Diverse tipuri si arome

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Diverse tipuri si arome

Mesaj de florentiniuga » 13 Dec 2007, 03:12

yoyo_23 scrie:am mare nevoie de sfatul unui pescar profesionist si m-am gandit sa apelez la dumneavoastra.sant pescar incepator de crap si as dorii sa imi dati cateva exemple si detalii despre boillies-urile cu care dumneavoastra ati pescuit si cu care ati si avut rezultate;ma refer la cele ready-made.

Regret sa te dezamagesc dar nu am avut rezultate la ready-made-uri. In ultimii 2 ani am pescuit cu boiliesuri facute la Senzor si in ultimul an am inceput sa le fac si eu. De cate ori am incercat sa pescuiesc cu ready-made-uri, parca nu mai tragea nimic. Cu o singura exceptie, unele de ananas folosite asta vara intr-un concurs la Tancabesti dar nu stiu de la ce producator. Erau ale lui Vlad Parfene, ramase prin magazia lui si oricum cred ca a fost doar o toana a crapilor de moment. Asta este experienta mea. Altii poate au avut rezultate.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 15 Dec 2007, 19:58

@yoyo
Daca insisti sa pescuiesti cu boilesuri ready made (lucru pe care nici eu nu ti-l recomand), incearca cu solubile , eventual de dimensiuni cat mai mici.
Solubilele squid & octopus SBS au avut ceva rezultate chiar si pe balti pe care nu se pescuise cu boiles.....Dar nu uita ca mult mai multe satisfactii o sa ai cand o sa pescuiesti cu bile facute de tine...
APCR

rares1984

Mesaj de rares1984 » 17 Dec 2007, 13:41

inainte de a invata sa-mi fac boilesu,foloseam redy made de sbs,pe care eu il conider cel mai bun redy made si crede-ma ca am avut satisfactii destul de mari.dar cum ai bagat postarea aia cu reteta de la s&o,mi-am zis"hai ma sa incerc,doar eu nus mai fraier"si uite ca am facuto si pe aceasta cale iti multumesc,pt ca am avut cele mai frumoase partide de pescuit din viata mea.
iar la primavara va fac o vizita,asa ca de sezon nou pt a ma inarma cu tot cei mai bun si gustos.
doar ce naiba,daca nevastamea cheltuie pe posete si pantofi,eu sa ma las mai prejos.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 17 Dec 2007, 19:53

:D Bravo Rares, ma bucur ca ai incredere in nada ta ! De fapt asta e ...cheia ! :D :wink:
APCR

rares1984

Mesaj de rares1984 » 18 Dec 2007, 13:49

cel mai tare am incredere in retetele tale si in produsele date de tine.
daca de la tine nu ai ce invata,apoi de la nimeni.si crede-ma ca nu sunt un pupincurist,doar ca daca ai ceva de invatat de la un maestru recunosc si nu incerc sa neg si sa ma dau mare ca eu sunt descoperitorul mixurilor si retetelor.
daca voi o faceti bine de ce sa nu profitam si noi.
iar in primavara cand vin la bucuresti,tare as vrea sa fi pe la magazin sa pot da mana cu"hagi"pescuitului.

Avatar utilizator
roby
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 01 Mar 2008, 17:23
Localitate: Resita

Mesaj de roby » 01 Mar 2008, 19:34

Va rog daca atzi putea sa imi datzi un tip pt fabricarea boilesurilor (acasa)!
Multzumesc!!!
Daca pescuit nu e,nimic nu e!!!

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: Diverse tipuri si arome

Mesaj de vladut mateianu » 02 Mar 2008, 16:06

@rares
Te astept cu placere, numai te rog sa ma anunti inainte sa vi sa fiu la magazin.Multumesc ptr vorbele frumoase... :wink:

@roby
Cu cat il platesti pe zi, ca am eu oameni... :lol:
APCR

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Diverse tipuri si arome

Mesaj de nini » 02 Mar 2008, 16:13

Vladut...dai si tu la club 5% comision....ca reclama totusi costa :D :D :D
APCR

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: Diverse tipuri si arome

Mesaj de vladut mateianu » 03 Mar 2008, 09:52

Dau boierule, se poate ? :D Spor la treaba ! :wink:
APCR

Avatar utilizator
fishman
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 28 Mar 2008, 01:53

Re: Diverse tipuri si arome

Mesaj de fishman » 28 Mar 2008, 13:02

in emisiunea tv din data de01.03.2008 ne dai o reteta de boilies-uri,dupa ce pui laptele de porumb adaugi 125 ml de atract dupa care atract amino.te rog daca poti sa-mi spui cum se numeste primul atract si ce mix ai folosit.te rog mai spune-mi cateva tipuri de mix care se pot folosi la aceasta reteta.
multumesc frumos si fir intins

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Diverse tipuri si arome

Mesaj de florentiniuga » 01 Apr 2008, 22:06

fishman scrie:in emisiunea tv din data de01.03.2008 ne dai o reteta de boilies-uri,dupa ce pui laptele de porumb adaugi 125 ml de atract dupa care atract amino.te rog daca poti sa-mi spui cum se numeste primul atract si ce mix ai folosit.te rog mai spune-mi cateva tipuri de mix care se pot folosi la aceasta reteta.
multumesc frumos si fir intins
Atractul folosit de Senzor, il cam stie toata lumea. Squid&Octopus de la SBS iar acum si in regim de productie proprie. Idem mixul. Ideea e, nu ce mix poti folosi la atract, ci ce atract sa folosesti la un mix. Adaptezi in functie de conditiile de pescuit. Daca folosesti un bird food de primavara, poti folosi cam orice atract neuleios, cu o combinatie de atract/aroma pe baza de fructa. Daca folosesti un fish meal, cel mai bine folosesti atract/aroma de origine animala (ex. S&O, Monstercrab, ansoa, etc.). Bineinteles ca si aici poti baga o stropeala de fructa.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”