Costuri concurs low cost

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 17 Dec 2009, 16:55

cat crede-ti ca trebuie alocat unui concurs low cost si daca sunte-ti dispusi sa platiti pt a participa la un asemenea concurs...pareri...ideii...sfaturi....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Madalin Dirla » 18 Dec 2009, 00:16

o suma modica(300-500 de echipa),care sa acopere taxa baltii,cupe,diplome si arbitri.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 19 Dec 2009, 01:31

400-500ron......uite ca nu a durat mult....si aici 100 vizualizari si 2 postari.....si apoi balamuc ca sunt taxele de concursuri prea mari.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de gor965 » 19 Dec 2009, 17:51

jonny_23 scrie:...........si aici 100 vizualizari si 2 postari.....
Pai cam asta e procentul celor interesati de latura competitionala intre pescarii amatori inscrisi pe forum !
In mod normal , costurile ar trebui diferentiate in functie de balta ,ptr. ca una e sa faci un concurs pe Tancabesti si alta e la Poplaca ! La Tancabesti sa zicem ca lowcost inseamna 1000 ron iar la Poplaca ar insemna si 100 ron ...diferenta facand-o balta cu avantajele ei si nu pescarul cu posibilitatile lui !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Maximus
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 14 Sep 2009, 21:37

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Maximus » 19 Dec 2009, 19:18

Salut

dupa cum am vazut si pe alte forumuri concursurile low-cost isi gasesc repede participanti. O taxa de participare rezonabila din punctul meu de vedere este echivalentul taxei de pescuit in conditii normale pe respectiva balta sau foarte purin peste. Daca taxa e de 150/zi RON atunci 500 Ron-600 e rezonabil pentru simplul fapt ca pescuiesti si ai si parte de competitie, ceea ce nu ai avea in conditii de pescuit de placere. Din pacate nu inteleg de ce se ingramadesc toti in aprilie :).

In alta ordine de idei pentru pescarii de competitie incepatori printre care ma numar si eu acest tip de initiativa e la mare cautare asa ca felicitari.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de misu_sipanu » 19 Dec 2009, 19:19

George,de anul asta sint destule competitii cu pret scazut.Costurile aproape la toate reflecta oarecum valoarea baltii.Problema cred ca este ca ofertele low cost nu acopera cererea.Au fost facute competitii cu cost mic,doar pt.a fi in grafic .Sa nu mai vorbesc de competitiile pt.debutanti la care cred ca ar trebui inscrisi DOAR debutanti.crede ma ca si eu am inceput cu ceva ce se vrea pt.incepatori si.daca citeai lista plingeai.Oricum parerea mai multor prieteni,or sa cistige anul asta competitiile pina in 1000 ron,cele de trei coechipieri.Am vazut situatii jenante in care organizatorii avizi dupa cistig s au trezit cu echipe de trei pe podiumuri si ei aveau doar doua cupe si doua diplome.In definitiv ca debutant sau ca avansat spiritul de competitie ar trebui sa primeze,medaliile cupele ,diplomele si faptul ca ai mai invatat ceva.Cel putin cam asa este afara.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de iulian petre » 20 Dec 2009, 02:20

[quote="Maximus"]

Din pacate nu inteleg de ce se ingramadesc toti in aprilie :).

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''


Clubul Green Lake o sa faca un concurs pe luna incepand cu luna aprilie dar trebuie sa vedem daca sunt doritori la proiectele noastre SPORTIVE .

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 13:38

iulian petre scrie:
Maximus scrie:
Din pacate nu inteleg de ce se ingramadesc toti in aprilie :).

