Confirmare capturi

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Confirmare capturi

Mesaj de iorgu » 10 Mar 2010, 23:05

Am placerea si acceptul sa fiu membru pe acest site. Am vizualizat toate topicurile si subiectele postate. Doresc sa scot in evidenta un aspect care 100% va avea aderenti la el. Am vazut si lecturat postari referitoare la capturi frumoase de diferite specii (in special somn), capturate in: Franta, Italia, Spania,Austria si in alte tari din Europa. Pentru certificarea lungimii si greutatii acestora au folosit persoane pertinente in domeniu. Sunt mai mult ca sigur de faptul real ca in Romania, cel putin la ora actuala, exista sau au fost capturate exemplare din diferite specii, care de departe meritau titlul de record mondial-cel putin asa am inteles ca au fost catalogate, de ei Multi dintre noi poate am fost martori la asemenea capturi (in Romania) dar o simpla imagine sau un mini clip, facut la fata locului nu are relevanta. Sunt cazuri cand sunt puse la indoiala anumite dovezi foto sau video. Am o intrebare si in acelasi timp o sugestie: (poate exista si nu stiu eu) unde ne putem adresa daca dorim confirmarea unui exemplar ,,de top''. Un nr. de tel. ar fii ideal. Cei care vor venii urmand sa aiba exclusivitate in publicarea materialului respectiv.
Mentionez ca apelurile pentru confirmare si catalogare, vor fi luate in considerare dupa o prealabila filtrare a solicitarii facute. De asemenea precizez ca asemenea adrese telefonice se pot repartiza pe zone. Ex: Bucuresti, Moldova, Dunare,Banat,Crisana, etc. In speranta ca solicitarea mea nu este ,,utopica'', iar 2010 va fi un an al capturilor record in Romania, astept raspuns la aceasta solicitare.
_________________
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Confirmare capturi

Mesaj de florentiniuga » 11 Mar 2010, 20:09

Intrucat pe 99% din zonele de pescuit cu posibile recorduri, nu exista semnal 3G pentru a ma putea convinge cu ajutorul videotelefoniei, eu nu as raspunde decat la solicitarile unor persoane pe care le cunosc si in care am incredere, pentru ca altfel, sunt destui care sa ma trimita vreo 100Km dupa cai verzi pe pereti. Cei in care am incredere au numarul meu de telefon, asa ca...
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Confirmare capturi

Mesaj de iorgu » 12 Mar 2010, 10:09

Florentine, sunt total de acord cu raspunsul tau. Personal voi cauta prin persoanele care le cunosc si prin canale discrete sa intru in posesia nr. de tel., la care sper ca anul acesta sa apelez. Mai exista posibilitatea ca aceasta solicitare sa fie argumentata cu ajutorul camerei web a laptopului, aflat la noi,pe balta, care va intra in actiune, in momentul cand vei comunica id-ul de mess. Solicit raspuns pentru comfirmarea sau imfirmarea acestor metode.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Confirmare capturi

Mesaj de florentiniuga » 12 Mar 2010, 11:41

iorgu scrie:Florentine, sunt total de acord cu raspunsul tau. Personal voi cauta prin persoanele care le cunosc si prin canale discrete sa intru in posesia nr. de tel., la care sper ca anul acesta sa apelez. Mai exista posibilitatea ca aceasta solicitare sa fie argumentata cu ajutorul camerei web a laptopului, aflat la noi,pe balta, care va intra in actiune, in momentul cand vei comunica id-ul de mess. Solicit raspuns pentru comfirmarea sau imfirmarea acestor metode.
Nu te ajuta o transmisie de pe balta daca nu ai semnal 3G la modem si crede-ma, de obicei pe balti nu e decat daca sunt in imediata apropiere a oraselor.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Confirmare capturi

Mesaj de iorgu » 12 Mar 2010, 12:15

O.K. Voi merge pe varianta cu tel. Sunt sigur ca macar odata te voi solicita motivat.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Confirmare capturi

Mesaj de florentiniuga » 12 Mar 2010, 20:56

Sa te-auda Cel de sus!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Confirmare capturi

Mesaj de iorgu » 12 Mar 2010, 21:00

Multumesc mult,mult de tot :">
Ocroteste natura, merita!

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”