Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

birocratie

Moderatori: pharaoh, vali003

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de george-alexandru » 21 Feb 2010, 22:08

;) ;) ;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Qnyx » 21 Feb 2010, 22:51

Ai ramas fara cuvinte ? Eu da !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de george-alexandru » 21 Feb 2010, 22:55

Avem din belsug **== ;;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de misu_sipanu » 22 Feb 2010, 16:34

Qnyx scrie:Ai ramas fara cuvinte ? Eu da !
As avea eu citeva cuvinte,dar ma abtin,e o fabula.,,lupul moralist,,spune totul .

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Qnyx » 22 Feb 2010, 16:55

Expresia este plastic ilustrata in fabula cu aceeasi nume a lui Grigore Alexandrescu. Lupul, ajuns imparat, auzind ca in tinutul sau sunt multi prigonitori, porunci sa se stranga obsteasca adunare si incepu o lectie de morala:
” Ganditi-va la suflet, si luati de la mine
Pilda a face bine.”

Dar lupul purta tocmai o mantie din pielea jupuita de pe oaie. Si atunci:
“Raspunse un vulpoi, in slujbe laudat:
-Ne poate fi iertat
Sa va-ntrebam smerit de vreti a ne-arata
De unde-ati cumparat postavul de manta? “

Astfel expresia “lupul moralist” se aplica acelor oameni care precum lupul din fabula – ii condamna pe altii pentru fapte care el insusi le savarseste.
---------------------------------------------------------------------
Ai avut dreptate total aducand in discutie fabula cu lupul moralist, dar ai uitat un mic amanunt: fabula se aplica in ceea ce te priveste, nicidecum in ceea ce ma priveste !

@OffTopic

Si eu am mult mai multe cuvinte si culmea.......si eu ma abtin ! Avand in vedere ca mai multe persoane cunosc situatia existenta, voi incheia acest subiect aici, pentru a nu oferi posibilitatea unora de a se face de cacao mai mult decat in momentul de fata, poate din respect.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de misu_sipanu » 22 Feb 2010, 17:21

Perfect,o sa ne,, lamurim,, personal.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de iulian petre » 22 Feb 2010, 18:51

Domnule Onyx

Daca doresti sa aderi la clubul nostru cererile de inscrierile se fac la greenlakeclub@yahoo.com
Ultima oară modificat 22 Feb 2010, 20:45 de către iulian petre, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de george-alexandru » 26 Feb 2010, 01:36

Rog toti membrii care participa la Adunarea Generala din data de 27 februarie sa vina si cu o copie dupa buletin.Cei care aveti prieteni care nu pot veni,poate trimit prin voi o copie,cei care veniti.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de florentiniuga » 28 Feb 2010, 10:48

Racolarile se fac pe forumurile personale ale fiecarui club. Faptul ca permitem aici prezentarea cluburilor nu inseamna ca punem gratuit la dispozitie toata gama de servicii. :-w
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de george-alexandru » 28 Feb 2010, 12:35

Ok.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de iulian petre » 28 Feb 2010, 19:20

@ Amsterdamer vezi cum este in Romanica ...numai pt. unii sunt regulile si legile facute.

Si ca sa nu fiu off topic anunt lista membrilor actualizata .


1. George Alexandru Kodmon
2. Valer Russu
3. Iulian Petre
4. Banuta George neamtul
5. Bunea Alexandru
6. Constantin Ionut Bogdan-PH
7. Dragan Claudiu Adrian-BV
8. Dragos Dimache-PH
9. Eduard Moca
10. Toma Silviu
11. Grecu Florin
12. Andrei Tianu
13. Mihai Radoi
14. Minzala Muraru Stefan
15. Gabriel Enache-PH
16. Nica Aurel
17. Serban Daniel
18. Tomescu Mihail Ciprian
19. Trofim Cristian
20. Marian Constantin
21. Andrei Stanica
22. Turiac Mihai
23. Andritoiu Radu Alin
24.Tomescu George Cristian
25.Sandu Podaru
26.Vali Comaneci
27.Ionescu Tiberiu Alexandru-PH
28.Mihai Palade
29. Negru Gabriel Marius
30. Misu Sipanu-CT
31. Florin Pocris
32. Voiasciuc Daniel Paul
33.Alexa Silviu-DB
34.Mitrea Radu Mihai-DB
35.Voicu Mihai
36. Vali Petrescu
37. Neacsu Mircea Catalin
38. Ionut Voicu
39. Dragomir Marius
40.Silviu Ene
41.Stoenescu Alexandru
42.Rusu Madalin-CT
43.Rade Cojocaru-CT
44.Stoica Alexandru-CT

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de florentiniuga » 01 Mar 2010, 13:20

@Iulian P.
Fiecare doarme cum isi asterne. Gandeste-te ce NU ti-ar face placere sa vezi pe forumul tau inainte de a posta aici.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Amstel » 05 Mar 2010, 16:23

De pe un forum:
Marian Constantin scrie: Mihai , lasa-l .......
parerea mea , este ca ii pare rau ca a demisionat din functia de secretar general al clubului Green Lake .... pacat totusi ca loveste pe alte forumuri in toti membrii ai Green Lake , si asta dupa ce pe Chiroiu 4 a fost primit cu respect de catre noi si administratia baltii :-q
Am sa dau o replica aici pentru ca pe forumul unde a fost postat acest mesaj am hotarat sa nu mai scriu.

