Râme înţepate sau rime înţepatoare !

sa mai radem un pic

Moderatori: Qnyx, pharaoh

Reguli forum
Anumite materiale pot contine cuvinte si manifestari licentioase. Daca nu sunteti de acord cu aceste conditii, va rugam sa nu accesati aceasta rubrica si ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Echipa InfoPescar.tv.
Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 29 Dec 2009, 01:45

tavimai scrie:Lamurire

Cand mai sus scriam de tepe,
Gor veni sa ma intepe !
M-am decis atunci deodata,
S-o las moale,s-o las balta...
Dar nitel mai spre ...Craciun,
Mi-a "sosit" exemplul bun :
=)) =)) =))
Uite Gore la "vanzari"
Cum iei "tun" la cumparari !
Ca fu ,cam ..."degerata ceapa",
Si tare evidenta TEAPA !
Sustineai c-aci e "templu"
Si-ti dau frate ,...azi exemplu !
Si-atunci tre sa recunosti...
Nu sa-i crezi pe toti ..."mai prosti "!
Vede tot "nărodul" frate,
Ca atunci...AVEAM DREPTATE !
Aveai dreptatae ca CE ? :-?
Matale o dai in versuri ...eu o dau in explicatii...c-asa-i in tenis ! :D
Discutia la acel moment era privitoare la cu totul alt aspect al postarilor in cadrul anunturilor de vanzare-cumparare.
Se punea problema pretului corect (cu toate ca doar negocierea directa stabileste pretul) iar acum se pune problema unei lipse de informare (corecta) asupra starii unui bun ,de care se face direct raspunzator vanzatorul ...cu mentiunea ca noi nu stim exact cum au decurs negocierile (detalii ,poze ,stabilire pret ,etc....ca sa nu zic de vorba aia : casca bine ochii ca sa nu casti punga !)
Spuneti-mi clar unde vedeti greseala staff-ului tehnic si in general ce sugestii aveti ca sa nu mai avem 1 problema la ...1000 DE TRANZACTII FACUTE IN NUME PERSONAL !!! Concret ,ce sa facem ? ...sa le luam CNP-ul ,sa-i punem sa-si filmeze produsele in rezolutie HD ?...sa cerem garantie materiala ,pana la finalizarea tranzactiei ?
Nu ma pricep la versuri ,dar ti-as scrie eu : AVEAM DREPTATE , ptr. fiecare tranzactie incheiata cu succes ca sa realizezi si dumneata care-i procentul de "uscaciuni ale padurii " in cadrul acelei rubrici !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 29 Dec 2009, 03:03

gor965 scrie:
tavimai scrie:Lamurire

Cand mai sus scriam de tepe,
Gor veni sa ma intepe !
M-am decis atunci deodata,
S-o las moale,s-o las balta...
Dar nitel mai spre ...Craciun,
Mi-a "sosit" exemplul bun :
=)) =)) =))
Uite Gore la "vanzari"
Cum iei "tun" la cumparari !
Ca fu ,cam ..."degerata ceapa",
Si tare evidenta TEAPA !
Sustineai c-aci e "templu"
Si-ti dau frate ,...azi exemplu !
Si-atunci tre sa recunosti...
Nu sa-i crezi pe toti ..."mai prosti "!
Vede tot "nărodul" frate,
Ca atunci...AVEAM DREPTATE !
Aveai dreptatae ca CE ? :-?
Matale o dai in versuri ...eu o dau in explicatii...c-asa-i in tenis ! :D
Discutia la acel moment era privitoare la cu totul alt aspect al postarilor in cadrul anunturilor de vanzare-cumparare.
Se punea problema pretului corect (cu toate ca doar negocierea directa stabileste pretul) iar acum se pune problema unei lipse de informare (corecta) asupra starii unui bun ,de care se face direct raspunzator vanzatorul ...cu mentiunea ca noi nu stim exact cum au decurs negocierile (detalii ,poze ,stabilire pret ,etc....ca sa nu zic de vorba aia : casca bine ochii ca sa nu casti punga !)
Spuneti-mi clar unde vedeti greseala staff-ului tehnic si in general ce sugestii aveti ca sa nu mai avem 1 problema la ...1000 DE TRANZACTII FACUTE IN NUME PERSONAL !!! Concret ,ce sa facem ? ...sa le luam CNP-ul ,sa-i punem sa-si filmeze produsele in rezolutie HD ?...sa cerem garantie materiala ,pana la finalizarea tranzactiei ?
Nu ma pricep la versuri ,dar ti-as scrie eu : AVEAM DREPTATE , ptr. fiecare tranzactie incheiata cu succes ca sa realizezi si dumneata care-i procentul de "uscaciuni ale padurii " in cadrul acelei rubrici !

