Reclamatii la adresa moderatorilor

ca sa stii cum sta treaba

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de Qnyx » 01 Apr 2009, 08:09

Aici puteti face reclamatii la adresa moderatorilor !

Pentru a fi luata in considerare aplicatia dumneavoastra, va rog sa specificati motivul nemultumirii, eventual probe (posturi, imagini, etc..), o scurta descriere, precum si sugestiile dumneavoastra in acest sens.

Va multumesc !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de sorin1362 » 29 Dec 2009, 13:09

Eu sunt baiatu cu dacie! Cum dau de tine mai fato?
Nu am nicio reclamatie la adresa moderatorilor, in schimb am o serie de urari de bine, de an nou fericit, bucurii, dragoste in familie, mai pe scurt va doresc ce imi doresc.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
marius6006
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 26 Ian 2010, 01:30
Localitate: Bistrita

abuzuri moderator coleman

Mesaj de marius6006 » 09 Feb 2010, 19:51

Am posta 2 anunturi la rubrica vanzare in care vindeam 5 role de fir textil care mi-au fost sterse de moderatorul coleman aceasta este explicatia:
"Domnule marius
aceste site nu este ''piata de desfacere'' pentru anumite produse ,asa ca ambele topicuri au fost sterse si pe viitor va rog sa nu mai folositi forumul in scopul comercializari produselor pe care doriti sa le vindeti."

Mi se pare un abuz si i-am cerut explicatii suplimentare postand un anunt de vanzare in care vindeam 3 role atatea au mai ramas din cele 5 care din nou mi-a fost sterese cu urmatoarea explicatie:

"Domnule eu v-am spus destul de clar de ce vi s-a sters anuntul numai ca dumneavoatra nu doriti sa intelegeti.
Este interzis comertul online in acea rubrica si dumneavoastra asta faceti.
Si daca tot va ghidati dupa principiul ''sa moara si capra vecinului'' o sa va spun ca in momentul in care eu constat ca acel utilizator se ocupa cu comert online va suporta aceleasi consecinte"

Domnul a constat ca eu ma ocup cu comert online care este interzis deci daca vinzi 3 role de fir faci comert on-line,domnule daca in dreptul dumneavoastra scrie moderator iar in dreptul meu junior member asta inseamna ca puteti sa faceti ce vreti pe acest forum.Vreu sa-mi detaliati cum ati ajuns la concluzia ca fac comert on-line pt ca este o aberatie sau a contat faptul ca nu am decat 10 posturi si ati zis ce conteaza un user in plus sau in minus.
Insist sa-mi aratati ce parte a regulamentului am incalcat-o,daca exista un admin al forumului il rog sa se sesizeze.
0745373235
fanatic76starter@yahoo.com
Am 60bile albe pe rapitori.ro

Avatar utilizator
marius6006
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 26 Ian 2010, 01:30
Localitate: Bistrita

Re: abuzuri moderator coleman

Mesaj de marius6006 » 09 Feb 2010, 19:59

sper ca nu stergeti si postul asta ar fi cea mai simpla solutie aveti macar demnitatea si raspundeti
0745373235
fanatic76starter@yahoo.com
Am 60bile albe pe rapitori.ro

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: abuzuri moderator coleman

Mesaj de gogu steriade » 09 Feb 2010, 21:19

Jos cenzura ! Asa va trebuie daca nati votat pa cel mai cinstit si mai ieftin moderator ! :-B care ia cel mai mic procent dan afacerile voastre care va lasam sa le faceti ,respectin eu Gogu (care negociem vere parte-nparte :-$ )dar asa nici macar nu mai faceti daloc profit ! #-o
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: abuzuri moderator coleman

Mesaj de Coleman » 09 Feb 2010, 22:48

Chiar daca nu imi sta in fire sa explic un lucru de ''n'' ori am sa o fac pentru ca sincer urmatoarele minute le am libere si decat sa ma plictisesc mai bine conversam.Eu de regula o iau punctual dupa cum urmeaza:

