"live" de pe dambovita

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Bragau Laurentiu » 19 Ian 2010, 21:36

Le doresc sa ste pana in vara pe antibiotice de la obletii aia si sa crap[e matu in iei de hapsani ce sunt sper din toata inima sa dea diaria in iei sa se mai vindece cand mi-oi adice eu aminte de ei. Sa speram ca nu l-au vandut sau sa dea si la altii sa se imbolnaveasca asta e spiritul care zace in romani . :-S :-S :-S :-q :-q :-q

Avatar utilizator
chituctin
senior
senior
Mesaje: 242
Membru din: 07 Ian 2010, 16:15
Localitate: Bucuresti

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de chituctin » 20 Ian 2010, 10:14

Tipic Romanesc.Numai romanului ii putea trece asa ceva prin cap,ne mai miram ca ne dispretuieste toata lumea.Cu asemenea exemplare de oameni(animale)cred si eu.S-a le fie rusine!!! :-q :-q :-q

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de iorgu » 20 Ian 2010, 10:42

florentiniuga scrie:Credeti ca obletele ala e sanatos pentru om? La cate toxine si metale grele are in el... o confiscare le-ar fi facut bine amaratilor aia. Poate dau si la copii. :-&
Pe de alta parte... cum se anunta zilele urmatoare minime de sub -20 de grade, daca nu creste apa, pestele de-acolo nu are nicio sansa.

Chiar e o problema de morala la care sunt curios cum ar raspunde majoritatea pescarilor.

Florentine in legatura cu temperaturile prognozate ptr. urm.zile, sunt de acord cu tine,poate il salveaza de inghet.Ramane vesnica problema a moralei acestor indivizi si deasemenea cum au remarcat cei care au postat, chiar nu i-a vazut nici un asa zis serviciu de paza si ordine din zona?
Aici pe Dambovita este <<nimic >> fata de ce se intampla pe Arges in jos de baraj. La locul cunoscut de pescari sub denumirea ,,la pietre", in fiecare zi sunt 15-20 de <<parasute>> (adica de manuitori ale lor).Fac un adevaratGENOCID si nu dau nici o sansa la nimeni:bibanasi,carasei,obletei,strapazani,somotei,mrenute tot ce misca sub apa, dinensiunea acestora fiind majoritatea de5-10 cm, cam marimile astea au mai ramas dupa 2 luni de <<parasutare subacvatica>>. Nu cred ca se vor lua masuri, fenomenul va disparea in scurt timp odata cu lipsa pestilor si atunci nu vor mai fii probleme ptr. autoritati. ~x(

Iubiti natura,merita :x
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Radu25 » 20 Ian 2010, 12:55

Astia sunt ci care ne fac de tota rusinea si deaia nu o sa avem peste in apele statului pentru ca pe nimeni nu intereseaza ce se intimpla eu sunt din brasov si pescuiesc si pe barajele oltului din sona Fagaras se braconeaza intr un mare fel si toti sunt mina in mina.Si alti se chinue sa promoveze C&R in romania pai daca ai scapat doi daia pe balta sunt in stare sa o goleasca cu galeata si sa iti ia tot.Pacat ca nu stim sa ne ocrotim singuri natura si sanatate tind cont ca mincan tot ce misca si se poate fura. :-q :-q :-q

Avatar utilizator
vatasoiu
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2009, 19:19
Localitate: Bucuresti

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de vatasoiu » 23 Ian 2010, 18:52

.......ASA I ROMANUL.................
..pestelui i a facut un bine ca pe frigul asta murea ,dar ce i care au mancat pot avea probleme cu sanatatea... :-??

Avatar utilizator
florin crapanu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Apr 2008, 16:06

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de florin crapanu » 26 Ian 2010, 15:22

Tara lui....Peste.....

