Capturi pe Dunare

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 11 Mar 2010, 10:15

...Dunarea cu ai ei electricieni este exemplul cel mai elocvent !

P.S
cel putin in zona unde dau eu n-or sa mai puna piciorul curand curentacii ca am avut io ac de cojocul lor
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 11 Mar 2010, 10:35

sorprodan scrie: pestii au fost prisni de respectivii inn 3 zile si trei nopti de pescuit
in gura de varsare a unui canal in dunare
Dvs. sunteti unul dintre cei 2 din poza (respectivii) ?
Vad 9 pesti in poza...cate kg au avut in total ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de nando » 11 Mar 2010, 12:26

unu din locurile unde se mai poate de la peste [unde nu sant curentaci] este la portile de fier
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 11 Mar 2010, 20:18

daniel_c scrie:Auzi... Salteaua aia de receptie a voastra e cea mai tare ...!!!!Adevarati pescari!!!!!! RUSINE :-q
da asa e rusine ca nu am saltea am insa un juvesnic de 6 metri si tot mor pestii mari in el la ce folos salteaua? mor pestii de caldura ex ai aici un nou juvelnic care se lasa la apa rece.... prodan va ureaza peste mare prin juvelnic
Fişiere ataşate
Avat.jpg
Avat.jpg (5.47 KiB) Vizualizat de 3165 ori
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 08:49

sorprodan scrie:
daniel_c scrie:Auzi... Salteaua aia de receptie a voastra e cea mai tare ...!!!!Adevarati pescari!!!!!! RUSINE :-q
da asa e rusine ca nu am saltea am insa un juvesnic de 6 metri si tot mor pestii mari in el la ce folos salteaua? mor pestii de caldura ex ai aici un nou juvelnic care se lasa la apa rece.... prodan va ureaza peste mare prin juvelnic
pai daca iti mor in juvelnicul ala mare,pestii mari si esti nedumerit,incearca sa le dai drumul din prima[minus cei pe care ai maninci] o sa vezi ce senzatie dumnezeiasca o sa te cuprinda[ma rog e valabil doar pt unii,din pacate] :-< :-<

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de stan nicolae » 12 Mar 2010, 09:28

omul a aratat ce a prins...a aratat casa, masina, remorca, vita de vie...sapata...invidiosilor :D ....apropo...frumos salau **==

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 10:13

sorprodan scrie:P.S
Totusi ,cate persoane au prins pestii insirati pe jos si in cat timp ?
pestii au fost prisni de respectivii inn 3 zile si trei nopti de pescuit
in gura de varsare a unui canal in dunare[/quote]
mama mama ce bine merge fitofagul pe canalul ala minune ce intra in dunare :D[banuiesc ca la lucerna ,amur mix sau boabe de mazare.asta vis a vis de invidie.plus lucrul manual cu avati :-t

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de Sebastian » 12 Mar 2010, 10:15

sorprodan scrie:...Dunarea cu ai ei electricieni este exemplul cel mai elocvent !

P.S
cel putin in zona unde dau eu n-or sa mai puna piciorul curand curentacii ca am avut io ac de cojocul lor
bravo pt atitudine.super salaul.fire intinse **==

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 12 Mar 2010, 18:08

pai daca iti mor in juvelnicul ala mare,pestii mari si esti nedumerit,incearca sa le dai drumul din prima[minus cei pe care ai maninci] o sa vezi ce senzatie dumnezeiasca o sa te cuprinda[ma rog e valabil doar pt unii,din pacate] :-< :-<[/quote]
am elibert pesti mari si am si martori care s-au dat cu capul de pamant cand am eliberat pestii , eu vb insa ce faci cand prinzi un ten de 20 si ceva de kg azi il retii in speranta ca v-a fii singurul si te tre maine cu el mort in juvelnic esti cu prieteni grei la pescuit si esti nevoit sa-l duci la rece sa aibe oamenii cu ce se scoate la neveste care nu cred ca ei sunt la peste
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 12 Mar 2010, 21:21

Am sters postarile off-topic !
@Sorprodan
Acum f. sincer...daca ai eliberat pesti , esti de felicitat, insa pana atunci ,te vede lumea cum faci poze la pesti intinsi pe sosea si te ia la rost ! Poate pe pescuitul.ro o sa primesti aplauze la scena deschisa , aici insa am vrea sa vedem altceva decat pesti la jug sau matrasiti in gradina casei ! Dar eu poate ma insel ...sa vedem ce zice autorul topicului !
P.S
...cate kg zici ca aveau cei 9 pesti in total ? :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 13 Mar 2010, 09:15

sorprodan scrie:P.S
...cate kg zici ca aveau cei 9 pesti in total ? :-??
[/quote]
cred ca aveau toti in jur de 50 kg dar nu am oprit ddecat unul eu pt ca aveam prieteni la pescuit care nu se descurcasera asa de bine ei fiind cazati la mine in weekend . ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gor965 » 13 Mar 2010, 10:29

sorprodan scrie:
gor965 scrie: ...cate kg zici ca aveau cei 9 pesti in total ? :-??
cred ca aveau toti in jur de 50 kg dar nu am oprit ddecat unul eu pt ca aveam prieteni la pescuit care nu se descurcasera asa de bine ei fiind cazati la mine in weekend . ~x(
Ok ...si-acum judecand la rece ,poza poate fi considerata o dovada a unui act de braconaj ?...in conditiile in care 2 pescari in 3 zile pot retine doar 30 kg de peste ,sau 6 pesti cu greutati mai mari de 5kg ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 13 Mar 2010, 11:52

eu nu stiu ce numiti dvs braconaj dar dupa cum am afirmat mai devreme pestii i-am prins ue si cu un prieten bun insa la pescuit eram in jur de 5 persoane trei dintre e nefiind din zona si necunoscand zona nu prea s-au descurcat de minune asa ca am participat si noi cu putin la juvelnicul dumnealor ca tot veneau de la 220 de km departare.....
Ok ...si-acum judecand la rece ,poza poate fi considerata o dovada a unui act de braconaj ?...in conditiile in care 2 pescari in 3 zile pot retine doar 30 kg de peste ,sau 6 pesti cu greutati mai mari de 5kg ? :-?[/quote]
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de gogu steriade » 14 Mar 2010, 13:20

nenea soroprodane matale ai avut bulan :^O sa prinzi o caruta da novaci la dunare :-c da si daca prindeai un tir aveai da dat peste la tot satu :-B .si la aia care nu mananca peste le bagai 5 kile pa gat #-o ca sa nu sa supere nenea moderatoru ca faultezi legea ! #:-S ia zi si mie cat era ancora da mare ? :-?? glumesc bre :)) ce nu sa stie ca novacu e prost :-$ ca are capu mare da minte putina pe la colturile branhilor ! ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: Capturi pe Dunare

Mesaj de sorprodan » 14 Mar 2010, 14:08

[quote="gogu steriade"]nenea soroprodane matale ai avut bulan :^O sa prinzi o caruta da novaci la dunare :
cand eu am prins patru pesti altii carau cu caruta frate asa ca un pic de moralitate se mai gaseste si la mine apropo de prins novac in zona mea se prindea zilnic novac poate ca ii era foame dar tragea l;a lanseta s-
a prins si de 27 kg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”