Propunere Calificari Nationale si participare CM

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Catalin Mateescu
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 07 Mar 2009, 10:43

Propunere Calificari Nationale si participare CM

Mesaj de Catalin Mateescu » 19 Dec 2009, 16:49

Pentru ca este foarte probabil ca cele doua tabere nu se vor reconcilia si vor fi "razboaie" in continuare eu va propun urmatorul sistem care ar trebui sa fie parafat printr-un protocol cu AGVPS, ca parte garanta:
- atat Liga cat si noul APCR sa-si organizeze propriul CN si Calificari pentru CM, fie prin loturi de 8+1, fie cu sistemul de echipe de 2, fiecare cum hotarasc; cele 2 loturi finaliste (sau combinatiile care pot rezulta din sistemul de organizare - un lot de o parte si cu 4 echipe de cealalta, etc.) sa dispute titlul de campioni nationali si sa mearga la CM;
- in plus lotul/echipele castigatoare dau dreptul asociatiei din care fac parte sa organizeze anul viitor calificarile;
- daca in urmatorul an castiga un lot/echipe din cealalta asociatie, aceasta va organiza calificarile, s.a.m.d.
- in plus ar fi benefic ca finala dintre cele doua asociatii sa se desfasoare pe balta de concurs a CM, bineinteles daca sunt fonduri (se poate stipula aceasta de la inceput);
- asociatia al carei lot castiga sa finanteze deplasarea la CM, din fondurile stranse in timpul calificarilor, sponsori, etc.;
Parerea mea este ca acet tip de concurs intre cele doua "combatante" poate rezolva in mod sportiv majoritatea disputelor legate de CN si Calificarile la CM, restul....furaciuni, non-combat, aranjamente vor disparea, dupa parerea mea, pentru ca aceste nu pot apare decat in interiorul fiecarei asociatii, in finala "mare" echipele nu vor mai avea ce sa combine si vor trebui sa traga fiecare pentru a deveni Campioni Nationali pentru a merge la CM si ca asociatia lor sa organizeze anul viitor calificarile.
Sub aceasta forma se va vedea care este cel mai bun.
Parerea mea....

Cu stima,
Catalin Mateescu

PS Daca va intereseaza mai pot dezvolta

Avatar utilizator
buhac
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 19 Feb 2008, 14:12

Re: CALIFICARI 2010 - NEVOIA DE DIALOG

Mesaj de buhac » 04 Ian 2010, 12:41

Vad ca nu doreste nimeni o finala intre castigatoarele de la APCR - LIGA
Ce pacat . Echipa castigatoare ar pleca super calita fara emoti si alte sentimente de acest gen . Desfasurarea turneului din Anglia ar fi devenit un simplu antrenament pentru echipa care castiga in finala Romaniei si succesul garantat .
Bugetul necesar nu ar fi fost nici o problema daca contribuiau de la inceput amandoua ORGANIZATII.
Timp este sa se discute si aceasta propunere dar deocamdata se cred castigatoare amandou a GRUPARI
Una va pierde si si din pacate si membri lor.
IMPACATI-VA !

Avatar utilizator
cornelserbu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 22 Feb 2009, 23:21

Re: Propunere Calificari Nationale si participare CM

Mesaj de cornelserbu » 08 Ian 2010, 01:47

deja pe xxx au fost date scenarii s.f. care sa combata aceasta idee, iar pe aici vad ca sunt putini cei interesati de ea...pacat, era cel mai bun proiect de compromis care ar fi mers perfect un an sau doi pana ce se mai linisteau cele doua tabere.

Avatar utilizator
buhac
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 19 Feb 2008, 14:12

Re: Propunere Calificari Nationale si participare CM

Mesaj de buhac » 20 Feb 2010, 19:11

Luni se hotaraste !

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”