Off-topic ...cu Gogu & Friends

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de iorgu » 04 Mar 2010, 12:50

@Gogule ,,mea culpa'' ca nu am reusit sa ma fac inteles pt.tine :-?? . Promit solemn ca la urmatoarele comentarii voi depune tot efortul intelectual pt. a ma ridica la nivelul tau superior de perceptie si analizare a umilelor mele pareri :D
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 04 Mar 2010, 13:41

@gogu



dar drept sa-ti spun nici heinekenul nu ma dadea pe spate...bavaria imi placea mai mult (ai rabdare si vezi si clipul al doilea din linkul de mai jos)


Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nando » 04 Mar 2010, 16:00

coleman scrie:
nando scrie:cand Coleman avea 2 ani cum spui eu aveam 3 ani de munca si de aceia nu i permit sa si bata joc de mine . nu este impartial si asta o vede toata lumea.daca nu esti din C.Z. trbuie sa postezi ca la carte daca esti din C.Z. poti sa faci samsareala fara sa ti spuna nimeni nimic.

Of, iar era sa ratez un subiect in care sunt implicat si ''acuzat'' fara nici un argument.
Acum inteleg si telefonul primit ieri de la nando care ma acuza de impartialitate argumentand niste lucruri total aiurea si pe care sincer nu le gaseam explicatia decat intr-o stare mult prea ''euforica'' in care credeam eu ca se afla in acel moment.Sincer acum dupa ce am citi aici incep sa pricep de fapt care era ''of-ul'' lui.
Ca sa inteleaga toata lumea eu sunt moderator in mai multe rubrici printre care si TARABA SECOND HAND care a suferit recent modificari radicale de regulament.Acolo ,ajutat si de ceilalti colegi moderatori incercam sa facem un pic de ordine iar in cazul lui nando l-am rugat sa completeze un anunt in conformitate cu noul regulament, iar el in replica a inceput sa ''tune si sa fulgere'' ca ce am cu el ca ia uite-l pe x , ia uite-l pe y ce face si mai mult a inceput sa se bage in seama mai mult decat ii este permis pe forum,adica incepuse sa ''traga'' el la raspundere mai multi useri ca nu au scris cum trebuie ,etc.Am incercat sa-i explic,desi nu trebuia, care este treaba si de ce nu e bine ce face iar el ma suna ieri si incepe sa-mi zica la tel ca eu nu sunt impartial si ca am ceva cu greenlake si ca tin in brate pe cei din Carp zone si i-am zis OK zi-mi exact ce am facut si a inceput sa imi indruge niste chestii cu mesaje citite de care eu nici daca as vrea nu as putea sa fac asta si care orcum nu aveau legatura cu problema initiala.Ca sa nu mai lungesc povestea cert este ca de fapt el saracul avea alte probleme de care eu pana acum nici macar nu stiam si a zis sa isi verse si el naduful pe mine.

Ca o completare ,acum m-am uitat la mesajele ''sterse'' si sunt 3 useri din CarpZone carora le-am ''sters'' mesaje si unul singur din Green Lake,cred ca asta spune multe, dar eu sunt obsinuit cu faze de genul asta ca nu e primul care vorbeste doar ca sa se afle in treaba fara sa aibe nici macar un argument in a sustine ceea ce afirma.
Iar faza cu comunismul ma amuza copios dar vad ca e la moda acest cuvant si il folosesc chiar si cei care nici macar nu ii cunosc intelesul


Daca cineva avea ceva cu GreenLake sau cu alte cluburi nici macar nu apareati pe aici ba mai mult voua vi s-au permis multe si macar pentru asta ar trebui sa multumiti acestui site, cand spun multe ma refer la promovarea clubului,reclama site etc, plus faptul ca pe acest site aveti dreptul la libera exprimare atata timp cat respecatati regulamentul forumului.

Sper ca pe balta Green Lake nu o sa dau de astfel de oameni ca sincer as fi destul de dezamagit daca s-ar intampla asta si acolo.
spui numai minciuni ai vreo dovada la ce am discutat noi ?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Coleman » 04 Mar 2010, 17:56

nando scrie:
coleman scrie:
nando scrie:cand Coleman avea 2 ani cum spui eu aveam 3 ani de munca si de aceia nu i permit sa si bata joc de mine . nu este impartial si asta o vede toata lumea.daca nu esti din C.Z. trbuie sa postezi ca la carte daca esti din C.Z. poti sa faci samsareala fara sa ti spuna nimeni nimic.

Of, iar era sa ratez un subiect in care sunt implicat si ''acuzat'' fara nici un argument.
Acum inteleg si telefonul primit ieri de la nando care ma acuza de impartialitate argumentand niste lucruri total aiurea si pe care sincer nu le gaseam explicatia decat intr-o stare mult prea ''euforica'' in care credeam eu ca se afla in acel moment.Sincer acum dupa ce am citi aici incep sa pricep de fapt care era ''of-ul'' lui.
Ca sa inteleaga toata lumea eu sunt moderator in mai multe rubrici printre care si TARABA SECOND HAND care a suferit recent modificari radicale de regulament.Acolo ,ajutat si de ceilalti colegi moderatori incercam sa facem un pic de ordine iar in cazul lui nando l-am rugat sa completeze un anunt in conformitate cu noul regulament, iar el in replica a inceput sa ''tune si sa fulgere'' ca ce am cu el ca ia uite-l pe x , ia uite-l pe y ce face si mai mult a inceput sa se bage in seama mai mult decat ii este permis pe forum,adica incepuse sa ''traga'' el la raspundere mai multi useri ca nu au scris cum trebuie ,etc.Am incercat sa-i explic,desi nu trebuia, care este treaba si de ce nu e bine ce face iar el ma suna ieri si incepe sa-mi zica la tel ca eu nu sunt impartial si ca am ceva cu greenlake si ca tin in brate pe cei din Carp zone si i-am zis OK zi-mi exact ce am facut si a inceput sa imi indruge niste chestii cu mesaje citite de care eu nici daca as vrea nu as putea sa fac asta si care orcum nu aveau legatura cu problema initiala.Ca sa nu mai lungesc povestea cert este ca de fapt el saracul avea alte probleme de care eu pana acum nici macar nu stiam si a zis sa isi verse si el naduful pe mine.

Ca o completare ,acum m-am uitat la mesajele ''sterse'' si sunt 3 useri din CarpZone carora le-am ''sters'' mesaje si unul singur din Green Lake,cred ca asta spune multe, dar eu sunt obsinuit cu faze de genul asta ca nu e primul care vorbeste doar ca sa se afle in treaba fara sa aibe nici macar un argument in a sustine ceea ce afirma.
Iar faza cu comunismul ma amuza copios dar vad ca e la moda acest cuvant si il folosesc chiar si cei care nici macar nu ii cunosc intelesul


Daca cineva avea ceva cu GreenLake sau cu alte cluburi nici macar nu apareati pe aici ba mai mult voua vi s-au permis multe si macar pentru asta ar trebui sa multumiti acestui site, cand spun multe ma refer la promovarea clubului,reclama site etc, plus faptul ca pe acest site aveti dreptul la libera exprimare atata timp cat respecatati regulamentul forumului.

Sper ca pe balta Green Lake nu o sa dau de astfel de oameni ca sincer as fi destul de dezamagit daca s-ar intampla asta si acolo.
spui numai minciuni ai vreo dovada la ce am discutat noi ?

=)) =)) =)) Incredibil ce caractere au unii oameni.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de iorgu » 04 Mar 2010, 18:37

Baieti sunt tare curios sa vad care termina cu aceasta polemica nebinevenita pe forum. Se zice si sunt sigur ca asa este : ,, inteligenta cedeaza prima''. Deci ?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de nando » 04 Mar 2010, 23:29

stiam ca numai femeile bocesc
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Coleman » 04 Mar 2010, 23:59

nando scrie:stiam ca numai femeile bocesc
Consumul excesiv de alcool dauneaza grav sanatatii............alea erau rasete nu ''boceli'' =)) =)) :)) :D
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de eden » 05 Mar 2010, 02:39

şi apare şi eden ca musca în fundu calului...

să citez un băiat dăştept : OAMENI BUNI CU CREDINŢĂ ÎN DUMNEZEU ( aici se încheie citatul) potoliţi-vă cu certurile astea mai mult decât interesante... aveţi ceva de împărţit vă întâlniţi pe baltă, apucaţi câte o sticlă GOALĂ de bere şi deveniţi prietenoşi unul cu celălalt... şi care e cel mai prietenos câştigă şi gata ! certuri certuri şi iar certuri...
discuţiile astea cu ,,pe vremea mea'' şi ,,când eram eu mic'' nu ar trebui să aibe loc, pentru simplu motiv că morţii se lasă îngropaţi, că altfel put (vă spun eu sigur, am probat ) şi că suntem aici să împărţim informaţii, celelalte activităţi fiind doar ,,garnituri'' la ,,felul principal''... icsulescu acuză pe ygrecescu, şi iese o mare de mizerie aruncată de unul altul sau amândoi, care face o impresie mai mult decât proastă despre fiecare din cei care participă la formarea şi întreţinerea ei...

dacă tot vreţi să săriţi la beregăţi, băgaţi mare la mine pe mp şi gata, că am destule beregăţi pentru toţi...şi nici nu mă apuc să scâncesc sau să fac morală pentru ics sau igrec vorbă... pe cuvântu meu de onor dacă nu sunteţi mai sensibiloşi ca un ghiocel proaspăt răsărit...

don't worry , be happy..... ta da daaaaam.
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
ssorin
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 17 Feb 2010, 17:18

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de ssorin » 15 Mar 2010, 18:07

Forte tare fratilor ..... nu vreau sa fiu rautacios si nici sa fak contrareclama respectele mele D-lui Mitranescu dar incet incet se pare ca va disparea farmecul pescuitului .... probabil asteptati cu nerabdare acel post cu "Vand robot pescuit" sunt sigur ca va avea un succes nemaipomenit .Acum stau si ma intreb daca nada e de la x momeala de la y mai cumpar si montura de la z ..... la sfarsitul unei partide de pescuit cam care ar fi contributia mea la pestele prins? .... au ramas cam putine lansatul si recuperatul mai trebuie sa gasim o sulutie sa le eliminam si pe astea doua si a ramas .......robotul :-? Cu respect!!!

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de Razvan Garcea » 15 Mar 2010, 18:53

ssorin scrie:Forte tare fratilor ..... nu vreau sa fiu rautacios si nici sa fak contrareclama respectele mele D-lui Mitranescu dar incet incet se pare ca va disparea farmecul pescuitului .... probabil asteptati cu nerabdare acel post cu "Vand robot pescuit" sunt sigur ca va avea un succes nemaipomenit .Acum stau si ma intreb daca nada e de la x momeala de la y mai cumpar si montura de la z ..... la sfarsitul unei partide de pescuit cam care ar fi contributia mea la pestele prins? .... au ramas cam putine lansatul si recuperatul mai trebuie sa gasim o sulutie sa le eliminam si pe astea doua si a ramas .......robotul :-? Cu respect!!!

Esti un Mare Bou :)) :)) :)) :)) :)) :))
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de costelino » 15 Mar 2010, 19:09

Domnule Razvan,

Oricat ar "gresi" in fata d-voastra,nu trebuie sa va manifesta-ti in acest fel.
Suntem colegi cu totii,impartasim acelasi hobby,unii mai cu patima altii mai cu "tactica".
De ce il cataloga-ti?
Nu-i frumos.Pe acest site stiu ca nu este permis un asemenea limbaj.
Ma scuza-ti daca incerc sa va dau cateva sfaturi

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de Razvan Garcea » 15 Mar 2010, 19:15

costelino scrie:Domnule Razvan,

Oricat ar "gresi" in fata d-voastra,nu trebuie sa va manifesta-ti in acest fel.
Suntem colegi cu totii,impartasim acelasi hobby,unii mai cu patima altii mai cu "tactica".
De ce il cataloga-ti?
Nu-i frumos.Pe acest site stiu ca nu este permis un asemenea limbaj.
Ma scuza-ti daca incerc sa va dau cateva sfaturi
Este partenerul meu de pescuit si ma chinui cu el sa inteleaga una alta insa este foarte capos.....
Imi cer scuze de limbaj utilizatorilor acestui site insa chiar nu vad in cuvantul bou o asa mare jignire( el o merita) =)) =)) =)) =)) =)) =))
A fost totul o gluma....poate nesarata dar totusi o gluma >:D< >:D< >:D<
P.s. Nea Gor daca ma iei la cearta sti ca ripostez :)) :)) :)) :))
SENIOR CRAP CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de gor965 » 15 Mar 2010, 22:33

Razvan Garcea scrie:............
A fost totul o gluma....poate nesarata dar totusi o gluma >:D< >:D< >:D<
P.s. Nea Gor daca ma iei la cearta sti ca ripostez :)) :)) :)) :))
Ar fi mai bine daca ai face glume de-astea pe privat ! In lipsa unei explicatii din start ,cei care citesc chiar cred ca la noi pe forum ,jignirile sunt permise si raman vesnic nesanctionate !
P.S
Ai un avertisment ...verbal !...mai tarziu (poate) am sa specific daca am glumit ,sau nu ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de Lazar Mihai » 15 Mar 2010, 23:26

E posibil sa mai postati pozele cu montura ?? Va multumesc
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: naditorul si autoanteparea

Mesaj de Razvan Garcea » 16 Mar 2010, 11:03

gor965 scrie:
Razvan Garcea scrie:............
A fost totul o gluma....poate nesarata dar totusi o gluma >:D< >:D< >:D<
P.s. Nea Gor daca ma iei la cearta sti ca ripostez :)) :)) :)) :))
Ar fi mai bine daca ai face glume de-astea pe privat ! In lipsa unei explicatii din start ,cei care citesc chiar cred ca la noi pe forum ,jignirile sunt permise si raman vesnic nesanctionate !
P.S
Ai un avertisment ...verbal !...mai tarziu (poate) am sa specific daca am glumit ,sau nu ! >:)
Avertisment iti dau eu tie nene Gor deaorece te iei aiurea de mine dupa ce in prealabil am spus ca a fost o gluma si mi-am cerut scuze fata de utilizatori :D :D :D
Deci data viitoare vedem daca a fost gluma sau nu :P :P :P
SENIOR CRAP CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”