Parerile tale nu coincid deloc cu trairile mele. Nu regret nimic din ceea ce am facut atunci( dar regret faptul ca intr-o postare anterioara am asociat termenul de "botanisti" cu toti membrii clubului vostru si imi cer scuze pentru asta... mai ales ca prietenul vostru ma implora sa nu-l dau in vileag :)) :-$ ...asa ca" imi iau fapta" :))

A fost placerea mea sa ma ofer sa-l ajut pe George sa pregateasca prima sedinta pe care o conducea in calitate de Presedinte de club, a fost placerea mea sa particip alaturi de voi la prima sedinta a clubului si va multumesc pentru functia cu care m-ati investit, dar apoi, din pacate, nu am mai avut nici o placere sa continui, cu toate ca imi doream sa ajut clubul si sa fiu aproape de anumiti oameni pe care i-am apreciat din primul moment. Nu-i numesc pt ca nu vreau sa se creada ca vreau sa perii pe cineva.
Hai sa-ti spun la repezeala doar cateva motive pentru care nu mai sunt inscris in clubul GL:
Picatura 1: George mi-a spus ca sunt in club deoarece lui Iulian ii place ca am curajul sa-l infrunt pe Florentin (nu cred ca eram eu persoana potrivita de care ei sa se foloseasca in conflictul cu o terta persoana)
2. George si Iulian mi-au declarat ca ei au obligatii morale fata de VM si, orice s-ar intampla, clubul se afiliaza la APCR (?adica interesele si obligatiile personale ale celor doi vor prima oricand in fata intereselor clubului, etc?.)
3. In timpul sedintei am primit informatii (importante)eronate de la Iulian. Indiferent cine o sa spuna altfel eu stiu ce l-am intrebat de 3 ori, nu o singura data, iar justificarea cuiva ca "vorbea J&B-ul din el" nu este una de luat in seama.(la mine a aparut sindromul "lipsei de incredere" in persoanele cu care trebuia sa colaborez )
Picatur 4 - finala. Schimbarea radicala a unei decizii luate de presedintele clubului in urma unui telefon primit "de sus" - (clubul nu are personalitate, nu este de sine statator, este influentat si condus din exterior - nu este o organizatie care sa ma atraga) Ma intrebam ce o sa se intample in timpul competitiilor daca o sa sune telefonul cu indicatii pretioase..."de sus"... si la sfarsit sa-mi aud vorbe ca sunt SG la "combinatori" :-w

Pentru mine acestea au fost motive suficiente ca sa ma retrag...fara regrete legate de functie sau apartenenta la club, dar cu inima mica pentru ca stiam ca in felul acesta ma rup de cateva persoane in preajma carora mi-a facut placere sa ma aflu si le multumesc inca o data pentru timpul acordat .
(Nu neg insa ca sunt si alte motive, minore insa, dar pe care nu are rost sa le mai enumar aici pentru ca nu au legatura cu vreo actiune sau persoana cunoascuta de voi.)

Cu toate acestea, chiar daca nu mai eram membru al clubului, am continuat sa-l ajut pe George in pregatirea altui material, asa cum am incercat sa ajut pe toti cei care mi-au cerut-o, indiferent de clubul din care faceau parte, in limita timpului si posibilitatilor mele.(unu' dintre ei a omis sa zica "multumesc", asta inseamna ca nu am facut intotdeauna treaba buna >:D<...imi pare rau daca a fost asa ).

In consecinta, don Marean, daca nu ai avut in ultima vreme somnul bun sa stii ca nu regretele mele ti-au provocat insomnii si stari de agitatie :D...incearca un Extraveral, ca-i 80% facut din plante :) .

ps: Azi dimineata hotarasem sa ignor orice postare a membrilor GL pentru a nu da nastere la alte discutii sau a ajunge sa primesc alte amenintari din partea lor, dar m-am sucit dupa ce am citit "stirile" si pot sa spun ca abia de acum incolo o sa vada respectivii ce inseamna sa-i "lovesc"... virtual (:| .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de gogu steriade » 05 Mar 2010, 22:53

bre io nam treaba cu razbelu vostr da ma face olanda sa dau cu bashca da pamant ! 8->
cinste tie zburatorule ca pa timp da criza severa :-< cant toata lumea zboara dan club in cuib dupa benefici :P si alte reduceri moca :D (ca dupa obligatii nu se duce nimeni casa e la noi :-?? ) matale car va sa zica zbori dantro functie da conducere benevol si nesilit da nimeni :^O dan tara noasta mica draga si scumpa #-o ,mai scumpa nici ca nu se exista pa fata panatului ! :-B bravos moncher meriti sa ma pun rau cu tovarasha (:| si sai dau atacu la colectia privata da vinuri ca sa te cinstesc <:-P .siasa toata ziua o arden lacrimi cu unu del cheama Ovidiu ;) ,da daca nu tia place dulcegarile am si ceva sec gen Bordeaux >:D< da sa vedem cum facem sa ne intelegem :-? ...ca io nu vorbesc bine franceza ! #:-S
ave Amstel si fratilii lui...Dortmunder Actien Brauerei ! :x :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Marian Constantin » 05 Mar 2010, 23:01

Amsterdamer scrie:
ps: hotarasem sa ignor orice postare a membrilor GL ..................................
cea mai inteleapta decizie .... =D> =D> =D> =D>

Închis

Înapoi la “Legi, Permise, Asociatii, Cluburi, Federatii”