1.Titlul topicului este ''abuzuri'' , desi chiar daca ar fi asa este vorba de o singura ''fapta'' care este sub 50 deci titlul corect ar fi ''ABUZ''.
2.Locul in care ati postat este gresit ,pentru ca administatorii acestui forum au creat special o RUBRICA in care trebuia sa scrieti despre acest subiect,dar nu e problema ca o sa mute un coleg topicul acolo unde trebuie.
3.Cand cineva iti da un Mesaj Privat nu este politicos ca sa nu zic de bun simt sa il faci public,puteai pur si simplu sa ''spicuiesti'' din el nu sa dai copy/paste pe tot mesajul si daca tot ai facut-o era iarasi de bun simt sa pui si mesajele tale ca sa se inteleaga exact toata ''discutia''.
4.Ca sa trecem la ''reclamatia'' in sine iarasi ai omis sa spui toata ''povestea'' ,ai spus doar o parte pentru a sensibiliza ''opinia publica'' si sa creada toata lumea ca tu esti de fapt o sarmana victima a unui moderator ''aberant'' de exigent.
5.Ca sa se inteleaga exact o sa spun si cum au stat lucruruile:tu ai postat un anunt in care vindeai 3 role de fir iar la ceva timp,dupa ce ai vandut 2, ai postat un comentariu de genul ''mai scot la vanzare inca 2 role'' asta ce inseamna? Si probabil daca eu nu ''interveneam'' o tineai asa '''forever''.
6.Ai mai omis sa spui ca dupa ce ti-am adus la cunostinta faptul ca nu ai voie sa faci comert online, una din replici a fost ''dar pe asta de ce il lasi ''(referire la un alt user care vindea si el ceva) asta ca sa se inteleaga si mai bine situatia.
7.Referitor la numarul de postari trebuia sa mai spui ca toate sunt la VANZARI ,macar aici puteai sa oferi o informatie corecta,asta asa ca ''fapt divers''.
8.Sa nu crezi ca am pierdut 10 min sa te lamuresc inca odata pe tine ci pentru ca in comentariul de mai sus ai omis anumite lucruri pe care trebuia sa le clarific ''public''.

P.S. am trecut la ''pertu'' pentru ca imi este mai ''lejer'' sa scriu asa daca te derenjeaza o sa modific si scriu tot comentariul cu ''dumneavoastra''.

Numai BIne
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
marius6006
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 26 Ian 2010, 01:30
Localitate: Bistrita

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de marius6006 » 10 Feb 2010, 02:15

Abuzuri pt ca mi-ai sters 3 posturi, comert on-line inseamna ca vand 5 role de fir hai sa vedem cati pescari de pe acest forum au 5 role de fir eu zic ca foarte multi,mi se pare un exces de zel din partea ta , nu postez aici sa fac pe victima chiar daca tu asta insinuezi daca am vandut 3 role si apoi am mai vandut 2 nu inteleg care-i problema in prima faza nu vrioam sa le vand si apoi m-am razgandit,dupa tine sunt un comerciant?
Nu inteleg cum adica daca tu nu interveneai o tineam asa forevar ce vrei sa zici cu asta ca din comerciant on-line am ajuns producator de fire si saitul asta reprezinta piata mea de desfacere,iar ultimul anunt care l-am postat dupa ce mi-ai sters primele 2 posturi, vindeam 3 role de fir mi l-ai stres din nou care e problema cum sa o tin forever daca mai am 3 role de fir ma crezi magician sa vand 3 role de fir de o suta de ori.
Si nu mi-ai raspuns la intrebare vreu sa vad ce parte a regulamentului de pe acest forum am incalcat-o?
Tu prin rspunsul tau te justifici pt actiunea ta ma incadrezi repede la comerciant si ai dreptate....
Uite iti dau o definitie juridica a statului de comerciant:
"Conform art. 7-9 Cod Comercial, sunt comercianti aceia care fac fapte de comert, avand comertul ca o profesiune obisnuita, si societatile comerciale.''
Adica tu vrei sa spui ca eu din asta traiesc vand 5 role de fir aici care costa 3 lei si sunt comerciant.
Inca consider ca mi s-a facut un abuz din partea ta.
Iar partea cu o tineam forever.... cine esti tu? mama omida si prevezi ce o sa se intample, tu ca moderator trebuie sa aplici regulamentul forumului nu sa iei masuri dupa niste actiuni care crezi tu ca o sa se intample in viitorul apropiat.
Iar faptul ca sa nu cred ca ai peirdut 10 minute sa ma lamuresti pe mine... eu cred ca e obligatia ta e sa pierzi aceste 10 minute pt ca esti moderator aici.

