis ca tot setu are o valoare de peste 2000 de RON. Acuma cei care au folosit lansete de astea as vrea sa va intreb ati incercat cu o racheta de nadit? sau ar fi cam riscanta treaba?
la ce magazin ai gasit aceasta oferta?...pare una foarte buna.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de gor965 » 10 Dec 2009, 21:42

Adam C scrie:ms ca ma iei cu "tinere" :))
V-am luat cu "tinere' ptr. ca eu am cu 50% mai multe primaveri decat domnia voastra !Primul meu post a fost un raspuns la intrebarea legata de distanta la care arunci cu racheta folosind o lanseta "normala" de pescuit . La sfarsit am pus un zambaret priviind distanta "mare" la care o sa poti ajunge ,in nici un caz ca sa-mi bat joc de cineva ori de ceva !
Adam C scrie:...o fii cum zici tu!

Sa-nteleg ca acum avem voie sa ne tutuim...? :-? ... :D
Adam C scrie:...o sa incerc chiar de se rupe si o sa iti spun tinere! e ok asa?
Nu e ok ...eu nu mai sunt chiar tanar...si e pacat de lanseta ! :))
Asculta-i pe ceilalti care te-au sfatuit de bine si ia-ti un spod ! ;)
Fir intins !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Adam C
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 03 Dec 2009, 23:17

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Adam C » 10 Dec 2009, 22:52

pronciac ciprian scrie:
Adam C scrie:Am gasit o oferta buna la un magazin si m-am hotarat sa-l achizitionez este vorba despre un set de crap care are urmatoarele componente: 4 lansete Energo Team President DX Kevlar 3.6m din 2 elemente, 4 mulinete Banax Helicon 5600NF, Fir Carp Expert Carbon de 0,30 2000m, Rod Pod cu 4 posturi cu 4 picoare si unghi reglabil, Husa Oxford pentru 4 lansete si cumpartiment pentru 4 mulinete. cam asta ar fi tot toate au costat 900RON :D vanzatoarea din magazin mi-a zis ca tot setu are o valoare de peste 2000 de RON. Acuma cei care au folosit lansete de astea as vrea sa va intreb ati incercat cu o racheta de nadit? sau ar fi cam riscanta treaba?
la ce magazin ai gasit aceasta oferta?...pare una foarte buna.
l-am luat din cluj de la reprezentanta Energo Team magazinu se numeste Avat dar cei de acolo au zis ca au avut 7 astfel de seturi si ca eo am luat-o pe ultima nu stiu daca o sa mai aduca cred ca o fost ultimu

Avatar utilizator
Adam C
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 03 Dec 2009, 23:17

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Adam C » 10 Dec 2009, 23:01

Bine Domnu Sef... o sa i ascult pe ceilalti si o sa-mi iau un spod dar sa stii ca daca vezi acolo la tine la calarasi o racheta de nadit venind din inaltul cer sa sti ca eo am fost am scapat lanseta de sub control cred ca e posibil sa lansez din cluj pana acolo :)) acuma cu cativa 10 de m mai incolo sau mai incoace tot acolo e :P Fir intins si tie! si inca ceva asta ca sunt eo mai nou pe site nu inseamna ca nam habar de pescuit ;)

Avatar utilizator
bebechelemen
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 25 Noi 2007, 11:06

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de bebechelemen » 10 Dec 2009, 23:07

buna seara,

stimate dl. adam c.
vad ca esti on line cu mine chiar acum
daca ceri parerea cuiva ,ca nu te pricepi, te rog macar sa ai respect de intentia fiecaruia de a te ajuta si de a-ti da un sfat
unele mai bune altele mai rele
dar ce sa facem, nu ne pricepem,
deci nu avem referinta
asa ca ascultam, invatam, si ii respectam pe cei de la care putem invata ceva,
STIMA LOR
si eu am invatat multe din aceste forumuri
CU TOATE SCUZELE DE RIGOARE; MULT RESPECT DIN PARTEA MEA TIE SI TUTUROR CELOR CARE DORESC SA AJUTE
BEBE
denissa