N-o mai da dupa cires,
Cand e clar ca ai dat gres !
Nu poti zice:"Am dreptate !"
Cand vezi o normalitate !
Ne-ai cerut atunci o "teapa",
Drept model sau chiar o clapa !
Si-acu se ivi momentu,
Sa-ti citez "experimentu" !

Hai sa nu mai tot ascundem acest "comert mascat" !Matale nu ai ochi sa vezi cata marfa noua se ofera si se vinde prin intermediul acestui forum ? Chiar asa prosti sa fim ca sa credem ca pescarii vand "scule noi" cu mentiuni "max 10 iesiri pe balta" sau "cu folia pe ele",etc. ? ESTE UN COMERT "LA NEGRU" IN TOATA REGULA ! Si asta cu complicitatea si acceptul vostru !Ti-ai pus intrebarea cati dintre cei care ofera ceva au magazine de pescuit ? "C-asa-i in tenis"? Pana cand ? Cumparatorului ii bagati pumnul in gura (c-asa-i in tenis?) cand comenteaza ceva de parca ati fi intr-un magazin !De ce nu chemati si politia ? (c-asa-i in tenis nu ?)Procentul mic de "uscaciuni" se datoreaza faptului ca nu-i asa prost romanu pe cat cred "desteptii" !Si pe deasupra se mai iveste cate unul care da in vileag hotia si comenteaza cu argumente iar voi il tot somati sa taca ca-i strica topicul banditului ! NU TAICA ! ASTA NU ESTE ECONOMIE DE PIATA CI COMUNISM CURAT MASCAT DE UN CAPITALISM BARBAR !!!Lasati oamenii sa comenteze pe seama produselor oferite spre vanzare !Vanzatorul si-a asumat acest risc in momentul expunerii spre vanzare !Asa cum matale sustineai ca vanzatorul nu este obligat sa cumpere nici vanzatorul nu are dreptul sa vanda inseland pe un altul de buna credinta !Tacand si acceptand printre noi astfel de atitudini suntem complici !Daca matale nu intelegi asta sau nu vrei sa intelegi este "alta mancare de peste" - c-asa-i in tenis si vei fi perceput ca atare ! c-asa-i in tenis !
Ia incearca matale sa aduni valoarea marfurilor expuse la vanzare in acest moment "noi sau aproape noi" dupa spusele ofertantilor si vei avea surpriza cat este considerabila evaziunea !!!c-asa-i in tenis? Dar de-ar intra fiscul peste ei,c-asa-i in tenis ,si v-ar "incalta" si pe voi in calitate de complici,c-asa-i in tenis , ce zici ? Ma mir ca nu fac scandal magazinele online care sunt direct prejudiciate !
Hm !"Vand scule in ambalaj original" =)) =)) =))

C-ASA-I IN TENIS !

S-auzim alta de bine ,
Ca cu asta nu mai tine !
Tare mult avui de scris,
Ca sa vezi cum e-n,..."tenis" !
=)) =)) =))
Te fura un derbedeu,
Ca asa e "la fileu"?
Hotia aia nebuna,
Se vede si din tribuna !
=)) =)) =))
Unde-i fiscul sa va vada,
Sa va-nhate de pe strada,
Sa va bata ei un gong,
Sa va ia la un "ping-pong" !
=)) =)) =))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 29 Dec 2009, 13:02