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''


Clubul Green Lake o sa faca un concurs pe luna incepand cu luna aprilie dar trebuie sa vedem daca sunt doritori la proiectele noastre SPORTIVE .

vor fi iuliane vor fi...
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de mikey_h84fun » 20 Ian 2010, 22:44

pai dupa o pauza (iarna) in aprilie se ingramadesc toti la competitii, organizatori si devoratorii de competitii, iar un concurs low cost reflecta doar valoarea baltii si in nici un caz valoarea celor inscrisi pe liste, si aici argumentez cu lista de participanti de la concursul de pe chiriacu..........eu personal o sa pot merge la doua poate trei competii low cost pe luna asta in cazul in care inscrierea se situeaza undeva pana la max. 500RON/concurs,partea "neplacuta" a low costurilor este ca se inscriu si pescarii cu o bogata experienta in ale crapului lasandune noua "incepatorilor" sanse minime, oricum mult mai dulce o sa fie victoria noastra <:-P
OveRTen my love

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 20 Ian 2010, 23:54

frumos gandit....de ce sa nu aiba sansa si pescarii buni poate mai buni decat cei buni nu? :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de mikey_h84fun » 21 Ian 2010, 00:42

cred ca ramane de vazut......sper din tot sufletul ca astfel de competitii low cost sa atraga tot mai multi participanti (noi in ale competitiilor) pt. ca noi toti vom avea de castigat, se pot descoperi noi valori si mai ales va fi un fel de educare in masa vis-a-vis de ce ce inseamna pescuitul la crap prin regulamentul concursului care are ca scop defapt si de drept protejarea mustaciosului si a perimetrului in care iti vei petrece cele 48 de ore (parerea mea) obiectii ???? :-?
OveRTen my love

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 21 Ian 2010, 01:01

nu deloc.....foarte frumos gandit si exprimat...toata stima si respectul
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de mikey_h84fun » 21 Ian 2010, 02:35

ms. oricum asta ar fi in teorie :-@ .......sa vedem cum o sa fie cu "practica" :-S
OveRTen my love

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 11:41

un concurs low cost inseamna in primul rand o sansa oferita celor care nu stau stralucit la capitolul finante, sa participe la competitii.participarea la competitii este ca si pofta de mancare, care vine mancand :D .mergi la un concurs si apoi deja ti-a intrat in sange si cauti sa participi la cat mai multe.totodata un concurs low cost ofera posibilitatea celor care sunt novici sa capete experienta vizavi de regimul competitional.un incepator nu cred ca s-ar arunca la o competitie de 2000 ron decat daca are foarte mult curaj.eu unul ca si incepator nu m-as arunca la un concurs scump si nu neaparat din cauza taxei, pentru ca se pot face sacrificii sa strangi banii, dar nu m-as baga din cauza experientei si as considera ca ocup standul in locul unui pescar pregatit temeinic dar care poate nu a fost mai iute ca mine la achitarea taxei si implicit ocuparea locului. s-a spus mai sus ca o taxa de concurs reflecta potentialul baltii respective. Nu sunt de acord in totalitate avand in vedere exemplul propunerii de concurs de pe Boteni Simetrie. taxa nu e mica rau dar nici mare.Si totusi 400 ron pentru garla aia? L-)
Costul unui concurs low nu reflecta pregatirea participantilor dupa parerea mea. Cei care merg pe Tancabesti sau competitii de 2000 ron nu merg si la cele de 500-700 ron? Si nu o spun ca repros, din contra.Nu sunt meseserias, dar nici praf, si prefer sa am vecini de stand gen Jonny_23(Saru-mana nasule), decat pe cineva care imi ia toate lansetele din stand si apoi isi cere scuze ca m-a agatat. Si plus ca si novice prefer sa am vecini veterani pentru ca am ce invata si in plus creste si motivatia
in concluzie, un concurs low cost inseamna undeva intre 500-1000 ron taxa de participare. Ca vrea echipa sa mai cheltuie 1200 ron pe nada si momeala e partea a doua

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Ion Mironov » 10 Iun 2010, 19:07

si eu as prefera sa te am vecin de stand pe tine decat sa cad langa mitranescu sau maty.....niciodata sa nu vrei sa cazi langa cineva bun intr-un concurs pt ca chiar daca esti bun sau la acelasi nivel cu ei va trebui sa imparti pestele din zona cu ei....si din start pleci cu handicap.....dar berea poti sa o dai si la inceputul concursului :D ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”