Hakuyo HK90

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florin crapanu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Apr 2008, 16:06

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de florin crapanu » 13 Ian 2010, 21:13

si zica ca, cand ai

ce ca ca ai vrut sa scrii mosarule ? si eu tot lb 30 am. =)) =)) =))
Ultima oară modificat 13 Ian 2010, 21:25 de către florin crapanu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
florin crapanu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Apr 2008, 16:06

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de florin crapanu » 13 Ian 2010, 21:21

mosharu scrie:
uca scrie:
mosharu scrie: eu am niste Okume LB 30 si sunt mai smekere ca BBLC'urile ;)
:)) :)) :)) :)) , ce gluma buna
**== :P bingo!
pai ce dracu mai nene...trebuie sa fi cel putin idiot sa faci comparatie intre BBLC si altceva. ( ma refer la mulinetele de "serie")


@Premio, ti-a raspuns Coleman in locul meu. Magazinul se numeste " Visul Pescarului"
Fii linistit mosarule , nu te consideram asa cel putin...dar cine stie...pe la noi , mosar inseamna berbecut .Stima

Avatar utilizator
premio
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 09 Sep 2009, 14:16

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de premio » 13 Ian 2010, 21:52

Am fost la Visul Pescarului. E mai mult Visul urat al Pescarului.
Vanzatoare sunt 2 doamne care habar'n'au cam de nimic ... confirmat nu doar cu mine ci si cu alti 2-3 clienti/vizitatori care s-au perindat in timpul vizitei mele.

Dar sa revin la HK90 ...
cam mare , cam grea dar nu huruie cum ma asteptam. e destul de ok la aparente si la feeling . Baitrunnerul ("rozeta" franei) e din plastic si cam fragila in comparatie cu aspectul general de tanc rusesc. Pret 140 RON - ieftina.

Aveau si MTX-uri de 3,5lbs si de 4lbs si "SHOCK" HK90 nu incape decat pe mandrina celei de 3,5lbs. Pe cea de 4lbs nu !!!

Am renuntat la idee desi nu pare o mulineta groaznica - voi cumpara alte PowerLinere chiar daca sunt mai scumpe.
Poate mai la vara voi lua si un HK90 pentru un bat de 3,60 si 3.5lbs pe care il mai am ratacit in debara ....

TK9000 - e imensa si URATA .

Cam atat. Multumesc Mosaru si Coleman pt info.

Avatar utilizator
vioduf
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 11 Dec 2009, 22:27

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de vioduf » 14 Ian 2010, 23:17

Premio te pricepi bine la mulinete din cate vad!
Daca tu zici ca e mai tare HK90 de cat TK9000 e clar ca te pricepi!
Scuzama dar e diferenta mare.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de Coleman » 14 Ian 2010, 23:22

vioduf scrie:Premio te pricepi bine la mulinete din cate vad!
Daca tu zici ca e mai tare HK90 de cat TK9000 e clar ca te pricepi!
Scuzama dar e diferenta mare.

Omul a spus ca e urata nu ca nu e buna,ca orcum nu ai cum sa sti cat e de buna doar daca o ti in mana,o mulineta iti arata ce poate pe balta.El a spus doar ca nu ii place la prima vedere ,atat.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
premio
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 09 Sep 2009, 14:16

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de premio » 15 Ian 2010, 14:20

Merci Coleman :),

"Mie imi place mica!" - TK e mare - poate e f buna - dar e mare.

Ma intorc la PL-uri.

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de baboieru » 23 Ian 2010, 11:50

Toata lumea scrie despre HK90 dar stie cineva ce piese are inauntru? A pescuit cineva cu ele?Va pot spune eu.
140ron.Totusi nu le poti compara cu bblc
PS.nu are nimeni exclusivitate cu Hakuyo.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de Tibi30 » 23 Ian 2010, 23:24

daca tot veni vorba de BBRLC,unde Mosharu face o comparatie,lntre aceasta mulineta si celelalte de ,,serie"...nu contest,ca nu ar fi o mulineta buna...dar e de serie...tata..mulinetele care ies din aceste tipare,le stiti cu totii,si costa de la 1500 ron ln sus..pana la 2500 ron basiair..etc..scuze pt off topic..