Te mai intreb o data , ai dreptate ca CE ? ...si CE propui ?...sa eliminam anunturile doar pe baza de presupuneri ?...sa ne punem gatul gaj ?
Mai omule ,trezeste-te ...unde te crezi de pui problema de Fisc , Comert la negru ,Comunism barbar , intelegeri tacite ,bagat pumnul in gura , si alte vorbe aiurea aruncate doar de dragul de-a contra pe cineva ?! Ai impresia ca aici e situl de Okazii ? ...sau E-bay ? ...aia iau/dau garantie domnule draga si traiesc din anunturi ! Nu e suficient sa ai dreptate doar intr-un singur caz ca sa te dai drept Vlad Tepes si te-am rugat la modul concret sa-mi spui exact unde am gresit noi si ce propui ?! Visezi cai verzi pe pereti si nu unul doi...o herghelie ! Vezi numai hoti si tepe in orice anunt ! Ti-ai facut un scop in viata din a trage cu rime aberante in noi doar pe motiv ca n-am vrea sa incurajam tigania pe forum !...i-auzi ,sa vina Fiscul si sa ne incalte ptr. complicitate !...cat timp ti-a luat sa crezi in treaba asta ? ...aia de la Fisc n-au alta treaba decat sa vina si sa ancheteze o tranzactie intre 2 pescari si-o frauda de un inel la o lanseta de 20 de euro ! ...curat murdar Coane Fanica !!! Ne-ai baga la bulau doar ptr. ca am pus la dispozitie un loc (virtual) unde sa se intalneasca cererea si oferta Sh (ca la un obor) si ptr. ca nu percepem taxe , nici comisioane si nici nu intermediem tranzactii ! Pe acelasi principiu ,orice tipografie e vinovata ca pe hartia lor unii tampiti scriu tot felul de porcarii ! O tii langa cu evaziunea fiscala si cu prejudicierea magazinelor on-line de parca ar trebuii la orice anunt sa cerem facturi sau bonuri fiscale care sa dovedeasca provenienta marfii ...eventual si-o declaratie pe propria raspundere autentificata la notariat ,ca vanzatorul e de buna credinta si marfa e conform normelor europene !
Rogu-te inca o data ...trezeste-te omule ...esti pe un forum de pescuit !...nu facem politie economica ! ...nu castigam un sfantz din nici o tranzactie incheiata intre membrii acestei comunitati !...nu incurajam specula ,contrabanda ori comertul la negru cu produse noi ! ...nu intervenim si nu impunem preturi !...negocierile de pret sunt permise si nu chemam politia ptr. ca nu suntem parte in negociere !...ptr. orice frauda comisa organele abilitate pot cere adminului datele tehnice ale persoanelor implicate direct ...si-atat !
Fa dumneata ce te pricepi mai bine...scrie versuri ,si nu mai astepta un exemplu la o mie ca sa ceri a-ti da dreptate... pana atunci te rog frumos sa nu-mi mai asociezi nick-ul cu termenii: teapa ,frauda , fisc , ptr.ca ma jignesti fara motiv si ma pui in postura de a ma apara !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de misu_sipanu » 29 Dec 2009, 21:39

Ma frate,n am prea intrat pe topicul asta,doar rar de tot,da ce am citit azi ,.....m a cam lasat fara cuvinte @-).
@Nea inspectoru fiscal,nene matale ori ai fost militian si te au lasat la vatra,ori ai fost militian si te ai facut poet.
Scuza ma dar bati campii rau de tot esti frustrat si n ai nici haz nici logica.Si sa ti o spun acum pe sleau,am tot citit timpeniile alea de versuri,sint jenante,vorbeste normal ca omu de rind nu in versuri ca tonomatul.
Nu ti convine ,lasane n fasole asa hoti si mafioti si du te nene....sau inscriete in PRM ca te asteapta Vadim sa ginguriti in versuri idioate si sa dati jos mafia si capitalistii.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 30 Dec 2009, 00:01

Misule ,sa vezi ce rime-ti iei in freza... :))
P.S
De fapt tu ai magazin...esti prejudiciat sau faci evaziune ? :-w ...ca sa stiu cum te iau ! >:) =))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de Coleman » 30 Dec 2009, 00:12

Imi pare rau ca am omis sa citesc acest forum si uite ce subiect era sa pierd.
Domnul tavi eu am citit cam tot ce ati scris si nu am inteles exact ce va deranjeaza si uite cum propun sa face :''spuneti exact unde va doare si eu incerc sa va prescriu o reteta'' si ca sa nu intelege-ti altceva o sa o spun si cu alte cuvinte , spuneti exact ce va deranjat si eu va explic exact cum sta treaba.
In calitate de moderator in acel subforum va pot raspunde exact ,la orice se leaga de acel subiect.