Avatar utilizator
Adam C
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 03 Dec 2009, 23:17

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Adam C » 10 Dec 2009, 23:14

bebechelemen scrie:buna seara,

stimate dl. adam c.
vad ca esti on line cu mine chiar acum
daca ceri parerea cuiva ,ca nu te pricepi, te rog macar sa ai respect de intentia fiecaruia de a te ajuta si de a-ti da un sfat
unele mai bune altele mai rele
dar ce sa facem, nu ne pricepem,
deci nu avem referinta
asa ca ascultam, invatam, si ii respectam pe cei de la care putem invata ceva,
STIMA LOR
si eu am invatat multe din aceste forumuri
CU TOATE SCUZELE DE RIGOARE; MULT RESPECT DIN PARTEA MEA TIE SI TUTUROR CELOR CARE DORESC SA AJUTE
BEBE
whatever..
dl. bebe
ti sa parut tie ca nui arat cuiva respect?
acuma ca neam agatat un pic firele cu domnul din calarasi nu inseamna ca nu leam descalcit
nu cred ca la ceilalti nu leam aratat respect si ca nu leam multumit parerile lor
ba chiar din contra am inteles si eo caci pentru racheta de nadit am nevoie de o lanseta spod
nu poti spune ca nu le accept parerile.

Avatar utilizator
bebechelemen
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 25 Noi 2007, 11:06

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de bebechelemen » 10 Dec 2009, 23:45

eu am un fox spod de 3,8 m cu mulineta daiwa emblem spod
fiind pescar de duminica cred ca sint multumit
mi se pare lanseta cam dura
eventual pe aceasta cale poate aflu si eu ceva mai multe detalii sau o buna reorientare
multumesc
denissa

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de marian_popescu » 11 Dec 2009, 00:12

@neamtul
pai eu spuneam de lansetele energoteam ca au aruncat 140 de grame, la fel ca si cu racheta korda. nu subestimati toate betele mai ieftine, astea chiar au un blank rezistent. si restul componentelor sunt decente,e o lanseta cu care orice amator cu buget nu tocmai ridicat si-ar face treaba
aia cu powerspod-ul e alta mancare de peste. oricum, ca pret sunt destul de apropiate. betele 130 de lei (am inteles ca la totalfishing se mai dau si la 120 daca iei set de 4), iar spodul 150 de lei
Fishing is life. The rest...just details

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de gor965 » 11 Dec 2009, 00:31

marian_popescu scrie:..... lansetele energoteam .... astea chiar au un blank rezistent....
Cat de rezistent ? Cat arunca amicul tau cu 140 gr ? Crezi ca rezista la o aruncare in forta cu 200 gr. ? Dar la o aruncare lobata ? Cat crezi ca arunca cu 200 gr. ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Adam C
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 03 Dec 2009, 23:17

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Adam C » 11 Dec 2009, 09:28

Lanseta Shimano Alivio BX 12-550 SPOD 2 tronsoane dar de aceasta ce ziceti? si are pretu doar de 140 ron

Avatar utilizator
Pilbak Levente
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 30 Mar 2009, 15:14
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de Pilbak Levente » 11 Dec 2009, 11:39

Adam C scrie:Lanseta Shimano Alivio BX 12-550 SPOD 2 tronsoane dar de aceasta ce ziceti? si are pretu doar de 140 ron
Sunt bune betele da vezi ca is foarte moi actiune parabolica ,nu se compara cu Energo care is mult mai tari

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Oferta Buna Sau Nu?

Mesaj de gor965 » 11 Dec 2009, 12:23

Pilbak Levente scrie:
Adam C scrie:Lanseta Shimano Alivio BX 12-550 SPOD 2 tronsoane dar de aceasta ce ziceti? si are pretu doar de 140 ron
Sunt bune betele da vezi ca is foarte moi actiune parabolica ,nu se compara cu Energo care is mult mai tari
Vezi ca a intrebat de varianta de SPOD a lui Alivio BX ! ;) ...sau daca Energo astea sunt date draq, si-s mai tari decat un spod de 5,5 lbs...fie el si Alivio ,imi cer mii de scuze ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”