"live" de pe dambovita

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

"live" de pe dambovita

Mesaj de Victor Hodorog » 19 Ian 2010, 16:45


Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Bragau Laurentiu » 19 Ian 2010, 17:24

Asa e romanu ar fura-o si pe masa daca s-ar scoate.Niciodata nu o sa ne schimbam de aceste obiceiuri proaste .Poate doar copii nostri vor fi altfel daca ii educam cum trebuie .Maintreb ce fac ei cu obletii aia ? A si apropo militia unde era? La caldura ca doar e frig afara...

Avatar utilizator
cib
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Iun 2009, 14:46
Localitate: PLOIESTI

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de cib » 19 Ian 2010, 17:36

Asta este Romania, Bucuresti, 2010!
Astia ar manca si rame daca ar fi pe GRATIS!
"Respect pentru nimic! Distrugeti tot ce puteti!", asta este sloganul lor!
Unde este POLITIA, POLITIA COMUNITARA? La caldurica! Ce conteaza pentru ei niste pesti!
Ne mai miram de ce ne trateaza strainii ca pe ultimii oameni!
NICIODATA n-o sa ii vedem pe astia din film sau pe urmasii lor ca vor respecta peste sau natura! Si nu sunt singurii!
Vor distruge ca niste termite tot ce le va sta in cale!
Constantin Ionut

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de gogu steriade » 19 Ian 2010, 17:40

Bre sa fim cinstiti si sa zicem ca astia e pasionati rau si lucreaza din prea multa pasiune ! :-B Crezi ca e asa usor sa stai in apa aia cu ghiatza cand te arde pasiunea ptr. alcool !!! #-o Daca scurgeai o sticla da vodca in canalu ala... astia o sugea toata Dambovita ca din frapiera ! #:-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de mircea62 » 19 Ian 2010, 18:15

Pe de alta parte .. decat sa moara de frig in mocirla aia mai bine de caldura in tigaie :D

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de florentiniuga » 19 Ian 2010, 18:24

Credeti ca obletele ala e sanatos pentru om? La cate toxine si metale grele are in el... o confiscare le-ar fi facut bine amaratilor aia. Poate dau si la copii. :-&
Pe de alta parte... cum se anunta zilele urmatoare minime de sub -20 de grade, daca nu creste apa, pestele de-acolo nu are nicio sansa.

Chiar e o problema de morala la care sunt curios cum ar raspunde majoritatea pescarilor.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vijelie
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 16:11

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de vijelie » 19 Ian 2010, 18:33

problema nu este ce faceau aia cu obletzii aia ci de ce au secat tronsonul ... obletii oricum mureau asa fara apa...cine a dat un asa ordin...nu poate oricine sa sece tronsonul fara un ordin de sus :(( tara de kkt.... inca o data m-am lamurit ca am gresit tara in care m-am nascut :(( . Eu ma duceam in fiecare zi pe dambovita si acum cand vad filmul asta ma umplu de o ura de i-as omori pe kktii aia care au secat tronsonul. ~x( :-q
pescuit fara frontiere

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Victor Hodorog » 19 Ian 2010, 18:59

corect..asta cu secatul tronsonului e mult mai grava, din pacate cred ca "ordinul" cu secatul tronsonului era clar si baietii erau echipati ca atare pentru aceasta actiune...am incercat sa sun la politie la sector 5 ..mi-au raspuns sec si mi-au trantit telefonul in nas ..ca nu se ocupa ei cu asta...poate cineva aude totusi...

Avatar utilizator
vijelie
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 16:11

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de vijelie » 19 Ian 2010, 19:01

victorash scrie:corect..asta cu secatul tronsonului e mult mai grava, din pacate cred ca "ordinul" cu secatul tronsonului era clar si baietii erau echipati ca atare pentru aceasta actiune...am incercat sa sun la politie la sector 5 ..mi-au raspuns sec si mi-au trantit telefonul in nas ..ca nu se ocupa ei cu asta...poate cineva aude totusi...


pai aveau dreptate... trebuia sa suni la 112 si sa zici ca vrei sa anunti un caz de braconaj. Atunci venea jandarmeria cu un reprezentant al politiei de care apartine tronsonul ala. Nu este tronsonul Cotroceni- carffour?
pescuit fara frontiere

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Victor Hodorog » 19 Ian 2010, 19:03

corect..el este..din pacate nu stiam unde sa anunt..am cautat pe net, dar numai in partea transilvaniei exista o asociatie care raspunde la asemenea apeluri..

Avatar utilizator
vijelie
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 16:11

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de vijelie » 19 Ian 2010, 19:07

victorash scrie:corect..el este..din pacate nu stiam unde sa anunt..am cautat pe net, dar numai in partea transilvaniei exista o asociatie care raspunde la asemenea apeluri..

pacat... eu imi "pierdeam aproape in fiecare zi cate 2-3 ore pescuind dupa obleti :(( acum pur si simplu m-au condamnat la stat in casa >:P :((
pescuit fara frontiere

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de misu_sipanu » 19 Ian 2010, 19:24

victorash scrie:corect..el este..din pacate nu stiam unde sa anunt..am cautat pe net, dar numai in partea transilvaniei exista o asociatie care raspunde la asemenea apeluri..
Daca dl Vijelie crede ca s a nascut gresit in Romania,eu cred ca in Transilvania sau Ardeal ar trebui sa fie capitala.
Sint singurii care au inceput razboiul cu agvps,au trecut la asociatii,au patrule de pescari din cadrul asociatiilor pe amenajari piscicole,din discutiile pe care le am vara cu ei cind vin pe litoral,parca sint din alta lume.

Avatar utilizator
vijelie
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 16:11

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de vijelie » 19 Ian 2010, 19:28

misu_sipanu scrie:
victorash scrie:corect..el este..din pacate nu stiam unde sa anunt..am cautat pe net, dar numai in partea transilvaniei exista o asociatie care raspunde la asemenea apeluri..
Daca dl Vijelie crede ca s a nascut gresit in Romania,eu cred ca in Transilvania sau Ardeal ar trebui sa fie capitala.
Sint singurii care au inceput razboiul cu agvps,au trecut la asociatii,au patrule de pescari din cadrul asociatiilor pe amenajari piscicole,din discutiile pe care le am vara cu ei cind vin pe litoral,parca sint din alta lume.

nu stiu daca trebuie sau nu mutata capitala dar oameni sunt si aici si acolo... padure fara uscaturi nu exista :-S :(
pescuit fara frontiere

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de dragan claudiu » 19 Ian 2010, 20:56

ai dreptate cu uscatura ,dar cea mai multa uscatura e adunata in capitala si mai ales acolo sus.........g.........n **==

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de dragan claudiu » 19 Ian 2010, 21:02

romanul are ceva genetic de se face de ris de cite ori are prilejul, nu se poate ca-n sec.XXI se vezi asa ceva,si cei care au secat dimbovita ar trebui omorati,ar trebui ca cineva care e in masura sa sune la cei de la mediu.... ma rog sau ...... sa se ia masuri.........dar traim in romania si .......... **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”