Hagiesti 1 si 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de mihi78 » 08 Dec 2009, 20:02

mircea pescar scrie:De foarte multe ori am mers pe balti unde am bagat bani cu gramada in tot felul de bile, porumb de tote natiile, tot felul de mixturi pt ca avem de unde alege acum si nu am facut nimic . Absolut nimic . La Hagiesti de pilda cati dintre voi au mai incercat rama sau patratica la plantat ? Sunt sigur ca foarte putini dintre dumneavoastra stimati pescari. Am fost la Hagiesti prin octombrie si am primit lectii de la un domn foarte simplu atat ca om cat si sculele pe care le avea . Nu a pescuit decat cu rama si babaroase de patratica , iar rezultatele la el au fost mai mult decat bune. Peste are si sigur va mai avea la Hagiesti, numai ca-i acoperit batular vina. FIR INTINS . ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
pe care hagiesti s-a intamplat chestia asta?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de mircea pescar » 14 Dec 2009, 19:54

Vreu sa stiu daca a pescuit cineva pe Hagiesti 1 sau 2 acum dupa ce sa mai lasat frigul la salau sau biban :?: ---<><

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de Laurentiu » 14 Dec 2009, 22:31

mda...eu..se ia in medie cam doi strapi de 400 gr in cateva ore. biban nu am vazut..

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de nando » 15 Dec 2009, 01:30

ai dat in balta mica la teava
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de Laurentiu » 15 Dec 2009, 02:33

Da, la tevi am dat...dar unde spui tu sa dau?

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de nando » 15 Dec 2009, 09:34

in urmatoarea unde are pomii in apa, la pestisor
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de Laurentiu » 15 Dec 2009, 10:29

Acum pt cultura mea: cea cu tevi ce Hagiesti este si cea cu pomi in apa cum ii zice? Eu totdeauna le-am incurcat.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de nando » 15 Dec 2009, 12:56

prima dupa Hagiesti inspre Catrunesti
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
marius pescarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 590
Membru din: 19 Ian 2010, 09:55
Localitate: bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de marius pescarul » 19 Ian 2010, 12:04

eu am dat tot anul in hagiesti si catrunesti am prins destul peste si sunt foarte multumit =D> =D> =D> sper ca anul asta sa fie la fel :D http://www.youtube.com/watch?v=d7OpBEuOIpM :D fir intins !!! :D
Da Doamne sanatate, ca belele curg !!!

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de dianu marin catalin » 19 Ian 2010, 15:25

in care hagiesti ai fost si a tras mai bine,si este valabil si pt. catrunenesti.pt. k nu am fost niciodata in nici una dintre ele si as fi foarte dornic sa merg anul acesta.t-as fi recunoscator daca mai putea ajuta

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de mihi78 » 19 Ian 2010, 17:39

marius pescarul scrie:eu am dat tot anul in hagiesti si catrunesti am prins destul peste si sunt foarte multumit =D> =D> =D> sper ca anul asta sa fie la fel :D http://www.youtube.com/watch?v=d7OpBEuOIpM :D fir intins !!! :D
pe care hagiesti ai prins pestele asta, cati insi, in ce an,la cate scule(eventual ce fel de scule) si mai ales ce aveai in ace :D ?pune si tu poze cu captura facute pe balta nu in curte.
sincer, nu pescuiesc de ieri de azi si acum pe bune, insa am fost si eu acolo de trei ori anul asta degeaba fara sa vad macar o trasatura!Nu zic ca o fi rea balta insa as vrea sa te cred.... :))
pe catrunesti nu am fost desi e langa. :-??
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
marius pescarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 590
Membru din: 19 Ian 2010, 09:55
Localitate: bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de marius pescarul » 19 Ian 2010, 18:03

pai care cunoaste balta hagiesti stie unde am dat (pe drumul cu stana de oi se poate vedea in filmulet ) la bomba si forfac.uite pesti prinsi pe catrunesti 3.cand incepe sezonul poate om avea ocazia sa ne intalnim pe balta.am avut cateva partide reusite dar au fost si altele mai slabute ,acum depinde de zi.fir intins :)
Da Doamne sanatate, ca belele curg !!!

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de mihi78 » 19 Ian 2010, 18:15

trebuie sa recunosc ca la bomba nu pescuiesc si destul de rar la 2 ace, iar cand o fac se intampla in general la baltile cu mult caras.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de besliu » 19 Ian 2010, 20:42

bv Marius pescar ! dar mai de invatat in legatura cu manuirea minciogului !!ai vazut ce sa intamplat dc nu ai avut rabdare si nu iai dat aer la crap !! cam mult peste ai luat acasa ! incearca sa fii mai sportiv ! parerea mea ca puteai sa pleci cu doar 2 crapi pt tigaie si sa mai lasi si pt data viitoare ! Pacat dar fiecare cu stilul lui ! Oricum felicitari in legatura cu capturi si fir intins incontinuare ! apropo la varga nu mere crapul nu ai incercat ?

Avatar utilizator
marius pescarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 590
Membru din: 19 Ian 2010, 09:55
Localitate: bucuresti

Re: Hgiesti 1 si 2

Mesaj de marius pescarul » 19 Ian 2010, 21:11

corect ! intodeauna mai trebuie sa inveti cate ceva :-? cat despre pescuitul sportiv ,cu doi crapi pt tigaie ramane de discutat pentru ca data viitoare poate nu te mai intalnesti cu pestisori :-/ fir intins :)
Da Doamne sanatate, ca belele curg !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”