Râme înţepate sau rime înţepatoare !

sa mai radem un pic

Moderatori: Qnyx, pharaoh

Reguli forum
Anumite materiale pot contine cuvinte si manifestari licentioase. Daca nu sunteti de acord cu aceste conditii, va rugam sa nu accesati aceasta rubrica si ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Echipa InfoPescar.tv.
Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 30 Dec 2009, 19:42

Cat timp sintagma : de buna credinta ,atribuita unei persoane , n-o poate incrimina legal ...poti sa spui ce vrei, ca eu m-am saturat sa-ti tot aduc dumitale argumente ca nu te vaneaza nimeni ,ca nu-ti sterge nimeni postarile , ca nu ti-am banat prietenii , ca nu ti-am ingradit dreptul la libera exprimare ,ca la piata cand te duci negociezi cu vanzatorul nu si cu femeia de serviciu , ca ai dreptate o data la 1000 , ca s-a dus draq comunismu' in Romania , ca interesul staff-ului e sa fie lumea multumita si sa ne creasca raitingul , si ca ,si ca ,si ca...
Sa fi matale sanatos si vorba cuiva de pe forum...sa ai mare grija de butonul cu ghilimele , ca fara el iti va fi greu sa te exprimi si ne pui in mare incurcatura ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de misu_sipanu » 30 Dec 2009, 19:46

=)) =)) =)) ...,,......,,,,......,,.......,,....''.....''......''.......'' o:-)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 30 Dec 2009, 19:58

misu_sipanu scrie:=)) =)) =)) ...,,......,,,,......,,.......,,....''.....''......''.......'' o:-)
Nu mai ranjii asa Misule ...sti cat de greu e sa faci rime cu zambareti ?! :-? ... >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de misu_sipanu » 30 Dec 2009, 21:15

Nnhh :"> ma screm sa fac si eu o rima......da a iesit altceva :-& :-& mai incerc =)) =))
ps.George ,vrajala putem sa vindem :-?? e cu factura si certificat de oportunitate :-B
pss.La multi ani nea Taviiiii ! <:-P <:-P

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 21:28

gor965 scrie:Cat timp sintagma : de buna credinta ,atribuita unei persoane , n-o poate incrimina legal ...poti sa spui ce vrei, ca eu m-am saturat sa-ti tot aduc dumitale argumente ca nu te vaneaza nimeni ,ca nu-ti sterge nimeni postarile , ca nu ti-am banat prietenii , ca nu ti-am ingradit dreptul la libera exprimare ,ca la piata cand te duci negociezi cu vanzatorul nu si cu femeia de serviciu , ca ai dreptate o data la 1000 , ca s-a dus draq comunismu' in Romania , ca interesul staff-ului e sa fie lumea multumita si sa ne creasca raitingul , si ca ,si ca ,si ca...
Sa fi matale sanatos si vorba cuiva de pe forum...sa ai mare grija de butonul cu ghilimele , ca fara el iti va fi greu sa te exprimi si ne pui in mare incurcatura ! :))
Esti mai tare ca ala mare care inca se mai lupta cu comunistii !S-au s-a dus comunismu si au ramas comunistii ? =)) =)) =))... "sa ne creasca raitingul "-asta da ! Cat despre "lumea multumita"... intreaba-l pe ala cu "inelu buclucas" sau pe cei carora "li s-a taiat macaroana" cand au criticat vreo tentativa de inselatorie !
Multam ca nu ma facusi si mogul ca e la moda acum ! =)) =)) =))
Ma si simt coplesit de atata aroma de democratie p-aci !

Zic multam io de urare,
Si-ti raspund cu una tare :

-Ghilimele mititele,
Des te-mpiedici tu de ele,
Aplecat stand intr-o rana,
Vrei sa schimbi ...limba Romana ?

Cand veni-va canicula ,
"Modera-vei" si virgula ?
Te vor pune chiar "adjunct",
De-l vei scoate si pe...punct !

Sa fii taica sanatos
Cat mai ai "un os de ros",
Parte s-ai de-atata zel,
Tot de .."tepe de inel" !

Vreau sa zic de-acelasi fel !
Nu poti zice ca-s misel !
Ca-i doar una dintr-o mie,
Ce-ar fi ca sa-ti ...pice tie ?

Faci matale precum crezi,
Bine-i ca nu ma vanezi,
Din fier faci tu bete grele,
Pescuind doar,...ghilimele ?