Numai bine
TOTUL PENTRU CRAP

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gogu steriade » 30 Dec 2009, 12:09

domne care e traba aci ca e groasa rau ! >:D< menestrelu meu e singur si chiar daca are sau nare dreptate sa va muste da cur e cinstit si lati cenzurat dastul ! <:-P deci fiecare sa sa intoarca la oile lui ca asa e corect ! :-B maestre dai inainte nu te lua dupa astia ca a luato pa ulei da la craciun #-o , eu simt treburile astea in felu cum scrie cineva ! ;)
augurii ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 15:45

misu_sipanu scrie:Ma frate,n am prea intrat pe topicul asta,doar rar de tot,da ce am citit azi ,.....m a cam lasat fara cuvinte @-).
@Nea inspectoru fiscal,nene matale ori ai fost militian si te au lasat la vatra,ori ai fost militian si te ai facut poet.
Scuza ma dar bati campii rau de tot esti frustrat si n ai nici haz nici logica.Si sa ti o spun acum pe sleau,am tot citit timpeniile alea de versuri,sint jenante,vorbeste normal ca omu de rind nu in versuri ca tonomatul.
Nu ti convine ,lasane n fasole asa hoti si mafioti si du te nene....sau inscriete in PRM ca te asteapta Vadim sa ginguriti in versuri idioate si sa dati jos mafia si capitalistii.

Mai sunt p-aci destui tampiti ,
Care nu-nteleg "tampenii",
Isi baga rătul , nesimtiti,
Si-n comunism se cred,...avand vedenii !
=)) =)) =))
Poti sa fii tu badaran,
Sa ma faci "militian",
Dar vedem acum cu totii :
-Esti :"Hotul care striga :Hotii !"
=)) =)) =))
Cand lege-ti cere astazi omu,
Tu ii raspunzi... "acid ca Ciomu"?
Precum un activist din PCR,
Ma-mpigi fortat spre PRM ?
=)) =)) =))
Nu-s "inspectorul fiscal",
Si sa vin sa-ti fac "scandal",
Dar bine eu nu te-as vedea,
Cand legea pentru toti s-ar aplica !
=)) =)) =))
Cand scrii "lasane n fasole",
Iti lipsesc niste ..."console",
Si-nteleg atunci din prima ,
De ce-a ta minte ...nu-ntelege rima !
=)) =)) =))
Te lasi dus de "viitura" ,
Cand fara sens tot dai dun gura ,
Ca aste "versuri idioate",
Te cam..." zgaraie pe spate !"
=)) =)) =))

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de misu_sipanu » 30 Dec 2009, 16:39

gor965 scrie:Misule ,sa vezi ce rime-ti iei in freza... :))
P.S
De fapt tu ai magazin...esti prejudiciat sau faci evaziune ? :-w ...ca sa stiu cum te iau ! >:) =))
=)) =)) =)) =)) Ma duc sa ma predau autoritatilor in drept :P

