cupa Canadian carp club

Moderator: vali003

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 27 Iun 2008, 14:53

Miine 28 iun. se tine un concurs viteza intre orele 7 am. si 15 pm. ,pe fluviul St.Lawrence , pescuit numai la crap ,o singura undita sau lanseta de persoana .S-au inscris in jur de 20 de pescari . Va tin la curent cu desfasurarea acestui concurs , sper sa am noroc la tragerea la sorti . :lol:

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de sdaniel » 27 Iun 2008, 15:16

parerea mea este ca la un astfel de concurs se vede priceperea si indemanarea pescarului :D ... cu toate ca sunt altele conditiile la pescuitul la rau :P
Fir intins iti doresc.
Dan Serban

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de gor965 » 27 Iun 2008, 17:44

Ei, asa din scurt ,ori cunosti bine locul si tabieturile crapilor, ori noroc sa ai sa pici "in groapa cu lei " si te-ai scos ! Zic bine Vali ? Oricum ,fir intins tare de tot !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 27 Iun 2008, 20:48

multumesc , sper sa prind un loc bun , cunosc zona , este foarte important pe ce loc cazi in aceste conditii , vom vedea ce va fi , va tin la curent . fir intins .

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 29 Iun 2008, 02:19

Toata lumea ma intrebat ce club e asta pe care il reprezint , nu stie nimeni de Carp Zone , acum stiu toti , am ocupat locul doi , si am fost la 400 gr. de captura , deci nu vam facut de ris .
P6280339.JPG
cel mai mare pe care l-am prins a avut 33 lb. si captura a avut 34 de lb. , oftica mare , nui nimic , data viitoare , in septembrie avem Canada contra U S A echipe de cite 12 pescari din fiecare tara , sper sa le-o tragem la yankei .

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de Qnyx » 29 Iun 2008, 14:58

Imagine
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 29 Iun 2008, 19:55

Multumesc Cosmin.........poate infiintez Carp Zone sectia Canadiana :lol:

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de gor965 » 30 Iun 2008, 12:38

Felicitari Vali !...si la mai mare ! :wink:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de Lucian Nagy » 01 Iul 2008, 00:58

FELICITARI !!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 01 Iul 2008, 03:06

Multumesc prieteni , a fost o experienta interesanta , concurs viteza nu se compara cu nimic la ce am fost pina acum ,conteaza nada pe care o ai si inspiratia de moment fiindca nu prea ai timp sa incerci momeli prea multe , am pierdut cam o ora si jumatate pina ma-m dumirit cu ce sa dau , pina la urma l-am pacalit la boilies tiger nuts . Inca o data multumesc tuturor . Fire intinse .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de florentiniuga » 02 Iul 2008, 00:40

Felicitari Vali ! Te trecem la palmaresul clubului.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 02 Iul 2008, 14:15

multumesc Florentin , pacat , aici nu prea avem multe concursuri , majoritatea se tin in USA si ai de zburat 4-5 ore plus durerile de cap cind treci la americani , te lasi pagubas si mergi la cele din zona noastra . :mrgreen: va doresc fire intinse la urmatoarele concursuri .

Avatar utilizator
danp
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 15 Iul 2008, 02:59
Localitate: Toronto, Canada

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de danp » 15 Iul 2008, 04:03

Salutari din Toronto impatimitilor drill-ului stufos de crap, asa cum am promis voi face cateva comentarii pe marginea unui acestui concurs la care am avut placerea de a fi invitat de catre Vali Pavaloaia, corespondentul canadian al Carp Zone si moderator al acestei sectiuni .
Am ajuns in Long Sault, la motelul lui Jeff, gazda competitiei mult dupa miezul noptii dupa aproape 6 ore de condus. Dupa o ora si jumatate de somn, dimineatza la 5.45 am facut cunostinta intre noi o parte din participanti si s-au tras la sorti perechile. Desi concursul a fost individual s-a pescuit in tandem pt ajutor la scoatere si cantarire. Am avut norocul de a face echipa chiar cu Vali. A urmat extragerea locurilor si al nostru a fost langa un pod, pe niste stanci, cu portiuni de catarat dar si plane. Cum am ajuns la locul faptei Vali a inceput nadirea zonei cu porumb preparat , am pregatit lanseta si la ora 7 am aruncat.
St-Laurent este un paradis al crapilor, un azil unde mor de batranete neavand alt pradator in afara omului. Peste tot sute de sarituri (era inca in bataie), apa bolborosea in apropierea stufului de ziceai ca sunt conducte sparte.
Desi era innourat capturile nu au intarziat, am avut activitate eu mai mult cu minciogul, printre altele Vali avand si un "parlamentar" de 33 lb.
Am avut ceva prezentari, doua ratari si un "rahitic" sub 15 lb.
Am fost vizitati bineinteles si de reprezentantul legii, care a verificat permisul de pescuit si "bateria" de o lanseta/pescar, imbracat ca Rambo, bocanci de armata, vesta camuflaj, cutit vanatoresc, pistol, insigna, etc, omul isi facea datoria, unde e lege nu e tocmeala, avea puteri depline, substituie cu succes politia, daca cineva opreste u n singur peste dintr-o specie in afara sezonului viziteaza tribunalul urgent si poate ramane si fara masina.
Modul de pescuit intalnit aici era diferit de cel pe care il aplic in Ontario pe Trent River unde patratica mare de mamaliga face legea. Aici a mers pe boillies si porumb cu diferite arome si o nadire intensa in apropiere la 10 m.
Dupa ce am invatat tehnica locala , a doua si a treia zi, dupa concurs, am aplicat-o cu succes avand foarte multe capturi intre care si unul de 34 lb, dar deh ce e in afara concursului nu se pune...
Am cumparat de la proprietarul motelului pescarilor unde am stat o galeata de porumb, care era preparat deja in 3 containere mari, si cu o lopatzica de nadit am aruncat la 10 m distanta, intr-un loc pe care l-am descoperit intamplator, intr-un parc la marginea unui teren de golf in apropiere.
Au fost trei zile super si voi reveni cu mare placere in acest Paradis al pescarului de crap
Sper ca pozele sa va arate ceva din frumusetea neasemuita a acelor locuri binecuvantate.
Fişiere ataşate
Intr-un decor superb
Intr-un decor superb
Unul din cei capturati
Unul din cei capturati
A doua zi, in plina activitate
A doua zi, in plina activitate
Alaturi de Vali pe locul tras la sorti
Alaturi de Vali pe locul tras la sorti
Ce-si face pescarul cu mana lui se numeste ....boillies

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de timer » 15 Iul 2008, 08:49

BRAVO FRATILOR ...de peste..balta!Un adevarat ..REGAL..pescaresc!Fir intins in continuare...! :)

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: cupa Canadian carp club

Mesaj de vali003 » 15 Iul 2008, 15:22

Te asteptam cu placere Dane si pe toti care vor sa vina la MECCA crapilor . Cosmine ...... cit mai dureaza pina se pot pune si ceva filmari ???????? Hai ca am inceput sa adun materiale pentru la iarna , sa ne delectam la gura sobei :lol: :lol:

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”