Propunere calificari 2010

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Propunere calificari 2010

Mesaj de oliviu orhei » 11 Ian 2010, 13:54

Imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu aceasta propunere.
Am si eu o propunere privind desfasurarea C.N. :
Impartirea pe zone :
1. Imperial Carp (organizator) cu urmatoarele judete: Bihor, Satu Mare, Maramures, Salaj;
2. Carp Cluj Society (organizator) cu urmatoarele judete: Cluj, Bistrita Nasaud, Mures, Alba;
3. Carp West (organizator) cu urmatoarele judete: Timisoara, Arad, Caras Severin, Hunedoara;
4. Energy Crap (organizator) cu urmatoarele judete: Sibiu, Harghita, Covasna, Brasov;
5. APS Craiova (organizator) cu urmatoarele judete: Mehedinti, Gorj, Dolj, Valcea, Olt;
6. Natural Crap (organizator) cu urmatoarele judete: Arges, Dambovita, Teleorman, Giurgiu;
7. Ovidius (organizator) cu urmatoarele judete: Constanta, Tulcea, Ialomita, Calarasi;
8. Planet Carp (organizator) cu urmatoarele judete: Suceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui;
9. Hook (organizator) cu urmatoarele judete: Vrancea, Galati, Braila, Prahova, Buzau;
10. Carping sau ....... (organizator) cu urmatoarele judete: Bucuresti, Ilfov.

IMI CER SCUZE INCA O DATA DACA AM DERANJAT PE CINEVA, VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.

Mod de desfasurare:
- doua etape zonale : 20 – 30 echipe de 2 pescari + o rezerva, se califica primele 4 echipe care pot forma si un lot de 8 +1. Pentru Bucuresti care pot alinia peste 60 de echipe de 2 +1 se vor califica echivalentul trei sau patru loturi de 8+1;
- sferturi de finala vor participa 12 sau 13 loturi;
- semifinala vor participa 6 loturi;
- finala in Anglia unde vor participa 2 sau 3 loturi.

Costuri:
Taxa de inscriere pentru etapa zonala 400 sau 500 ron.
20 echipe x 9 = 180 echipe
180 + 60 echipe Bucuresti = 240 echipe
240 x 400 = 96.000 ron. ( 22.800 euro)
Sau
240 x 500 = 120.000 (28.600 euro)

La aceasta suma se pot adauga si sponsorizarile.

IN CONDITIILE IN CARE BALTILE SUNT PUSE GRATUIT LA DISPOZITIE.

Arbitrajul va fi asigurat de clubul organizator si la fiecare etapa va fi prezent un reprezentant al Consiliului de organizare a C.N.

In aceste conditii:
- costurile mai reduse pentru toata lumea;
- cu suma adunata se poate desfasura si finala in Anglia in loc de antrenament;
- deschidere mai mare la nivel national.

In cazul in care doua echipe de 2+1( rezerva), dintr-un club au rezultate si se califica mai departe pot lua, pentru a putea forma lotul de 8+1, o alta echipa din cadrul clubului care este prima ca loc in clasamentul zonal.
La Sferturi si Semifinala vor participa numai LOTURI de 8 + 1.
La C.N. sa poata participa si cei care nu sunt membrii ai unui club in calificarile zonale.
Cele doua etape de la Calificarile zonale sa se desfasoare pe aceeasi balta care sa fie impartita pe doua sectore.

Scrie răspuns

Înapoi la “Soarta Campionatului National de Pescuit la Crap 2010”