CARNAGIU IN DANEMARCA

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de APSHD » 08 Dec 2008, 20:42


Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de mihai001 » 08 Dec 2008, 21:56

Alte tari,alte obiceiuri.Saracii delfini.

Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de miska » 09 Dec 2008, 15:54

trist nu stiu motivul dar ori care ar fi el parerea mea este ca natura se aranjeaza singura fara sa participam noi la astfel de masacre astfel de imagini iti da de gandit despre rasa umana :-q
always think like a fish

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de vali003 » 10 Dec 2008, 01:30

Nu pot sa spun ca sint de acord cu acest asa zis pescuit , dar daca nu traiesti acolo , nu ai cum sa stii , aici in Canada , toata lumea sare in sus ca se omoara foci , asta este modul de viata al localnicilor de sute de ani , din asta traiesc , este o parte din traditia lor , si noi taiem sute de mii de porci de craciun , poate unora li se pare monstruos , dar asta este parte din traditia noastra si as vrea sa il vad pe ala care iar zice lui nea Gheorghe sa nu mai taie porcul , daca nu traiesti acolo , nu prea ai cum sa stii . Parerea mea , nu trebuie sa fiti de acord cu ea :D

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de Adam Mihai » 01 Apr 2009, 17:42

Niste brute... Oameni de nimic . Altceva de facut nu au decat sa omoare delfini ? Sandilaii naibi !!
!!! F!R !NT!NS !!!

Avatar utilizator
gadjo
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 18 Oct 2008, 16:30

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de gadjo » 08 Mai 2009, 20:53

:-q ce sadici!!! :-t
Clubul Sportiv "Planet Carp"
www.planetcarp.ro

Avatar utilizator
j0k3111
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 12 Noi 2009, 20:58

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de j0k3111 » 31 Dec 2009, 22:01

ce traditii frate ca asta e macel ... nu pot sa cred ca exista astfel de traditii ...sa aiba si ei toti parte cand innoata in ocean de rechini periculosi sa faca cu ei la fel ...:)) asta merita

Avatar utilizator
petcu victor
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 03 Mar 2008, 02:06

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de petcu victor » 02 Ian 2010, 16:39

vali003 scrie:Nu pot sa spun ca sint de acord cu acest asa zis pescuit , dar daca nu traiesti acolo , nu ai cum sa stii , aici in Canada , toata lumea sare in sus ca se omoara foci , asta este modul de viata al localnicilor de sute de ani , din asta traiesc , este o parte din traditia lor , si noi taiem sute de mii de porci de craciun , poate unora li se pare monstruos , dar asta este parte din traditia noastra si as vrea sa il vad pe ala care iar zice lui nea Gheorghe sa nu mai taie porcul , daca nu traiesti acolo , nu prea ai cum sa stii . Parerea mea , nu trebuie sa fiti de acord cu ea :D
Poi nea Gheorghe,taie porcul pe care la crescut sau la cumparat !Sint niste dementi care au in vene singe de canibali!

Avatar utilizator
khozer
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mar 2008, 10:31

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de khozer » 03 Ian 2010, 10:29

Doamne ce scarba mi s-a facut !
Doamne cum ne mai tine pamantul asta si cata rabdare are sa suporte o specie care in fiecare clipa a existentei face ceva ca sa distruga habitatul si planeta care i-a dat viata. Vorbim de extraterestri, univers si dimensiunea incomensurabila a acestuia, calatorim in spatiu si in fundul oceanelor, disecam atomul in bucati infinitezimale, am inconjurat planeta cu internetul si tehnici de comunicatie iar apoi vine vremea sa ne distram. Pai cum sa facem ? Pai hai sa OMORAM ! DAAAAA SA OMORAM ! SA SIMTIM MOARTEA CA NE INCONJOARA ! MULTA ! MULTA ! MULTA MOARTE !

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CARNAGIU IN DANEMARCA

Mesaj de kelu84 » 12 Iun 2010, 23:02

asa cum spunea cineva si mai sus, porcul se creste in batatura si d-aia e crescut. nu ca animal de companie. e crescut ca apoi sa fie sacrificat si mancat. pe cand delfinul e un mamifer nobil ,si nu este o specie asa de raspandita precum tonul, codul etc etc. este un animal nobil si mi se pare absurd sa iti demonstrezi barbatia ucigand delfini. un concurs de carat greutati, de taiat lemne -acolo iti demonstrezi barbatia, dar nu dand cu ranga-n delfini. chiar buna intrebarea cum de ne mai suporta Pamantul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit marin si oceanic”