greys platinum

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

greys platinum

Mesaj de vali003 » 06 Apr 2008, 00:16

am o ocazie foarte avantajoasa sa schimb un fox matrix pe un greys platinum de 12 ft. si 3,5 lb. . ceea ce stiu despre greys e doar ca sint cam 250 de lire sterline si au o garantie pe viata data de firma , poate cineva sa ma ajute ? a folosit cineva aceste bete si poate sa imi dea o idee daca sa fac acest schimb ? multumesc anticipat .

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: greys platinum

Mesaj de nini » 06 Apr 2008, 01:05

Salve Vali.... am dat cu Greys (Radu le-a avut un bun pescar dar f solid)...sincer m-au incantat fiind niste bete robuste,dar si exista un dar..avem impresia ca dau cu niste ciomege la fel ca si jmf-urile. parerile sunt impartite. fa un test cu ele vezi cum te descurci cu ele.
Eu sincer prefer lansetele cu actiune semiparabolica, care se bazeaza pe tehnica si decum pe forta.
oricum sunt cu mult peste Fox...
doar parerea mea
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: greys platinum

Mesaj de vali003 » 07 Apr 2008, 02:10

mersi Nini , asa am sa fac , am sa iau un bat si am sa dau cu el , dar dupa cum zici tu se merita sa fac schimbul :lol: ai grija sa te vad pe podium la Tincabesti :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Lucian-Toni
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 03 Dec 2007, 20:00

Re: greys platinum

Mesaj de Lucian-Toni » 22 Ian 2009, 20:06

Cu scuzele de rigoare ca intervin intr-o discutie asa zis privata as dori sa cer parerea dumneavoastra mai ales a domnului Nini in achizitionarea unui set de lansete...mentionez ca m am axat deja pe century ncs si pe greys platinium...as vrea o parere argumentata a dumnv...si sper a avea amabilitatea de a mi raspunde...
Va multumesc amandorura anticipat....Cu stima si deschidere spre reciprocitate..Semnat un simplu utilizator...

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: greys platinum

Mesaj de vali003 » 22 Ian 2009, 22:33

Pina la urma , eu nu am mai luat Greys-ul , am luat torrix de la Harrison , deci nu prea pot sa te ajut , poate , daca Nini mai intra pe site sau alti pescari care le folosesc sa-ti dea o idee , dar cel mai bine ar fi daca poti sa pui mina pe ele si sa arunci de citeva ori , stiu este cam greu si eu am avut aceeasi problema . fire intinse .

Avatar utilizator
Lucian-Toni
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 03 Dec 2007, 20:00

Re: greys platinum

Mesaj de Lucian-Toni » 23 Ian 2009, 21:32

Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra promt...astept si raspunsul domnului Nini iar daca un alt posesor al acestor doua modele are amabilitatea sa- mi dea un sfat il astept cu placere...In rest ce sa va urez....sa va bucurati de lansetele Torix achizitionate, sa va tina si sa va aduca numai pesti din doua cifre...

Avatar utilizator
Lucian-Toni
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 03 Dec 2007, 20:00

Re: greys platinum

Mesaj de Lucian-Toni » 23 Ian 2009, 21:35

Scuzele de rigoare...marca harrison :">

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”