monofilament Jaxon Crocodile Carp

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de mihi78 » 03 Ian 2010, 15:00

ma intereseaza sa echipez mulinetele cu acest tip de fir insa nu stiu prea multe despre el :-?? !in afara faptului ca este destul de scump ce imi puteti spune de el?cum se comporta in lanseu, drill, ce tip de fir este(elastic-rigid)?la referintele sale(0.27-14kg-300m) pare a nu mai avea nevoie de inaintas.
va multumesc pt opinii si va doresc un an exceptional tuturor.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
odsec
utilizator
utilizator
Mesaje: 42
Membru din: 01 Oct 2008, 23:21

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de odsec » 04 Ian 2010, 10:56

uite pe tambur scrie ceva cu litere mici ca in contractele bancare "Fish up to" si trage concluzia cu 14 kg, in traducera libera poti sa prinzi si peste de 14 kg ;) ;)

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de mihi78 » 09 Ian 2010, 14:51

ce scrie acolo am vazut si eu, insa cum spuneam sunt interesat de ceva pareri din partea celor ce l-au testat.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de dragan claudiu » 12 Ian 2010, 12:57

mihi78 scrie:ma intereseaza sa echipez mulinetele cu acest tip de fir insa nu stiu prea multe despre el :-?? !in afara faptului ca este destul de scump ce imi puteti spune de el?cum se comporta in lanseu, drill, ce tip de fir este(elastic-rigid)?la referintele sale(0.27-14kg-300m) pare a nu mai avea nevoie de inaintas.
va multumesc pt opinii si va doresc un an exceptional tuturor.
Pot spune cite ceva despre el,l-am cumparat acum 1an si jumate si am pescuit cu el doua partide dupa care l-am scos dupa tamburi ca nu mi-a placut. in primul rind e foarte rigid,nu e matasos deloc,si face in lansare bucle. si la pretul lui iti ei ceva mai bun..... **==

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de mihi78 » 13 Ian 2010, 20:51

din ce spui,se pare ca m-am pacalit cu el;tu ce fir recomazi exceptand shimano- rezistent, matasos,putin elastic in acelasi timp si relativ ieftin?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de dragan claudiu » 13 Ian 2010, 21:46

nu spun ca te-ai pacalit,doar ca mie nu-mi place si folosesc acest fir
longcast.jpg
**== **== **== **==

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: monofilament Jaxon Crocodile Carp

Mesaj de dragan claudiu » 13 Ian 2010, 21:47

dar de 0,25 **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”