Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de tudor mircea » 12 Feb 2010, 17:44

Daca doreste cineva sa ia sub aripa lui 2 incepatori in ale competitiilor,mi-ar placea sa venim si noi.Asteptam raspuns!

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Andu105 » 12 Feb 2010, 17:49

TheJoker,my team 25 si 27 ani.....0 concursuri 0 experienta..asa ca nu va panicati ;)

Avatar utilizator
oliviu orhei
senior
senior
Mesaje: 215
Membru din: 29 Sep 2008, 17:12

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de oliviu orhei » 12 Feb 2010, 18:21

tudor mircea scrie:Daca doreste cineva sa ia sub aripa lui 2 incepatori in ale competitiilor,mi-ar placea sa venim si noi.Asteptam raspuns!
De ce nu intrati in club?
Atunici aceasta problema este rezolvata.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 12 Feb 2010, 21:30

Pozitia 44 = libera. Ma retrag. Explicatii va poate oferi moderatorul Coleman.
Cristian Bebesel

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de gor965 » 12 Feb 2010, 23:52

cristian505ro scrie:Pozitia 44 = libera. Ma retrag. Explicatii va poate oferi moderatorul Coleman.
O decizie in a va argumenta retragerea cel putin neinspirata !
Lasati impresia ca ati fi participat la acest concurs doar daca vi-i s-ar fi permis anumite facilitati pe forum ! Coleman si actiunile pe care le-a intreprins n-au nici o legatura cu acest concurs si nici sit-ul de fata nu apartine clubului organizator !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Thepsis
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 30 Iun 2009, 23:11
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Thepsis » 13 Feb 2010, 00:11

Esti sigur ca-i asa George? Ca site-ul nu are legatura cu nici un club? Mie mi-a fost inchis un topic pe motiv ca intrebarea pusa, de fapt eventualele raspunsuri ar compromite interesele unui anume club si ca n-ar fi cazul sa insist.Think again !

@ Cristian
Pacat.
ET SI OMNES, SED NON EGO

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de gor965 » 13 Feb 2010, 00:32

Thepsis scrie:Esti sigur ca-i asa George? Ca site-ul nu are legatura cu nici un club? Mie mi-a fost inchis un topic pe motiv ca intrebarea pusa, de fapt eventualele raspunsuri ar compromite interesele unui anume club si ca n-ar fi cazul sa insist.Think again !

@ Cristian
Pacat.
Evident ca legaturi (de orice natura..chiar fortate ) se pot gasi ,insa citeste atent ce-am scris :...sit-ul nu apartine clubului organizator !!!
... end off-topic !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 13 Feb 2010, 01:22

cristian505ro scrie:Pozitia 44 = libera. Ma retrag. Explicatii va poate oferi moderatorul Coleman.
Este decizia dumneavoastra si trebuie sa o respect, dar ca organizator al acestui concurs nu vad ce legatura are cearta cu un moderator si retragerea din concurs.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de IULIAN C » 13 Feb 2010, 02:19

cristian505ro scrie:Pozitia 44 = libera. Ma retrag. Explicatii va poate oferi moderatorul Coleman.
Cristi,ma bag pt ca te cunosc,stimez si recomand ca un adevarat OM si DOMN!
Ai vazut si inteles multe,ai trait multe alaturi de noi,prin postarile dar mai ales prin participarile tale active chiar si in concursurile organizate de noi!
Insa e prima oara cand ma simt nevoit sa-ti atrag atentia ca NICIODATA Infopescar nu este=cu CARP ZONE
Adica,identitatea CARPZONE nu are de-a face cu INFOPESCAR
Ca sunt niste inlesniri,promovari,beneficii pt acest club....tu fiind un om f inteligent(eu,Florentin...etc asa te consideram),ar trebui sa-ti fi dat seama ca Florentin,fondatorul acestui Club,era normal sa inlesneasca anumite chestii membrilor,dar DOAR ATAT!
CARP ZONE e CARP ZONE,INFOPESCAR e INFOPESCAR!
Nu le amestecati,va rog!
Foarte surprins am ramas sa vad ca TU,omul in care credeam, sa recurgi la aceasta postare,care de fapt pe mine personal m-a lovit f tare,tocmai pt faptul ca una e ce s-a intamplat cu forumul si alta e ca tu te retragi dintr-un concurs care....sti destul de bine ca e unul.....pana una alta de suflet,ca noi....toti am pierdut un frate pescar!
Nu ma asteptam la asta de la tine...NICIODATA !
Si retineti atat tu Cristi,cat si restul ca moderatorul Coleman,nu face nici un exces de zel,este omul care aplica regulamentul,nu are niciun interes si daca tu sau altcineva aveti dubii,credeti-ma ca stiu ce vorbesc
Chiar nu s-a observat schimbarea site-ului?Chiar nu se percepe faptul ca oamenii din spate,din culise pierd ani din viata ,muncind la site-ul asta?
Te rog sa reflectezi la asta mai mult ,sa nu ne mai amesteci pe noi CARP ZONE cu locul unde ne desfasuram activitatea virtuala adica INFOPESCAR,sa se inteleaga ca regulile sunt reguli pt toti!
TE rog din suflet atat sa iei o decizie inteleapta/sa faci distinctie intre faptul ca un moderator te-a suparat,si generoasa ta intentie de participare la aceast concurs care din pacate in loc sa fie in continuare organizat de GABITA,a devenit CUPA MEMORIALA!
El,chiar n-are nici o vina,Cristi!
Daca nu am dreptate....suport consecintele,dar cred cu tarie ca la tine va prima totusi intelepciunea si vei ramane in continuare OMUL pe care eu,Florentin,...etc te-am cunoscut si apreciat!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Ion Mironov » 13 Feb 2010, 10:29