=)) =)) =))

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 21:33

misu_sipanu scrie:Nnhh :"> ma screm sa fac si eu o rima......da a iesit altceva :-& :-& mai incerc =)) =))
ps.George ,vrajala putem sa vindem :-?? e cu factura si certificat de oportunitate :-B
pss.La multi ani nea Taviiiii ! <:-P <:-P
Nu e Misule o crima ,
Cand te scremi sa scrii o rima,
Sa stii insa ca-i pacat,
Cand te scremi si scoti,..."rahat "!
Io-ti zic azi un :"-LA MULTI ANI !"
Screme-te si,...scoate bani !

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 21:51

"Bibanii" rapitori si ramele mele ?

Vai de el topic tembel,
Ca iesi fum greu din el,
Ca eram chiar singur cuc,
Si acuma dati ,...buluc !
Va zic bine sa traiti,
Da nu va ingesuiti ,
Geaba tot m-as da rotund,
Ca nu pot sa va raspund !
Cum sa dai raspuns,povete,
Cand "musca" la patru bete ?
Cand ma uit ma dau fiori,
Ca toti sunteti ,..."rapitori" !

=)) =)) =))
Uite Gore-ntre surcele,
Iarasi dai de ghilimele,
De nu-ti plac le-alungi ,eu sper,
Chiar cu ,...varga cea de fier !

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de Coleman » 30 Dec 2009, 22:10

Domnul tavi va sugerez sa intrati in politica numai aia tin 100 de discursuri si nu spun nimic concret.
Eu credeam ca o sa imi spuneti ASTA,ASTA SI CU ASTA si eu va raspundeam la fiecare cu argumente si puteam lamuri anumite aspecte care va deranjeaza dar vad ca de fapt dumneavoastra nu doriti decat sa va ''faceti numarul'' chiar daca numarul este 0.Am vrut doar sa clarificam anumite probleme care observ ca de fapt nu exista si in consecinta eu o sa '' ies din subiect''.

Numai bine si LA MULTI ANI
TOTUL PENTRU CRAP

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de gor965 » 30 Dec 2009, 22:29

tavimai scrie:
Cat despre "lumea multumita"... intreaba-l pe ala cu "inelu buclucas" sau pe cei carora "li s-a taiat macaroana" cand au criticat vreo tentativa de inselatorie !
Esti ignorant si rau intentionat...si asa ai fost mereu pe forumul asta ! Cand ai prins ocazia ai bagat cateva versuri cu venin ca sa mai musti pe careva de dos ! Daca sunt 999 de tranzactii OK si 1 iese aiurea e vina staff-ului si e clar ca aici se fac inselatorii !...bre ma lashi !
Si mai slabeste-ma cu cezurarea alora de au descoperit nu stiu ce frauda electorala ...ti-am mai spus de atatea ori ,trebuie sa fii prea prost sa nu te pricepi sa verifici pe net un pret al unui produs in ziua de azi ! Da-o draqului de treaba ...cum intri aici poti intra si pe Google si-ti spune ala si pe ma-sa si pe ta-su ! Dar nu , voi vreti sa-l mascariti pe unul si pe altul ca vi-i se nazare voua ca vrea sa va traga-n piept ! Ei bine NU !...cat sunt eu moderator ,dumneata o sa scrii versuri iar in rubrica aia nu vreau sa vad tziganie !E permisa negocierea , ai poti arata vanzatorului pretul la concurenta dar nu admit sa-l mascareasca cineva ori sa-l acuze ca e hot fara nici o dovada ! Ptr. postat dovezi s-a creeat special rubrica feedback !
Si cu asta basta , ca ma scoti din pepeni si vreau ca maine cand ajung acasa sa dorm 1 an linistit !
Sanatate si ce mai vrei dumneata ...scrie ,inteapa ,critica , musca , fa bascalie , pune ghilimele ,acuza , cheama fiscu', etc. ...eu am obosit sa-ti tot matur ideile de pe jos !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 30 Dec 2009, 22:46

coleman scrie:Domnul tavi va sugerez sa intrati in politica numai aia tin 100 de discursuri si nu spun nimic concret.
Eu credeam ca o sa imi spuneti ASTA,ASTA SI CU ASTA si eu va raspundeam la fiecare cu argumente si puteam lamuri anumite aspecte care va deranjeaza dar vad ca de fapt dumneavoastra nu doriti decat sa va ''faceti numarul'' chiar daca numarul este 0.Am vrut doar sa clarificam anumite probleme care observ ca de fapt nu exista si in consecinta eu o sa '' ies din subiect''.