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de baboieru » 27 Ian 2010, 09:47

stie cineva cine se ocupa de adm riurilor si baltilor neconcesionate?Eu am sunat la politie in legatura cu braconierii de pe arges (la pietre)si mi-au raspuns:bai nene noi avem alte treburi ,vin sarbatorile nu avem noi timp de asa ceva .Un raspuns sec ,dar plin de inteles.In concluzie acolo se poate bracona in continoare .AJVPS CE FACE OARE ?Unde se duc toti bani luati pe taxe,concesionari ,samd?

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de timer » 27 Ian 2010, 12:47

"AJVPS CE FACE OARE ?Unde se duc toti bani luati pe taxe,concesionari ,samd?"
Li se rupe-n lanseta! :-??

Avatar utilizator
Osiris
senior
senior
Mesaje: 326
Membru din: 04 Dec 2009, 02:11
Localitate: Bucuresti

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Osiris » 31 Ian 2010, 20:33

Bani nostri se duc la bugetul de stat (buzunarele "smecherilor").
TRAIM IN ROMANIA, CHIAR CREDETI CA MAI PUTEM FI SALVATI

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de mormoila » 17 Feb 2010, 18:27

Hai sa emigram in CANADA un timp si dupa aia sa ne reintoarcem in ROMANICA noastra ..........si dupa aia mai vorbim,nu am alte cuvinte..........Cu stima. X-(

Avatar utilizator
claudiurothas
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 26 Noi 2007, 12:12

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de claudiurothas » 19 Feb 2010, 18:24

eu o sa reemigrez in curand in Olanda pentru o perioada. :D are cineva idee cum sa pot receptiona Pvtv acolo? aici am digi si o sa-mi lipseasca. ~x( X-( :-<

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de florentiniuga » 19 Feb 2010, 18:36

Pana ajungi acolo, sper sa fie deja pe website live PV-TV. Intreaba si la DiGitv pe ce satelit si coordonate transmit si daca poti folosi o cartela in Olanda ( asta numai daca ai parabolica si esti din intamplare pe acelasi satelit).

PS Atentie la interventiile de pe alte topicuri, sa nu degenereze in atacuri la persoana.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
claudiurothas
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 26 Noi 2007, 12:12

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de claudiurothas » 19 Feb 2010, 18:44

multumesc pentru raspuns si asta e cea mai buna veste, ca in Olanda n-am satelit. sunt direct la cablu si vad numai programul de la francezi de pescuit plus ce se da regionaal.
cu postarile ale sa ma scuzati daca am incalcat vro regula dar am o boala ce nu se poate pe vinatori ca in Timis ne-au tras prin tribunale ani de zile pina am scapat de ei.
scuze inc-o data.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de Amstel » 21 Feb 2010, 10:50

claudiurothas scrie:eu o sa reemigrez in curand in Olanda pentru o perioada. :D are cineva idee cum sa pot receptiona Pvtv acolo? aici am digi si o sa-mi lipseasca. ~x( X-( :-<
off topic
esti sigur ca aia e poza ta-din avatar, ca nu te vad bine :D ? sau altfel: esti sigur ca ala e crap prins de tine?

on topic
-nu peste tot in olanda poti sa iti pui antena parabolica - afla unde o sa stai si verifica daca poti sa-ti instalezi antena
-care program de la francezi il vezi matale pe cablu? la ce CATVist esti? :-w

Avatar utilizator
danalis
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mar 2010, 01:52
Localitate: ALGARVE -PORTUGALIA

Re: "live" de pe dambovita

Mesaj de danalis » 15 Mar 2010, 00:39

prieteni pescari ,acelasi lucru il spun si eu pe topicul "Pescari romani din spania".Viata bate filmul, si aici am intalnit si romani NEfericiti,din pacate e adevarat si trist. Parerea mea e ca nu doar foamea si criza face ca omul sa mearga prin noroi si zapada pentru 2-3 kg de obleti ci lipsa mare de educatie.Asa ca viata merge inainte si va mai curge multa apa pe dambovita pana cand nepotii nostri or sa arunce bucatele de paine sa hranim crapii de 3-4 kg. @-) .In rest numai de bine,fir intins si prietenie **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”