Avatar utilizator
mingpro
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 02 Feb 2009, 20:04

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de mingpro » 24 Ian 2010, 16:55

vaga copie dupa BBRLC ar putea fi banax helicon 5600NF cat despre mulineta hakuio e UNA COPIE DUPE UNA RASNITA PORUMB.
cu stima

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de dragan claudiu » 25 Ian 2010, 01:20

mingpro scrie:vaga copie dupa BBRLC ar putea fi banax helicon 5600NF cat despre mulineta hakuio e UNA COPIE DUPE UNA RASNITA PORUMB.
cu stima
Ca sa poti fi in masura sa afirmi despre o mulineta ,lanseta..etc.ca nu e buna,asta doar in cazul cind le ai sau le-ai avut. Cum poti spune despre ceva ca nu e bun cind nu l-ai folosit? poate ne spui si noua secretul tau? **==

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de baboieru » 25 Ian 2010, 09:48

HAKUYO E CEL MAI TARE! >:)

Avatar utilizator
pescardeduminica
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 25 Ian 2010, 20:29

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de pescardeduminica » 25 Ian 2010, 21:56

baboieru scrie:HAKUYO E CEL MAI TARE! >:)
,,Auzi bre' , Nea Baboieru' ''.Scuza-ma ca-ti spun asa dar nu crezi ca ura asta a ,,dumitale''poate fi o reclama ascunsa la alt produs. Din cate stiu eu ar trebui ca toate lucrurile astea cu publicitatea mascata sau ura si repulsia fata de anumite,,marci'' ar trebui sa inceteze odata ptr. totdeauna.Ar trebui sa colaborati intre voi ,,comerciantii de art.de pescuit'' nu sa incercati sa iesiti in evidenta cu comentarii acide vis-a-vis de ,,marci''.
Eu cred bca Hakuyo este o ,,marca'' ce incearca sa intre in aceasta nisa prin intermediul vostru al ,,comerciantilor'' dar din cate vad din aceasta lupta 1 contra X iese invingator Z(cumparatorul final).
Tu ce parere ai ;daca Hakuyo era un produs prost nu crezi ca mai bine era sa nu il comercializezi ?
Ce zici ? Dar voi ceilalti ?

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de baboieru » 25 Ian 2010, 22:46

nu ai inteles.Hakuyo nu este vreo marca renumita si ca atare nu se compara cu multe alte firme renumite.Dar nici romani nu au bani pentru a plati o suma de bani doar ca pe produs este scris un anume brend renumit."Hakuyo e cel mai tare "era o gluma.Nu am vrut sa se inteleaga ca produsul este cel mai bun ,doar ca este o alternativa.

Avatar utilizator
pescardeduminica
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 25 Ian 2010, 20:29

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de pescardeduminica » 25 Ian 2010, 22:50

baboieru scrie:nu ai inteles.Hakuyo nu este vreo marca renumita si ca atare nu se compara cu multe alte firme renumite.Dar nici romani nu au bani pentru a plati o suma de bani doar ca pe produs este scris un anume brend renumit."Hakuyo e cel mai tare "era o gluma.Nu am vrut sa se inteleaga ca produsul este cel mai bun ,doar ca este o alternativa.
Nu vreau sa fiu acid dar eu cred ca daca considerati ca X produs nu este ,,brend'' parerea mea de amator in ale pescuitului este ca cel mai bine ar fii sa nu mai comercializati aceste produse slabe calitativ si sa mergeti pe premiza ca ROMANUL ESTE PREA SARAC SA-SI CUMPERE LUCRURI PROASTE si nu pe premiza ,,SE GASESTE UN FRAIER SA CUMPERE SI ASTEA.Cu stima !

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Hakuyo HK90

Mesaj de misu_sipanu » 25 Ian 2010, 22:56

E prea multa caterinca,nu mai intelege nimeni nimic :-??
EXISTA VREUN CUMPARAROR de hk 90 care sa o fi folosit macar un sezon,sa ne lamureasca :-B

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”