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 16:44

gor965 scrie:Te mai intreb o data , ai dreptate ca CE ? ...si CE propui ?...sa eliminam anunturile doar pe baza de presupuneri ?...sa ne punem gatul gaj ?
Mai omule ,trezeste-te ...unde te crezi de pui problema de Fisc , Comert la negru ,Comunism barbar , intelegeri tacite ,bagat pumnul in gura , si alte vorbe aiurea aruncate doar de dragul de-a contra pe cineva ?! Ai impresia ca aici e situl de Okazii ? ...sau E-bay ? ...aia iau/dau garantie domnule draga si traiesc din anunturi ! Nu e suficient sa ai dreptate doar intr-un singur caz ca sa te dai drept Vlad Tepes si te-am rugat la modul concret sa-mi spui exact unde am gresit noi si ce propui ?! Visezi cai verzi pe pereti si nu unul doi...o herghelie ! Vezi numai hoti si tepe in orice anunt ! Ti-ai facut un scop in viata din a trage cu rime aberante in noi doar pe motiv ca n-am vrea sa incurajam tigania pe forum !...i-auzi ,sa vina Fiscul si sa ne incalte ptr. complicitate !...cat timp ti-a luat sa crezi in treaba asta ? ...aia de la Fisc n-au alta treaba decat sa vina si sa ancheteze o tranzactie intre 2 pescari si-o frauda de un inel la o lanseta de 20 de euro ! ...curat murdar Coane Fanica !!! Ne-ai baga la bulau doar ptr. ca am pus la dispozitie un loc (virtual) unde sa se intalneasca cererea si oferta Sh (ca la un obor) si ptr. ca nu percepem taxe , nici comisioane si nici nu intermediem tranzactii ! Pe acelasi principiu ,orice tipografie e vinovata ca pe hartia lor unii tampiti scriu tot felul de porcarii ! O tii langa cu evaziunea fiscala si cu prejudicierea magazinelor on-line de parca ar trebuii la orice anunt sa cerem facturi sau bonuri fiscale care sa dovedeasca provenienta marfii ...eventual si-o declaratie pe propria raspundere autentificata la notariat ,ca vanzatorul e de buna credinta si marfa e conform normelor europene !
Rogu-te inca o data ...trezeste-te omule ...esti pe un forum de pescuit !...nu facem politie economica ! ...nu castigam un sfantz din nici o tranzactie incheiata intre membrii acestei comunitati !...nu incurajam specula ,contrabanda ori comertul la negru cu produse noi ! ...nu intervenim si nu impunem preturi !...negocierile de pret sunt permise si nu chemam politia ptr. ca nu suntem parte in negociere !...ptr. orice frauda comisa organele abilitate pot cere adminului datele tehnice ale persoanelor implicate direct ...si-atat !
Fa dumneata ce te pricepi mai bine...scrie versuri ,si nu mai astepta un exemplu la o mie ca sa ceri a-ti da dreptate... pana atunci te rog frumos sa nu-mi mai asociezi nick-ul cu termenii: teapa ,frauda , fisc , ptr.ca ma jignesti fara motiv si ma pui in postura de a ma apara !
Faci din tantar armasar !Anterior ,sustineai ca aici nu se dau tepe asa ca m-am gandit sa-ti arat una !"C-asa-i in tenis !"(Dumnezeu sa-l ierte!)Chestia cu evaziunea este evidenta din moment ce aici pe forum exista oferita spre vanzare marfa in valoare de mii,zeci de mii sau poate chiar sute de mii de euro !Citind topicul "Vanzari" si insumand valoarea produselor oferite si vandute , poti si tu sa afli acest lucru .Am facut aceasta afirmatie o singura data si nu "o tin langa" asa cum sustii,numai ca desi este postata la "Glume", se pare "ca face valuri",iar cei direct implicati "sar ca arsi" !"Curat-murdar...!"

Sa-ti fie limpede Gor !NICI O CLIPA NU MI-AM PERMIS SA-TI ASOCIEZ NUMELE SAU NICK-UL DE TERMENII :"teapa ,frauda , fisc ", CHIAR DACA AI FOST CEL CARUIA I-AM SEMNALAT CEVA !Acest aspect l-am mai precizat si anterior si se pare ca ai omis sa-l citesti !Bineinteles aici la "Glume" dar era serios si fara doza de ironie !

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 17:06

misu_sipanu scrie:
gor965 scrie:Misule ,sa vezi ce rime-ti iei in freza... :))
P.S
De fapt tu ai magazin...esti prejudiciat sau faci evaziune ? :-w ...ca sa stiu cum te iau ! >:) =))
=)) =)) =)) =)) Ma duc sa ma predau autoritatilor in drept :P

