Ajutor! Motor electric

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

Ajutor! Motor electric

Mesaj de pescaDORU » 12 Ian 2010, 22:16

salutare prieteni,
doresc in viitorul foarte apropiat sa-mi cumpar un motor electric pentru o barca pneumatica.
care este problema?
motorul electric il voi folosi cel mai mult pe o barca pneumatica de 2,4 sau 2,7 m (pe care inca nu o am) pentru pescuitul plantat pe un lac de aproximativ 30-35 ha, unde sunt nevoit sa plantez (si) la distante de 200-250 m si unde de regula mergem 2 pescari cu 6 lansete (6 in total) dar unde este nevoie sa iesi cu barca in larg aproape pentru fiecare peste.
(ptr cei care stiu este vorba de lacul Ecsed-Ungaria).
foarte rar am sa folosesc acest motor si la spinning (nu prea am unde sa-l folosesc, nu ca nu este util la spinning)
v-as fi foarte recunoscator daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi ce trebuiesc luate in calcul la achizitionarea unui motor electric tinand cont de destinatia pe care o va avea acest motor.
bugetul maxim destinat acestei investitii este de 1000 lei.
cunoscatorii sunt rugati sa-mi recomande cateva marci si modele de motoare, care se preteaza cerintelor mele enuntate mai sus.
cu cat mai multe argumente, cu atat mai bine, mai ales ca e vorba de un accesoriu pe care nu-l cumperi in fiecare sezon.
detaliile REALE legate de servizare,fiabilitate,consum de energie,firme care le comercializeaza,linkuri utile,promotii, etc, sunt bine venite.
sunt de luat in calcul si motoarele folosite, dar care sunt in stare de functionare ireprosabila sau sunt inca in garantie!
va multumesc anticipat!
numai bine!
Doru.Costin

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Ajutor! Motor electric

Mesaj de nando » 04 Feb 2010, 19:01

la vasle nu poti sa dai? daca spui ca l folosesti asa putin nu se merita, acumulatorul este unul special care este o punga de bani ,sa blochezi 1000 ron pentru placerea de a merge de cateva ori pe an nu cred ca se merita
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”