lansete shimano

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Mesaj de roataclaudiu » 16 Ian 2008, 22:23

ok ne mai auzim
CS Ovidius

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: lansete shimano

Mesaj de ceangau alexandru » 28 Apr 2008, 17:47

...in iarna asta am cumparat lansete shimano force master long range -fm13350ldl-in aruncari raspund bine si cu plumb si cu naditor incarcat corespunzator ,folosesc linie 0,25 cu inaintas textil ,am o nedumerire ,inca nu am avut ocazia sa am in dril crap mai mare de 3.5 kg ,nu stiu cum se comporta in dril cu pesti mai mari ....daca cineva ma poate ajuta ....la ciortanei este destul de rigid....???????....astept pareri de la cunoscatori ai lansetei .....multumesc ,sanatate si fir intins....

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: lansete shimano

Mesaj de gabi neamtu » 28 Apr 2008, 23:37

ceangau alexandru scrie:...in iarna asta am cumparat lansete shimano force master long range -fm13350ldl-in aruncari raspund bine si cu plumb si cu naditor incarcat corespunzator ,folosesc linie 0,25 cu inaintas textil ,am o nedumerire ,inca nu am avut ocazia sa am in dril crap mai mare de 3.5 kg ,nu stiu cum se comporta in dril cu pesti mai mari ....daca cineva ma poate ajuta ....la ciortanei este destul de rigid....???????....astept pareri de la cunoscatori ai lansetei .....multumesc ,sanatate si fir intins....
si eu pescuiesc cu aceste lansete cu cat este pestele mai mare se comporta mai bine

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: lansete shimano

Mesaj de Dan Andrei » 29 Apr 2008, 08:29

ceangau alexandru scrie:...in iarna asta am cumparat lansete shimano force master long range -fm13350ldl-in aruncari raspund bine si cu plumb si cu naditor incarcat corespunzator ,folosesc linie 0,25 cu inaintas textil ,am o nedumerire ,inca nu am avut ocazia sa am in dril crap mai mare de 3.5 kg ,nu stiu cum se comporta in dril cu pesti mai mari ....daca cineva ma poate ajuta ....la ciortanei este destul de rigid....???????....astept pareri de la cunoscatori ai lansetei .....multumesc ,sanatate si fir intins....
Salut.Lansetele se comporta destul de bine in dril cu peste mare,dar la cel mic trebuie sa mergi cu frana mai slaba pt ca lansetele sunt destul de rigide si risti sa smulgi carligul din gura pestelui in cazul in care nu este agatat f. bine.Prin peste mai mic inteleg crapi pana in 3 kg,iar cel mai mare scos de mine cu aceste lansete a avut 11kg.
Numai bine!

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: lansete shimano

Mesaj de mih_IL » 29 Apr 2008, 10:21

Okuma Celilo 3,6 m , 3.5 lbs, 160 RON
I love carp!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: lansete shimano

Mesaj de gor965 » 29 Apr 2008, 12:25

mih_IL scrie:Okuma Celilo 3,6 m , 3.5 lbs, 160 RON
De unde-ai scos-o pe-asta :!: :shock:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”