balta de salau

styzostedion lucioperca

Moderatori: Qnyx, mini_mic

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: balta de salau

Mesaj de Qnyx » 24 Iun 2008, 20:32

Pai acum e perioada propice pentru prinderea salaului -> Iunie - Iulie
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta de salau

Mesaj de sdaniel » 24 Iun 2008, 21:33

Qnyx scrie:Pai acum e perioada propice pentru prinderea salaului -> Iunie - Iulie
pe canicula asta ?? si apa se plimba ca la balamuc ? :D ... am sa incerc si weekendul ce vine, si noaptea poate intra si vreun somotei sau un salau mai mare... barajul are multe gropi si o sa ma duc acolo ....
Dan Serban

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: balta de salau

Mesaj de Qnyx » 24 Iun 2008, 21:37

Exact -> pe canicula asta !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: balta de salau

Mesaj de mini_mic » 24 Iun 2008, 22:55

eu sunt de parere ca perioada cea mai buna e luna martie....cand e condensat la depus si masculii apara cuiburile. il prinzi si la ceolofan atunci cred :D

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: balta de salau

Mesaj de sdaniel » 25 Iun 2008, 13:27

Am incercat si la plastice insa nu am avut nici un atac, poate nu am ales nici cele mai potrivite shaduri , oricum nu sunt pescar de spinning si nu am foarte multe cunostiinte despre acest pescuit , dar din cate am observat e destul de pretentios salaul ...
Daca mai are cineva detalii despre aceasta balta, il rog sa posteze sau sa imi dea un pm ca sa nu facem offtopic
Dan Serban

Avatar utilizator
pestele
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 23 Feb 2009, 20:59

Re: balta de salau

Mesaj de pestele » 23 Feb 2009, 22:04

salt, sunt nou pe aici,si as vrea sa va intreb si eu de ce se fac asa putine emisiuni de pescuit la salau, sau de ce se vb asa putin despre acest peste? eu am inceput la salau anul trecut, iar acum pot spune ca sunt obsedat de el! a, ar mai fi ceva. eu sunt din baia mare si v-as intreba, aici de ce nu veniti sa faceti macar o emisiune la salau? credeti ca nu ati avea placerea de a pescui pe barajul stramtori firiza,sau nu promovati si alte balti decat cele deja cu o publicitate destul de mare? ok, cam atat, astept un raspuns daca aveti timp si fir intins in noul an. pestele81. maramu. a, si as ruga pe cine stie aici in baia mare cu ce fel de permis sau autorizatie am voie sa pescuiesc si de unde se elibereaza? multam la toti.

Avatar utilizator
radu610
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 07 Dec 2008, 00:35

Re: balta de salau

Mesaj de radu610 » 01 Mar 2009, 15:31

gabi neamtu scrie:cu tot respectul stie cineva o balta de salau 50- 60 km de Bucuresti eu am fost si ieri si azi si saptamana trecuta dar am prins numai strapazan pana in 600g
pe belciugatele am luat eu la 2,5 kg la pestisor si la twister am scapat 1 ca nu am dat mult am dat vreo 5-10 min .

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la salau”