Ati pescui cu asa montura?

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de mike_carp » 11 Feb 2010, 12:16

Pareri, pro si contra. Sincer, as pescui cu ea doar plantat sau poate intr-o punga solubila, dar nu cred ca as fi linistit, tot intrebandu-ma daca s-a asezat bine, daca o va lua pestele.

Imagine
crafty carper
Mihai Tomescu

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de vali003 » 11 Feb 2010, 15:58

Mihai , simply the best . Toti marii pescari recomanda monturile cit mai simple , sincer, eu nu as avea incredere in aceasta montura .

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de Bragau Laurentiu » 11 Feb 2010, 16:54

Eu unu nu m-as complica cu asa monturi sincer. Cel mai simplu in line atat timp cat da rezultate nu vad de ce sa schimb ceva

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de mike_carp » 11 Feb 2010, 18:16

Sincer va spun ca nu as avea curajul s-o folosesc, dar fiind iarna si neavand ce face, ma dau pe net. Si am gasit-o pe situl Korda si am vrut doar sa vad parerea voastra. Nu cred ca crapii din Romania sau din multe alte locuri din lume (Canada si USA sunt 2 exemple) ar avea probleme cu monturile clasice, adica cred ca inca multi ani de-acum incolo o motura cu un simplu knotless knot va fi cea mai prinzatoare. Cand vor trece 20 de ani de cand fom fi inceput sa pescuim toti C&R, abia atunci putem sa ne gandim la monturi complicate.
Numai bine, Mihai.
crafty carper
Mihai Tomescu

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de gogu steriade » 13 Feb 2010, 20:38

nu mai stiu astia dan england ce sa mai inventeze ! :-?? zici ca sta crapi si sa kaka pa ei da ras daca le arunci in apa un carlig legat simplu cu ata . :-B astia da la noi salbatici cred ca face infart daca vede prostia asta in apa ! #-o
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
mircearusu
senior
senior
Mesaje: 167
Membru din: 21 Ian 2010, 22:07

Re: Ati pescui cu asa montura?

Mesaj de mircearusu » 14 Feb 2010, 01:52

Sincer,nu m-as complica chiar in halul asta.Eu folosesc doua monturi simple.Una pentru bile de fund si una pentru pop-up.Simple,nodul fara nod,pt imbunatatirea mecanicii folosesc tub termo si cam atat.Nu am incredere in "avioanele" astea. :D
Bastoane de nadit fibra carbon
SuperVeloce
Killer Design

Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi”