Off-topic ...cu Gogu & Friends

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nando » 02 Mar 2010, 22:59

primu pe lista este FLORENTIN . daca mai spun cateva nume primesc ban
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 02 Mar 2010, 23:31

nando scrie:primu pe lista este FLORENTIN . daca mai spun cateva nume primesc ban
poti sa spui linistit cate nume vrei pt ca nu te baneaza nimeni - confuzi siteul cu ex oficiosul aPCR-ului, siteul lui VM - numai acolo esti "interzis" daca zici ceva contra...V-comunistilor :)) .

ps: io-s o persoana cam 'incomoda" - ma puteti bana fara notice, ca stiu eu de ce :))

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gor965 » 03 Mar 2010, 00:39

nando scrie:primu pe lista este FLORENTIN . daca mai spun cateva nume primesc ban
Stii vorba aia : cu o floare nu se face primavara ! :D
Ai spus ca sunt mai multi comunisti...spune care sunt?...dupa aia spune si ce intelegi dumneata prin a fi comunist ? :-?
Inainte de a te referii la cineva ca e adeptul unui regim totalitar , vezi daca i-i se potriveste "incadrarea" :
Ca sistem social, comunismul este un tip de societate egalitaristă în care nu există proprietate privată şi nici clase sociale. În comunism toate bunurile aparţin societăţii ca întreg, şi toţi membrii acesteia se bucură de acelaşi statut social şi economic. Probabil cel mai cunoscut principiu al unei societaţi comuniste este: "Fiecare după puteri, fiecăruia după nevoi".
...si tineti cont ca in viata reala , sit-ul nu este propietate publica si nici Administratorii nu sunt egali in drepturi cu ceilalti useri !
P.S
Cenzura nu au inventat-o comunistii...ei au ridicat-o la rang de arta...si daca intentionati sa-l faceti si pe Coleman comunist ,ganditi-va ca la revolutie avea 2 ani ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nando » 03 Mar 2010, 08:46

cand Coleman avea 2 ani cum spui eu aveam 3 ani de munca si de aceia nu i permit sa si bata joc de mine . nu este impartial si asta o vede toata lumea.daca nu esti din C.Z. trbuie sa postezi ca la carte daca esti din C.Z. poti sa faci samsareala fara sa ti spuna nimeni nimic.
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gogu steriade » 03 Mar 2010, 13:10

bah miati facut topicu albie da porci ! ~x(
mister Nando ceai facut bree :-? ,teai dat afara da la clubu verde :-?? ca parca aveai emblema la aia pa piept ? <:-P
pss
olandezule ,matale mai esti cu verzi sau teai copt ? :-B ai grija ca dupa aia te face si pa tine comunist >:D< ca le bagi starmbe si le iei topicu la misto ! =D>
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de vali003 » 03 Mar 2010, 15:13

Mai Gogule , pai Nando este sigur verde , nu vezi ca sta in Voluntari , adica zona verde :)) . Si pe aia cu comunistii , mai laso, ca te trimit intr-un chibut din Israel sa vezi acolo adevaratul comunism , de nu-ti mai vine sa pleci . :)) .

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 03 Mar 2010, 15:43

gogu steriade scrie: olandezule ,matale mai esti cu verzi sau teai copt ? :-B
pana la moarte si dincolo de ea >:D< ..."balta verde" ramane balta mea de suflet (si spun asta chiar daca am aflat ca-s "persona non grata" acolo)...pescuitul de competie si cluburile, fie verzi, rosii, zonale sau inaripate nu mai prezinta nici un interes pentru mine :) . Apropo: aici le spuneti "verzi", in alta parte am auzit ca li se spune "botanisti"... pt ca nu-s numai verzi ci si euforici :)) Lasati-i in pace ca si voi ati fost "euforici" ...la tinerete! Cu trecerea timpului se vor aseza lucrurile o:-) ...
gogu steriade scrie:ai grija ca dupa aia te face si pa tine comunist >:D<
nu cred... nu ma pot confunda ei cu vreunul dintre V-uri & friends:)) sau cu Florentin..Gor... =)) =))
gogu steriade scrie:ca le bagi starmbe si le iei topicu la misto ! =D>
ii las sa zica ce vor pt ca ti-am spus: sunt tineri si euforici ... si, cand o sa mai creasca, poate o sa intrebe si de raiting pe topicul lor si ... :">

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gogu steriade » 03 Mar 2010, 17:14

@ lu ala din Olanda
cum adeca bre esti "persona non gratie" pa balta verde ? :-? nu esti si matale un pic da sef ? ;;) si vezi ca pa situ verde 3 stelos alben par zica ca te asteapta pa 8 martie :x la cotitura sai dai ceva mai consistent ;) ...grija mare ce mananci seara :-B ...fara pepene cu iaurt si cu bere ca salege prafu da cosistenta la cadou da dimineata ! #-o
pss
spor la treaba ... #:-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 03 Mar 2010, 20:36

gogu steriade scrie:@ lu ala din Olanda
cum adeca bre esti "persona non gratie" pa balta verde ? :-? nu esti si matale un pic da sef ? ;;) si vezi ca pa situ verde 3 stelos alben par zica ca te asteapta pa 8 martie :x la cotitura sai dai ceva mai consistent ;) ...grija mare ce mananci seara :-B ...fara pepene cu iaurt si cu bere ca salege prafu da cosistenta la cadou da dimineata ! #-o
pss
spor la treaba ... #:-S
azi ai pe tine pielea de...purcel :)) asa ca nu ma las atras in jocul tau de-a dreptul ...neconsistent=))

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de iorgu » 03 Mar 2010, 22:05

Florentine in numele ,,tutulol ''celor 8290 de utilizatori (pana in acest moment) te rugam ,te imploram, in mod imperios necesar pentru noi muritori de rand, sa ne edifici si sa-ti faci public numele ,gradul, functia,pozitia sociala si celelalte titluri de noblete, pe care cu neostoita truda si merit neegalat le-ai obtinut. Te anuntam noi cei 8290 de utilizatori sa dai curs acestei umile si incomensurabila sete de cunoastere datorita faptului ca la pag. 8 a acastui topic,am vazut postatata loc de cinste functia dePRESEDINTE, a unui animator.Oare nu mai avem loc pe site-urile (am scris corect) de garsoniera si trebuie sa iesim in lume?
Propunem ca pe langa culoare,majuscule,avatar,grad, functie, nume, sa apara in dreptul celui cu functii un semnal luminos si sonor pentru a analiza, intelege(daca putem) si eventual memora (cei cu IQ ridicat) nepretuitele mesaje si nevinovatele dorinte ale celui vizat.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
nimitz
membru activ
membru activ
Mesaje: 119
Membru din: 14 Iul 2008, 23:15

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nimitz » 03 Mar 2010, 23:54

bre gogule ce mai tropaie hastia pe mormantul fonctiei tale multvisate de modelator :)) siti facura praf tropicu care era cea mai serioasa chestie de pe tot forumu =))

Allah akbar!!

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nando » 04 Mar 2010, 10:03

cata monotomie era pe forum pana acum ? a? ce sa mai animat lumea de 2 zile
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Coleman » 04 Mar 2010, 11:41

nando scrie:cand Coleman avea 2 ani cum spui eu aveam 3 ani de munca si de aceia nu i permit sa si bata joc de mine . nu este impartial si asta o vede toata lumea.daca nu esti din C.Z. trbuie sa postezi ca la carte daca esti din C.Z. poti sa faci samsareala fara sa ti spuna nimeni nimic.

Of, iar era sa ratez un subiect in care sunt implicat si ''acuzat'' fara nici un argument.
Acum inteleg si telefonul primit ieri de la nando care ma acuza de impartialitate argumentand niste lucruri total aiurea si pe care sincer nu le gaseam explicatia decat intr-o stare mult prea ''euforica'' in care credeam eu ca se afla in acel moment.Sincer acum dupa ce am citi aici incep sa pricep de fapt care era ''of-ul'' lui.
Ca sa inteleaga toata lumea eu sunt moderator in mai multe rubrici printre care si TARABA SECOND HAND care a suferit recent modificari radicale de regulament.Acolo ,ajutat si de ceilalti colegi moderatori incercam sa facem un pic de ordine iar in cazul lui nando l-am rugat sa completeze un anunt in conformitate cu noul regulament, iar el in replica a inceput sa ''tune si sa fulgere'' ca ce am cu el ca ia uite-l pe x , ia uite-l pe y ce face si mai mult a inceput sa se bage in seama mai mult decat ii este permis pe forum,adica incepuse sa ''traga'' el la raspundere mai multi useri ca nu au scris cum trebuie ,etc.Am incercat sa-i explic,desi nu trebuia, care este treaba si de ce nu e bine ce face iar el ma suna ieri si incepe sa-mi zica la tel ca eu nu sunt impartial si ca am ceva cu greenlake si ca tin in brate pe cei din Carp zone si i-am zis OK zi-mi exact ce am facut si a inceput sa imi indruge niste chestii cu mesaje citite de care eu nici daca as vrea nu as putea sa fac asta si care orcum nu aveau legatura cu problema initiala.Ca sa nu mai lungesc povestea cert este ca de fapt el saracul avea alte probleme de care eu pana acum nici macar nu stiam si a zis sa isi verse si el naduful pe mine.

Ca o completare ,acum m-am uitat la mesajele ''sterse'' si sunt 3 useri din CarpZone carora le-am ''sters'' mesaje si unul singur din Green Lake,cred ca asta spune multe, dar eu sunt obsinuit cu faze de genul asta ca nu e primul care vorbeste doar ca sa se afle in treaba fara sa aibe nici macar un argument in a sustine ceea ce afirma.
Iar faza cu comunismul ma amuza copios dar vad ca e la moda acest cuvant si il folosesc chiar si cei care nici macar nu ii cunosc intelesul


Daca cineva avea ceva cu GreenLake sau cu alte cluburi nici macar nu apareati pe aici ba mai mult voua vi s-au permis multe si macar pentru asta ar trebui sa multumiti acestui site, cand spun multe ma refer la promovarea clubului,reclama site etc, plus faptul ca pe acest site aveti dreptul la libera exprimare atata timp cat respecatati regulamentul forumului.

Sper ca pe balta Green Lake nu o sa dau de astfel de oameni ca sincer as fi destul de dezamagit daca s-ar intampla asta si acolo.
TOTUL PENTRU CRAP

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de gogu steriade » 04 Mar 2010, 12:04

@Amstel dame r
Pace tie cititorule si ne vedem cand nentalnim >:D<


@ namdo ua oua
vezi bre daia nare ursu coada ca sia bagat vulpea coada ! :-B

@nimitz
crucisatorule wtf man ? <:-P nare lumea opinci cate morminte da functi virtuale si nemateriale am io ! 8->

@ iorgus
bre matale suferi da culoare ! #:-S asa da plastic si cu o paleta vasta da expresi lingvistice teai exprimat ca nam inteles nimic #-o . mai zi o data da cu cuvintele mele :P /tale :-B ca sa inteleg care ie faza cu prezidente aniumator o:-) la bara sau ce ? <:-P

@coler man
cum bre aveai 2 ani la revolutie ? :O eu cred ca aveai mai mult dar teai facut mic da frica ! :^O

pss
aveti toti avertesment :-S ptr.on topic la off topic ! :-*
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Coleman » 04 Mar 2010, 12:12

gogu steriade scrie: @coler man
cum bre aveai 2 ani la revolutie ? :O eu cred ca aveai mai mult dar teai facut mic da frica ! :^O

Mai exact abia implinisem 4 ani la revolutie si chiar ca m-am facut mic ca locuiam in una din zonele in care ''suierau'' gloantele pe la fereastra mea.

Cat de tare e reclama aia am ''lesinat'' de ras =)) , ce chin o fi fost si pe tine GOGULE pe vremea lu ceasca ca atunci nu cred ca puteai sa te ''lafai'' in bere cum faci tu acum. :D :))
TOTUL PENTRU CRAP

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”