Numai bine si LA MULTI ANI
Cum sa-si faca omu tema,
Sa rezolve el problema ,
Si-a ales el o zi trista.
Ca problema ,...NU EXISTA !

Puteai sa scrii malale binisor,
Aceste vorbe seci cu negru,
Sa nu mai faci risipa de "cartus color",
Asa vrei sa ne-arati ca esti integru ?

Nare rost ca sa te scuturi,
Ca sa dai in ape tulburi,
Cu sapun si nitel dero,
Te-ai trezit sa-l speli pe zero ?

Bine ca te-ai lamurit,
Si treci anu linistit,
Nu-i fi matale vreun cocos,
Din partidul ala "ros"?

Daca e de "suge-rat",
Si io-ti suger un ...rahat,
Dulce !O bucata mica !
Drept raspuns la,..." politica "!

Dar nu mult !Sa fii destept,
Ca sa nu faci diabet !
Sa-l iei din colaci babani ,
Fii voios si :La multi ani !

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 02 Ian 2010, 15:50

-Nu te intaleg, ii spune judecatorul lui Badea Gheorghe. Doamna care te reclama ti-a dat o prajitura, iar tu drept recunostinta ii spargi geamurile cu o piatra?
-Nu era piatra, sa apara Badea Gheorghe, era chiar prajitura. . .

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 02 Ian 2010, 16:14

Mamico, mi-ai spus ca ingerasii au aripi si pot zbura!
- Desigur,scumpa mea.
- Aseara, cand tu nu erai, am auzit cum tata ii spunea bonei ''ingeras''. Ea cand o sa zboare???
- Maine dimineata scumpo, maine dimineata...

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 02 Ian 2010, 16:23

Intr-un templu shaolin:
Discipolul: - Prea intelept si onorabil Maestru, poti sa-mi explici diferenta dintre o perla si o femeie?
Maestrul: - Diferenta, gandacel mic si umil, consta in faptul ca perla poate fi insirata pe la ambele capete, iar femeia numai pe la un capat.
Discipolul (confuz): - Dar, Maestre, da-mi voie sa contrazic intelepciunea ta himalayana,dar am auzit ca unele femei se lasa insirate pe la ambele capete!
Maestrul (cu un suras): - Pai acelea nu sunt femei, sunt adevarate perle!

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 02 Ian 2010, 17:21

Platiti-va datoriile!

Nick era un cavaler al regelui Arthur si avea o obsesie deosebita pentru frumosii sani ai reginei, stiind bine ca daca i-ar fi atins ar fi fost condamnat la moarte. Intr-o zi Nick isi face cunoscuta dorinta lui secreta la magul Merlin care gaseste o solutie pentru a satisface dorinta acestuia dar asta il va costa 1000 monede de aur. Nick accepta fara sa ezite.

In dimineata urmatore, magul Merlin prepara o pulbere urticanta si o pune in sutienul reginei in timp ce ea isi facea dusul. Imediat ce regina se imbraca incepe sa simta o mancarime din ce in ce mai mare. Regele Arthur il convoaca pe mag pentru a-i cere un remediu si acesta ii spune ca doar o saliva speciala aplicata pentru patru ore ar putea trata aceasta teribila urticarie si ca din testele facute de el a observat ca doar saliva lui Nick are aceste caracteristici. Regele il cheama imediat pe Nick, care deja si-a luat antidotul pentru pulberea urticanta. Nick saruta si linge pentru cateva ore sanii pe care i-a visat dintotdeauna si pe deasupra vine sarbatorit de curte ca un erou.

Inainte de a se intoarce in camera lui Nick este oprit de mag care ii reaminteste datoria de 1000 de monede de aur. Nick, deja satisfacut, refuza sa plateasca, deoarece magul nu ar fi putut confesa deoarece era complice la ceea ce s-a intamplat.

In dimineata urmatore magul Merlin pune aceeasi pulbere urticanta in chilotii regelui...

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Râme înţepate sau rime înţepatoare !

Mesaj de tavimai » 05 Ian 2010, 06:55

O masina loveste brutal o caruta. In urma accidentului calul si
carutasul sunt raniti destul de grav. Politistul vine la fata locului
si vazand calul chinuindu-se, intr-un acces de mila, il impusca. Apoi se
indreapta catre carutas cu pistolul in mana si il intreaba:
-Si dumneavoastra sunteti ranit?
-Nu, nu! Doamne fereste, asa de bine nu m-am simtit niciodata!...

Scrie răspuns

Înapoi la “Glume”