Si ca sa sintetizez motivul pt care mi-ai sters posturile este acesta: am vandut 3 role de fir am mai pus inca 2 la vanzare sunt un comerciant on-line si daca nu interveneai tu promt o tineam asa forever.


Imi mentin parerea ca ai facut un abuz si il rog pe admin sa intervina.
0745373235
fanatic76starter@yahoo.com
Am 60bile albe pe rapitori.ro

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de florentiniuga » 10 Feb 2010, 03:51

Stimate utilizator marius6006, se prea poate ca in cazul dumneavoastra sa se fi comis o regretabila eroare dar va asigur ca moderatorul nu v-a vizat in mod direct si personal pe dumneavoastra, a facut-o pur si simplu deoarece am cerut de curand inasprirea cenzurii comertului si reclamei mascate. Aceleasi reguli se vor impune pe viitor atat celor care vand carlige la bucata cat si celor care ofera mulinete en-gros din import, atata vreme cat echipa de moderatori va considera ca este un abuz, deoarece nu putem trage o linie care sa delimiteze vanzarile speculative de vanzari ocazionale. Trebuie sa ne bazam doar pe concluzii deduse din repetitivitatea faptelor si forma anunturilor.
Acestea fiind spuse, ne cerem scuze pentru neplacerile provocate si va asiguram de impartialitatea intregii echipe Info Pescar, care de altfel presteaza o munca benevola si dezinteresata.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de LARY » 10 Feb 2010, 20:44

Coleman a gresit cel putin asta e parerea mea, omul vindea si el trei role de fir nu deschisese o afacere on-line.
Pe alti nu ii vede ca au direct magazin on-line pe forum, au marfa noua pe stoc de cel putin 20000 de lei.
Au topic-uri de genul ; vana 3 mulinete care le vinde de 5 ori si tot mai are 3 mulinete. L-am sunat pe unu si a zis :frate am avut 40 si mai au rama 8.
Deci ce facem uni au voie, alti nu.
Coleman ar trebui sa-i trateze pe toti lafel si sa nu faca diferente.
Tel0762.865.274

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de gor965 » 10 Feb 2010, 21:47

Coleman a avut motivele lui sa stearga anuturile ! Cum a specificat si Florentin ,de la un timp incoace am inceput sa mai rarim din "afacerile" de prin rubrica de bazar ! In mod normal marfurile noi nu ar trebui sa fie la vanzare acolo fiindca rubrica e creata expres ptr. lucrurile folosite deja de catre posesorii lor ! Sunt fel si fel de pescari care mai de care mai oportunist...unii ciupesc un ciubuc la un "lucru manual"...un plumb turnat , o musca , o pluta ,etc. ...altii au gasit o nisa si fac specula : iau de afara ieftin ,de pe e-bay , de prin SUA ,Japonia ,etc si revand pe forum !
Cand iti apar in rubrica aia 2 useri :Mariu6006 si Ilarion care posteaza acelasi tip de anunt ...Vand Multifilament TUF LINE Made in USA ..respectiv : Vand 3 role fir textil Berkley Fireline USA ...cand folosesc acelasi gen de prezentare al anuntului cu link subliniat din afara si foto gazduite pe alt server ...cand la ambii gasim acelasi mesaj de incheiere : Trimit prin posta romana oriunde in tara !...cand pozele cu respectivele produse pe care le vand cei 2 au o chestie la comun (cam seamana masa pe care-s facute pozele cu marfa celor 2 )
BerkleyFirelineSmoke-30LB-300YDS.jpg
BerkleyFirelineFlameGreen-10LB-300Y.jpg
apci6w.jpg
apci6w.jpg (24.14 KiB) Vizualizat de 7961 ori
4273012693_325d766aeb.jpg
2vknubs.jpg
2vknubs.jpg (26.09 KiB) Vizualizat de 7961 ori
...apoi eu zic ca avem dreptul sa tratam problema ca pe una nespecificata expres in regulamnt ,si pe baza unui puct din acesta (respectiv :• Orice alta situatie neprevazuta de acest regulament va fi judecata de moderatorii forumului, care au si ultimul cuvant in ce priveste deciziile luate. ) , sa decidem in consecinta !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de LARY » 10 Feb 2010, 21:56

