Capturi pe Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de mormoila » 27 Feb 2010, 18:28

poate omul este mai prost si nu stie prea bine sa umble cu un calculator........
dar asta era problema? de asta te doare capul? ooooooooooo asta era problema?
esti tare rau.!!!!!!!!!!!
nu este o mare problema unul care umbla cu plase monofilament? poate nu. este mare problema ca am gresit eu ................ asta este, astia suntem noi pescarii,ne uitam in gradina vecinului dar la noi nu......
daca am gresit cu ceva pot sa las numarul meu te telefon si sa ma suni cand mai gresesc.

Avatar utilizator
mormoila
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 28 Feb 2009, 14:06

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de mormoila » 27 Feb 2010, 18:40

rog moderatorul daca am deranjat la topicul respectiv sau nu am fost la subiect sa ma scoata .........daca am gresit cu ceva
pentru o virgula sau pentru o cratima nu cred ca se procedeaza asa din partea unui coleg pescar........

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 01 Mar 2010, 19:56

super capturi mini mic poate ne spui si zona
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de stefanflorin » 03 Mar 2010, 02:28

mormoila cu riscul de a fi offtopic din nou, nu inteleg de ce faci crize asa? nu am incercat decat sa-ti dau un sfat prietenesc :) oricum probabil ca si invatatoarea cand a incercat tot la fel ai reactionat. Hai la revedere si te felicit!
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de stan nicolae » 03 Mar 2010, 07:59

calm baietii...a venit primavara

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de Sebastian » 03 Mar 2010, 08:11

stan nicolae scrie:calm baietii...a venit primavara
poate la tine,sau nu te ai uitat pe geam .offf nu scapam asa usor de iarna asta,uite iarasi ninge :-<

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de stan nicolae » 03 Mar 2010, 09:48

pe la bucuresti e mai bine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 08 Mar 2010, 10:09

mini_mic scrie:Propun un topic in care sa postam poze cu capturi exclusiv prinse pe Dunare. Incep eu cu primul peste pe anul asta ( am fost destul de rar ); primul peste dar in acelasi timp mi-am batut si recordul personal.
Dril de vis desfasurat in intregime sub crengi.
sall am sa pun si eu niste pestisori prisi pe Dunare .......
Fişiere ataşate
09032009113.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 10 Mar 2010, 20:22

sorprodan scrie:
mini_mic scrie:Propun un topic in care sa postam poze cu capturi exclusiv prinse pe Dunare. Incep eu cu primul peste pe anul asta ( am fost destul de rar ); primul peste dar in acelasi timp mi-am batut si recordul personal.
Dril de vis desfasurat in intregime sub crengi.
sall am sa pun si eu niste pestisori prisi pe Dunare .......
Fişiere ataşate
Fotografii-0061.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 10 Mar 2010, 20:23

sorprodan scrie:
sorprodan scrie:
mini_mic scrie:Propun un topic in care sa postam poze cu capturi exclusiv prinse pe Dunare. Incep eu cu primul peste pe anul asta ( am fost destul de rar ); primul peste dar in acelasi timp mi-am batut si recordul personal.
Dril de vis desfasurat in intregime sub crengi.
sall am sa pun si eu niste pestisori prisi pe Dunare .......
Fişiere ataşate
Fito000.jpg
Fito000.jpg (6.98 KiB) Vizualizat de 2830 ori
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 10 Mar 2010, 23:36

Iar o dam prin balarii... ~x(
Eu nu contest calitatile de pescar sportiv ale nimanui ,dar cand vad poze de genul celor de mai sus ,imi vine mai intai sa intreb cate era ochiul plasei sau amperajul de mare, de s-au adus acasa mai multi pesti decat prevede legea !...dupa aia imi revin si gasesc scuze ,dar...impresia (primul sentiment) ramane !
Chit ca pescarul respectiv a stat o luna pe balta si-a prins pestii in cel mai pur stil sportiv...poza cu ei prin curte sau intinsi pe strada , e rupta din decorul care ar trebui sa-i intregeasca frumusetea si ne pune serios pe ganduri ! In lipsa datelor din care sa reiasa cum ,cand si unde s-a infaptuit captura , o poza de genul asta mai mult va isca discutii decat va mangaia privirea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
daniel_c
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 23 Noi 2009, 23:01

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de daniel_c » 11 Mar 2010, 00:37

Auzi... Salteaua aia de receptie a voastra e cea mai tare ...!!!!Adevarati pescari!!!!!! RUSINE :-q

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 11 Mar 2010, 09:01

gor965 scrie:Iar o dam prin balarii... ~x(
Eu nu contest calitatile de pescar sportiv ale nimanui ,dar cand vad poze de genul celor de mai sus ,imi vine mai intai sa intreb cate era ochiul plasei sau amperajul de mare, de s-au adus acasa mai multi pesti decat prevede legea !...dupa aia imi revin si gasesc scuze ,dar...impresia (primul sentiment) ramane !
Chit ca pescarul respectiv a stat o luna pe balta si-a prins pestii in cel mai pur stil sportiv...poza cu ei prin curte sau intinsi pe strada , e rupta din decorul care ar trebui sa-i intregeasca frumusetea si ne pune serios pe ganduri ! In lipsa datelor din care sa reiasa cum ,cand si unde s-a infaptuit captura , o poza de genul asta mai mult va isca discutii decat va mangaia privirea !
pestii au fost prinsi sportiv in 2006 dupa inundatii tot atunci au murit tone de stiuca despre care nu a scris nimeni nimic captiva in canalele de desecare ele campului stau si ma intreb acel peste putea sa traiasca dar nimeni nu a facut nimic......cu respect pt toti pescarii sportivi
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 11 Mar 2010, 09:38

sorprodan scrie: pestii au fost prinsi sportiv in 2006 dupa inundatii tot atunci au murit tone de stiuca despre care nu a scris nimeni nimic captiva in canalele de desecare ele campului stau si ma intreb acel peste putea sa traiasca dar nimeni nu a facut nimic......cu respect pt toti pescarii sportivi
Ce se intampla la inundatii e treaba Naturii ,care de sute de mii de ani are grija sa existe un echilibru in tot ! Cand intervine omul ,mai ales cel hraparet , se alege praful ...Dunarea cu ai ei electricieni este exemplul cel mai elocvent !

P.S
Totusi ,cate persoane au prins pestii insirati pe jos si in cat timp ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 11 Mar 2010, 10:11

P.S
Totusi ,cate persoane au prins pestii insirati pe jos si in cat timp ?[/quote]
pestii au fost prisni de respectivii inn 3 zile si trei nopti de pescuit
in gura de varsare a unui canal in dunare
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”