Sa-ti vezi de traba linistit ,
Ca inca fiscul n-a venit !
Doar cand "mustrari de constiinta" o sa ai,
Sa mergi la ei sa te ...predai !
=)) =)) =))
Io nu ti-am pus "pistolu-n coapsa",
Ca sa te crezi in ..."Crima si pedeapsa "!
De ciuda vrei sa te predai,
Ca-i iarna,frig si scule n-ai ?
=)) =)) =))
Dupa ce-ti fumezi trabucu,
Sa nu-ti faci nene "sepuku",
Ca poate mai vine un "Bula"
Sa-si mai ia cate o ...scula !
=)) =)) =))
Ultima oară modificat 30 Dec 2009, 17:31 de către tavimai, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 17:29

coleman scrie:Imi pare rau ca am omis sa citesc acest forum si uite ce subiect era sa pierd.
Domnul tavi eu am citit cam tot ce ati scris si nu am inteles exact ce va deranjeaza si uite cum propun sa face :''spuneti exact unde va doare si eu incerc sa va prescriu o reteta'' si ca sa nu intelege-ti altceva o sa o spun si cu alte cuvinte , spuneti exact ce va deranjat si eu va explic exact cum sta treaba.
In calitate de moderator in acel subforum va pot raspunde exact ,la orice se leaga de acel subiect.

Numai bine
N-ai citit ,da ai citit,
Io-nteleg ,"ochiu-i de sticla",
Poate c-ar fi trebuit,
Sa mai dau tot cate-o...sticla ?

Nu sunt nene deranjat,
Nica greu i-o n-am mancat !
De vreti retete sa le dati,
Poftiti la cei de "glume" constipati !

Ca-n "glume" au halit ei rime,
De sarbatori voiosi luara "prime",
Si-au ajuns sa "faca spume",
De la ..."sucul cel de prune"?

De ai leac si minte treaza,
Sa le dai ...zeama de varza !
De n-ai ac e bun si-un spin,
Si-o cana mare de ...vin !

=))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 30 Dec 2009, 17:45

Domne ' noi in general sunte recunoscuti in lume ca fiind foarte dibaci in a subtiliza diferite lucruri...asa suntem noi mai iuti de mana ...dar de la ''teapa'' pe care mi-o dai exemplu pana la hotie e cale lunga . In cazul lansetei cu inelul schimbat mie mi-i se pare a fi vorba de o greseala ,de fapt o proasta informare a vanzatorului si ulterior o greseala de comunicare ! Cand e sa dai o teapa , ai vinzi unuia pietre in loc de mulinete si nu mai stai la discutii ,schimb de numere de telefon ,nume si adrese postale reale . Cel putin eu asa concep o teapa ,un furt , o hotie . Trecand peste toate astea , va intreb , cand a-ti scris urmatoarele :
Dar de-ar intra fiscul peste ei,c-asa-i in tenis ,si v-ar "incalta" si pe voi in calitate de complici,c-asa-i in tenis , ce zici ?
...m-ati introdus si pe mine printre infractori , au ba ? :-?
Daca eram platit sa fac politie pe forum , as fi inteles reactia dvs. dar atata timp cat fac munca patriotica , va spun franc ca nu dau 2 bani pe acuzatiile pe care le faceti si pe rimele intepatoare despre evaziune ,fraude ,fisc si alte tepe !...mai ales cand va ganditi sa cuantificati valoarea sculelor unor persoane pe care nu le cunoasteti , supuse (re)vanzarii intr--un spatiu liber (pe net) !
Daca vreti sa faceti pe detectivul , nu aveti decat sa intrebati la fiecare anunt despre provenienta marfii , poze reale , nume si CNP vanzator , verificare la Registrul Comertului ,evaluare ,etc. ,etc. ...asa poate o sa dormiti mai linistit si ne mai scoateti si pe noi din versuri ...ca am ras destul ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 17:53

gogu steriade scrie:domne care e traba aci ca e groasa rau ! >:D< menestrelu meu e singur si chiar daca are sau nare dreptate sa va muste da cur e cinstit si lati cenzurat dastul ! <:-P deci fiecare sa sa intoarca la oile lui ca asa e corect ! :-B maestre dai inainte nu te lua dupa astia ca a luato pa ulei da la craciun #-o , eu simt treburile astea in felu cum scrie cineva ! ;)
augurii ! :-*
Hm ! Ulei ?

Nu-i ulei cu totii stim !
Poate-i "de butuc",sublim,
Sau ..."de prune cu margele",
Ori ..."din malt in doze grele ..."