ARGUMENTE CLARE
http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... t4258.html
http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?showtopic=28437
http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... t4135.html
http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... t3726.html
Oare omul lea loat pentru el si nu mai ai trebuie?
Oare omul face comert pe info pescar?
Oare omul plateste la cineva ceva de nimeni nu zice nimic?
Nu ca mar deranja cu ceva, da cred ca toti utilizatori forum-ului trebuie sa aibe drepturi egale.
Daca Coleman are dreptul sa vanda BBRLC-URI noi sa-l lasati si pe Gigica sa vanda cirlige la bucata.
DREPTURI EGALE PENTRU TOTI.
Tel0762.865.274

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de gor965 » 10 Feb 2010, 22:29

Anunturile (si doar cele cu barca intra in discutie ,restul sa fim seriosi ...vinde o salopeta si alte lucruri folosite ) sunt postate inainte de "schimbarea la fata " a sit-ului ! ...si nu avem timp sa luam la puricat toate topicurile, "retroactiv" . Si nu faptul ca marfa e noua deranjaza ,mai ales cand pretul e negociabil ,ci deranjaza faptul ca se face abuz de aceasta facilitate oferita de catre sit (administratia lui ) . Insa, repet , dorim ca rubrica Taraba SH chiar sa fie ptr. pescari si ptr. intermedierea schimburilor intre acestia ...nu taraba ptr. comercianti , speculatori , sau alti intreprinzatori cu sclipiri de mari afaceristi ! Ptr. toti acestia din urma avem rubrica Reclama in forum si o pagina separata pe sit (Magazine )!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de Coleman » 11 Feb 2010, 00:13

LARY scrie:Coleman a gresit cel putin asta e parerea mea, omul vindea si el trei role de fir nu deschisese o afacere on-line.
Pe alti nu ii vede ca au direct magazin on-line pe forum, au marfa noua pe stoc de cel putin 20000 de lei.
Au topic-uri de genul ; vana 3 mulinete care le vinde de 5 ori si tot mai are 3 mulinete. L-am sunat pe unu si a zis :frate am avut 40 si mai au rama 8.
Deci ce facem uni au voie, alti nu.
Coleman ar trebui sa-i trateze pe toti lafel si sa nu faca diferente.
Domnul LARY

Inasprirea acestor reguli a fost ''aprobata'' de putin timp si ai dreptate ca pana de curand au fost si cazurile de care spuneai(''au marfa noua pe stoc de cel putin 20000 de lei'') si tocmai deaceea s-a luat aceasta dezicie pe care eu personal am vrut sa se aplice mai demult,dar este bine si de acum.
Dar eu iti garantez si chiar te rog sa ma ''urmaresti'' ca din acest moment nu se va mai face ''comert online'' pe fata ,pe acest forum cat eu sunt moderator aici si te asigur de impartialitatea mea indiferent despre cine este vorba sau despre ce fel de ''comert'' este vorba.
Referitor la cazul acesta eu cred ca este mai mult decat evident si george ti-a si dat cateva argumente solide si crede-ma ca mai sunt si altele si ca o completare nu era vorba doar de 3 role ,dar unora le place atat de tare sa dezinformeze si sa se transforme in victime ,pentru ca asa spera ei ca impresioneaza ''opinia publica''.
Acesta este ultimul meu comentariu despre acest subiect care a primit un raspuns destul de clar si de la administratorul forumului,in consecinta ''misiunea'' mea s-a incheiat aici.