sincer si mie mi-a sters coleman un topic nou deschis dar asta nu inseamna ca o sa ii iau capul...intotdeauna l-am respesctat si el m-a atentionat unde am gresit si eu am inteles nu am sarit de cur in sus...haidet-ti sa nu mai fim copii ca treaba asta cu imi iau jucariile si plec le fac altiii......ar fi pacat cristi...te-am cunoscut si te-am vaz cum pescuiesti ...esti un om de toata stima.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 13 Feb 2010, 10:44

bună dimineaţa oameni buni ! din nou fac apel, ca străin printre voi, la ideea de pescar....
ce treabă are sula cu prefectura ? chiar contează ce spune ics sau igrec, sau dacă vă convine cum s-a uitat la dumneavoastră ? din câte văd eu, deşi sunt printre mezinii acestui forum, sunt printre puţinii care se supără greu ?

ce-ar fi dacă toţi ne-am supăra la orice mărunţiş, sau mai bine spus, ce-ar fi dacă m-aş apuca eu să devin moderator, şi la organizarea unui concurs să am grijă să jignesc sau să enervez toţi participanţii, în aşa fel încât să se retragă ? atunci sigur aş lua locul I ? Ferească-mă !

ce se discută şi se întâmplă pe acest forum, deşi este despre pescuit, în toată splendoarea lui, nu are nici un fel de influenţă asupra dorinţei, sau lipsei acesteia, de a participa la un concurs...

poate nu vă interesează, dar eu personal am gândirea asemănătoare lui Gică-Contra... cu cât mă zgândări mai mult, cu cât văd că sunt chiar defavorizat (nu că ar fi cazul aici) indiferent că e vorba despre organizare, timp, bani, sau experienţă, cu atât spiritul competiţional zbârnâie mai puternic în mine... este o satisfacţie extraordinară când ştii că nu ai şanse egale cu ceilalţi, şi cu toate astea dai tot ce ai mai bun, până în ultima secundă...

personal, eu aşa văd spiritul de concurs... să ştii că adversarii sunt mai puternici, mai bine antrenaţi, cu o tehnică şi experienţă superioară ţie, şi totuşi să stai la cotoare cu ei şi să dai ce-ai mai bun din tine... indiferent ce se întâmplă, te simţi mai bun după fiecare astfel de ,,luptă''....

poate pare jignitor venind de la un ,,Mucea'', dar cei care renunţă cu aşa uşurinţă la o provocare, nu se pot numi sportivi, indiferent despre ce ,,luptă'' e vorba... Fiţi pescari şi în suflet, nu doar pe forum, pe baltă, sau în materie de scule de pescuit... Arătaţi tuturor ,,că-n aste mâni mai curge.... un sânge de pescar'' :P

Hai să ne-ntrecem ca-n poveştile pescăreşti :D

Stimă pentru toţi fraţii pescari ! **==
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de tudor mircea » 13 Feb 2010, 16:17

Cred ca nu ati inteles bine.Noi vrem sa participam la concurs,dar nu avem echipament.Ma gandeam ca cineva care nu are parteneri,sa ne ia cu el.IAR de inscris intr-un club,e greu.Nu avem nici timpul necesar concursurilor si nici partea financiara nu ne ajuta.Multumesc!

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 13 Feb 2010, 16:57

nu aveţi echipament profesional, sau nu aveţi nici un fel de echipament ? că la capitolul echipament profesional, este din punctul meu de vedere foarte foarte greu de obţinut unul... minimul necesar în schimb nu este la fel de greu... îmi pare rău că nu se găsesc doritori, dar mai aşteptaţi, discutaţi cu cei care nu au partener clar... se poate să nu nimeriţi în aceeaşi echipă, dar puteţi fi luaţi ,,sub aripă'' de participanţii mai experimentaţi...
chiar dacă nu reuşiţi să deveniţi participanţi, ar fi bine să veniţi să vă uitaţi, nu vă strică o ieşire în aer curat şi un dormit cu cortul o noapte... din câte am înţeles vizitele sunt permise în anumite intervale orare... şi în felul acesta, puteţi învăţa mult mai multe lucruri decât participând...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 13 Feb 2010, 22:46

Revin asupra hotararii luate,din respect pentru acest forum si membrii sai.Suntem aici datorita unei pasiuni care ne leaga pe toti si daca am ridicat un semnal de alarma ca in aceasta comunitate trebuie sa avem toti aceleasi drepturi si obligatii, sa nu fim tratati in mod abuziv, este bine daca s-a receptionat pozitiv. Daca nu, inseamna ca nu am avut dreptate si atunci am gresit eu.
Serban, cu scuzele de rigoare daca ti-am creat probleme, te rog sa ma reconsideri participant la poz. 44, sau in lista de asteptare, daca intre timp s-a ocupat.

Avatar utilizator
razvan999
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 27 Apr 2008, 16:53

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de razvan999 » 14 Feb 2010, 16:33

Mai adaugam un membru la echipa numarul 47. Echipa completa Cimpeanu Razvan, Delcea Sergiu si Ionut

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”