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 18:46

gor965 scrie:Domne ' noi in general sunte recunoscuti in lume ca fiind foarte dibaci in a subtiliza diferite lucruri...asa suntem noi mai iuti de mana ...dar de la ''teapa'' pe care mi-o dai exemplu pana la hotie e cale lunga . In cazul lansetei cu inelul schimbat mie mi-i se pare a fi vorba de o greseala ,de fapt o proasta informare a vanzatorului si ulterior o greseala de comunicare ! Cand e sa dai o teapa , ai vinzi unuia pietre in loc de mulinete si nu mai stai la discutii ,schimb de numere de telefon ,nume si adrese postale reale . Cel putin eu asa concep o teapa ,un furt , o hotie . Trecand peste toate astea , va intreb , cand a-ti scris urmatoarele :
Dar de-ar intra fiscul peste ei,c-asa-i in tenis ,si v-ar "incalta" si pe voi in calitate de complici,c-asa-i in tenis , ce zici ?
...m-ati introdus si pe mine printre infractori , au ba ? :-?
Daca eram platit sa fac politie pe forum , as fi inteles reactia dvs. dar atata timp cat fac munca patriotica , va spun franc ca nu dau 2 bani pe acuzatiile pe care le faceti si pe rimele intepatoare despre evaziune ,fraude ,fisc si alte tepe !...mai ales cand va ganditi sa cuantificati valoarea sculelor unor persoane pe care nu le cunoasteti , supuse (re)vanzarii intr--un spatiu liber (pe net) !
Daca vreti sa faceti pe detectivul , nu aveti decat sa intrebati la fiecare anunt despre provenienta marfii , poze reale , nume si CNP vanzator , verificare la Registrul Comertului ,evaluare ,etc. ,etc. ...asa poate o sa dormiti mai linistit si ne mai scoateti si pe noi din versuri ...ca am ras destul ! >:)

Pare extrasa dintr-o sedinta de partid din urma cu multi ani de zile !(la care tin sa precizez ca n-am apucat niciodata sa particip !)

"Procesul verbal" mentioneaza ca :
"...sunt nevoit sa-ti dau dreptate !"C-asa-i in tenis!" .Valorile vehiculate acolo nu sunt reale, asa ca am exagerat ,gresind vartos la adunarea cifrelor in euro cand moneda noastra este leul !Pentru mine nici vanzatorii nu exista pentru ca nu-i cunosc chiar daca-i stiu ! Comertul ala nu exista ca nu poate fi dovedit si prin urmare am avut eu vedenii !Cei care comenteaza vizavi de un produs sunt neseriosi ,fac tiganie si trebuie starpiti,sanctionati sau cel putin amenintati ori atentionati cu "sange rece" ca "strica topicul vanzatorului" .Nici vorba de teapa cand oamenii se cunosc si acum au ajuns sa se pupe la coltul strazii !Este vinovat doar cumparatorul ca a incalcat regulile de aici si a dat prosteste bani pe un cadou !Este doar o parodie de comert ,totul se face asa,in gluma,sculele in realitate se fac bineinteles cadou si conducerea site-ului aproba doar cadourile de acest fel !Dupa fiecare tranzactie apare Jugaru-Sukaru si ne lamureste ca a fost o farsa !Biletele sau abonamentele ce se vand aici pe mii de euro sunt "tepele pregatite de Jugaru" , ar fi o nebunie sa ceri sa se impoziteze o "astfel de gluma" si regret ca numai eu am remarcat asta !
Regret nespus ca "numai eu" am observat si am semnalat "gresit" ca "unora" li se permite prea mult ,"prin moderare" atunci cand posteaza anunturi "de vanzari" la "cumparari " sau invers sau altele !
Am gresit flagrant "ca te-am inclus si pe tine" ,regret nespus,imi cer mii de scuze ,stau in genunchi pana de Anul Nou (deh ! poate prea multa palinca !) ca stiam ca "tu nu stii nimic" si "nu aveai interes" sa aperi pe cineva !
Ma bucur acum afland ca daca inchiriez o casa unor "vanzatori" care incalca legea vartos si acolo fac si eu ce fac ei ,nu pot fi considerat vinovat de nimic !C-asa-i in tenis !
Prin urmare am ajuns sa ma conving ca trebuie sa trec "de cealalta parte a fileului" !
Astept "sanctiunea" si promit sa ma corectez ! "

E mai bine asa Gor ?
Fiecare insa poate intelege ce vrea !

Scrie răspuns

Înapoi la “Glume”