Taxa PG 2010

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de Butaru Gabriel » 19 Ian 2010, 09:45

Din informatiile mele din data de 14-02-2010 intra in vigoare iarasi taxa PG care este 50 ron,domni de la politia de frontiera deja au inceput cu sicane,adica nuti mai vizeaza carnetele in aceeasi zi,trebuie sa vi dupa cateva zile sa le ridici,daca nu este asa va rog sa ma contraziceti.

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de viorix » 19 Ian 2010, 09:55

Multumim de informatie Multa Bafta, deci acea pasarica ciripea adevarul. Sunt convins ca aceasta taxa PG va fi iarasi ca si anul trecut; pana-si vizeaza "fraierii" permisul, doar traim in Romania! :D

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de Butaru Gabriel » 19 Ian 2010, 10:18

viorix scrie:Multumim de informatie Multa Bafta, deci acea pasarica ciripea adevarul. Sunt convins ca aceasta taxa PG va fi iarasi ca si anul trecut; pana-si vizeaza "fraierii" permisul, doar traim in Romania! :D
Pana pe 14 nu se stie ce taxa va fi ,cai taxa de mediu sau cai taxa pg nu stiu sigur,dar ceva este,da cu siguranta se intampla ca anul trecut,problema este la noi pescari ca suntem fraeri si pe asta se mizeaza,ar trebui sa nu mai vizam un an nimeni niciun permis ,toate acestea se intampla din cauza jmecherilor care au infiintat ANPA,aceasta ANPA au infiintato cu un scop,si-au tras fonduri europene si au cheltuit bani pe ce stiu ei mai bine, ( vilisoare,4x4,etc ) vom scapa de ANPA cat de curand dar imi este teama ca vor aparea alti si vor face ca ei.

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de viorix » 19 Ian 2010, 15:32

Scapam de dracu si dam de tasu. La noi nu se desfiinteaza nimic fara ca sa nu se infiinteze altceva; si aici iarasi interese. Cand eram copil ne jucam "Podol de piatra"........ IN legatura cu neaplicarea vizelor, ai dreptate , dar te poti tine departe de acele locuri minunate; si apoi suntem romani toti spun "Suntem de acord! Nu-l vizam!" ca a doua zi sa faca coada la vizat.Spune-mi ca nu am dreptate.De la AJVPS Calarasi mi s-a comunicat ca nu s-a introdus taxa PG.Daca aflu noutati va tin la curent prieteni.

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de Butaru Gabriel » 19 Ian 2010, 18:32

Domnilor tot ce vam spus mai sus nu am auzit in tramvai sau la coada la iaurt ,luni mi-a confirmat un domn de la o asociatie de pescuit,iar vineri 15-01-01 am avut eu probleme la politia de frontiere Oltenita cand am mers sa optin viza pg ,nau vrut sub nicio forma sami dea carnetele pe loc decat cu interventii , au spus ca incepand de astazi veniti le lasati la vizat si veniti dupa ele dupa o saptamana,aceste sicane le fac deoarece acum se inbulzeste lumea la ei si cand va fi cu taxa vor stacna,ce vam spus mai sus poate confirma un domn dupa acest forum care ma sunat astazi ,spune ca fost si dumnealui vineri si are carnetul acolo acum,mai multe ce sa va zic ,tot mai multe semnale ca vor introduce o taxa de 50 lei dar pentru ce este nu se stie ,se banueste cai taxa pg sau taxa de mediu,eu din cate stiu cred cai a doua varianta,nu mas mira sa fie ambele.

Avatar utilizator
Ciobanu Tiberiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 11 Mar 2009, 19:27
Localitate: Dorohoi

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de Ciobanu Tiberiu » 05 Feb 2010, 14:34

Salutare!!!Chiar acum am venit de la agentia de pescuit de unde mi-am riticat permisul de pescuit , vizat si de politia de frontiera :D Nu am platit nici un leu pentru PG;)

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: Taxa PG 2010

Mesaj de viorix » 05 Feb 2010, 16:17

L-am vizat si eu pe 29.01.La politia de frontiera Oltenita nu mi s-a perceput nici o taxa si chiar neasteptat - viza pe loc.Sa auzim de bine si fire intinse!

Scrie răspuns

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”