Numai bine
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
marius6006
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 26 Ian 2010, 01:30
Localitate: Bistrita

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de marius6006 » 11 Feb 2010, 02:26

gor965 scrie:Coleman a avut motivele lui sa stearga anuturile ! Cum a specificat si Florentin ,de la un timp incoace am inceput sa mai rarim din "afacerile" de prin rubrica de bazar ! In mod normal marfurile noi nu ar trebui sa fie la vanzare acolo fiindca rubrica e creata expres ptr. lucrurile folosite deja de catre posesorii lor ! Sunt fel si fel de pescari care mai de care mai oportunist...unii ciupesc un ciubuc la un "lucru manual"...un plumb turnat , o musca , o pluta ,etc. ...altii au gasit o nisa si fac specula : iau de afara ieftin ,de pe e-bay , de prin SUA ,Japonia ,etc si revand pe forum !
Cand iti apar in rubrica aia 2 useri :Mariu6006 si Ilarion care posteaza acelasi tip de anunt ...Vand Multifilament TUF LINE Made in USA ..respectiv : Vand 3 role fir textil Berkley Fireline USA ...cand folosesc acelasi gen de prezentare al anuntului cu link subliniat din afara si foto gazduite pe alt server ...cand la ambii gasim acelasi mesaj de incheiere : Trimit prin posta romana oriunde in tara !...cand pozele cu respectivele produse pe care le vand cei 2 au o chestie la comun (cam seamana masa pe care-s facute pozele cu marfa celor 2 )
BerkleyFirelineSmoke-30LB-300YDS.jpg
BerkleyFirelineFlameGreen-10LB-300Y.jpg
apci6w.jpg
4273012693_325d766aeb.jpg
2vknubs.jpg
...apoi eu zic ca avem dreptul sa tratam problema ca pe una nespecificata expres in regulamnt ,si pe baza unui puct din acesta (respectiv :• Orice alta situatie neprevazuta de acest regulament va fi judecata de moderatorii forumului, care au si ultimul cuvant in ce priveste deciziile luate. ) , sa decidem in consecinta !

nu inteleg ce vrei sa insinuezi prin asemanarea celor 2 anunturi a mele si a lui ilarion ?fi te rog mai explicit
sa inteleg ca de azi inainte pe acest forum la rubrica vanzari se accepta doar scule SH?
0745373235
fanatic76starter@yahoo.com
Am 60bile albe pe rapitori.ro

Avatar utilizator
marius6006
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 26 Ian 2010, 01:30
Localitate: Bistrita

Re: Reclamatii la adresa moderatorilor

Mesaj de marius6006 » 11 Feb 2010, 02:41

aici am pus un link ca sa demonstrez ca domnul moderator este subiectiv si imparte dreptatea aici dupa buna lui dispozitie,nu ma deranjeaza ca mi-a sters posturile ma deranjeaza ca m-a facut comerciant fara nici un temei fondat singurul lui argument a fost ca o sa o fac forever
deci eu am vandut 5 fire cumparate de pe cabelas ripcord si+ care costa pe sait 12,99$ la care se mai aduga shipingu 25% adica ajung 16,23$ plus 19% tva ajunge rola 19,13$+5% vama pret fina 20,27$x3ron=60,81lei atat am platit eu pt o rola
Deci domnule coleman care e comertul care-l fac prin vanzarea a cinci role ca le dau in pierdere?
Sunt cel mai tare afacerist din tara vand mai ieftin decat am platit eu pe un produs cum va explicati asta?
Comerciant on-line deci.......


http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... .jsp.form1
0745373235
fanatic76starter@yahoo.com
Am 60bile albe pe rapitori.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Citeste inainte”