Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de timer » 28 Mar 2010, 10:55

A fost un amic ,alaltaieri ,sa-si cumpere de la Real un dispozitiv tip pix,cu baterie ,ce functioneaza cu ultrasunete-antitzantzari..A costat in jur de 30Ron...Imprejurarile au facut sa-l testeze ieri pe balta4 ,la Bistretz(Dj) ..L-au supt tzantzarii ca la Verdun,cu el deschis..Cica,era cu el dat drumu la "urechea"tzantzaroaicei si ea...isi vedea de supt...I-am zis io,ca poate erau surzi tzantzarii..In fine,l-a dus inapoi la magazin si si-a recuperat banii...Acum,fiecare face ce doreste. Io va spusei ce-am auzit de ...pixu' minune...

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de iorgu » 28 Mar 2010, 12:55

timer aparatul repectiv este valabil numai la tantarii de vara. Pentru cei de primavara exista ,,pix 001'' care costa mai mult cu 10 roni :D Multumim de avertizare L-)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 28 Mar 2010, 15:18

Nu este recomandat sa cumparati articole de pescuit, din magazine gen real,pic,etc... de obicei sunt "praf". Orice destinat pescuitului, vanatorii si alte sporturi, eu consider ca trebuie cumparat din magazinele de specialitate, asta daca doriti ceva de calitate.
Am cumparat mai demult, acum vreo 4-5 ani, o mulineta de la un magazin de .. diverse (haine,mancare,electrice), si pot sa spun ca dupa cateva partide mulineta deja "dadea in gol".
:D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de iorgu » 28 Mar 2010, 15:53

alinuu ai scapat ieftin. Alti iau ,,teapa'' cu masini de spalat sau centrale termice. ,,Mulineta'' cred ca dadea in gol din cauza ca ai prins numai bucati de bucati de crap :)) Sa interpretezi postarea mea referitor la mulineta ca o gluma :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Tibi30 » 31 Mar 2010, 17:08

Nu cumparati momitoare cu tija din plastic Verde(culorea verde),deoarece sant de unica folosinta...cred ca sant facute de Tata Nitu,daca nu ma lnsel...plasticul din care e facuta tija e foarte prost,se rupe imediat,am facut 2 lansari si s-a retezat deja...am mai dat si 3 ron pe bucata,de la targul Superpescar(cel mai slab care l-am vazut..nu stiu cum a fost la Aventuri)ca sa nu zic ca plec cu mana goala...la un mag. langa Obor,sant 2 ron...
PS-Daca Dan are magazinul departe de mine...tocmai ln Rahova...luam de la el,din alea cu tija neagra,din polipropilena...

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 31 Mar 2010, 18:31

Dinalea cu tija neagra folosesc eu, sunt foarte bune.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de bufu29 » 28 Apr 2010, 19:50

tin sa le multumesc baietiilor de la P-line care au pus doar 670 de metrii de fir pe o rola de 1000....lor sau celor de la care am cumparat firul fiind ca nu era sigilat ..... :-q X-(

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de iorgu » 28 Apr 2010, 22:05

@bufu29 anul trecut am luat 4(patru) role de nailon Carp Expert de 0,30, fluo, la 500m. Erau sigilate pe bune, stiu sa deosebesc falsul de original, cel mai mult am gasit 472 de m., cel mai putin mi-e usine sa spun. Am noroc ca sunt nestresat si am trecut peste aceste neajunsuri. Anul asta, mai bine zis in februarie am cumparat tot din acelasi loc,alta marca (nu specific) tot la 500m rola si te rog sa ma crezi ca toate rolele ,tot 4 (patru) au avut fix 506 m. Deci?
Sunt sigur ca pe viitor nu vei mai avea dezamagirea de acum. Pe romaneste am ajuns la concluzia ca ,,primii raman tot primii) =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 16 Mai 2010, 04:49

Am si eu o intrebare despre magazinul total fishing, a comandat cineva de la ei in weekend? Intreb pentru ca am facut o comanda joi si nu am primit nici un semn pana azi, nimic.
Am mai facut 2 comenzi inainte, si toate au ajuns a doua zi insa de data asta... pauza.
Sau poate firma de curierat nu lucreaza in weekend?
Sau cei de la totalfishing au devenit neseriosi....
Intrebari fara raspuns :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de papyllon » 16 Mai 2010, 10:06

expediaza cu tce logistic si aia nu lucra Sambata si Duminica sunt si mai neseriosi :-q :-q

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 16 Mai 2010, 13:56

Stiu ca lucreaza TCE, dar ma asteptam ca sa lucreze in weekend. Trecand peste asta, pe site apare inca "comanda in procesare" si asta de joi. Sper ca totusi ceea ce scrie acolo sa nu coincida cu realitate, si ca au uitat sa modifice acolo. O sa le dau maine un telefon, in caz ca nu primesc nici un semn.
Am impresia ca onoreaza comenzile in functie de valoare, cum creste valoarea facturii scade si durata livrarii.
Vroiam sa ma duc la o balta, Sambata dimineata, si as fi vrut sa ajunga comanda pana atunci. Am avut ghinionul si a plouat dar asta e alta poveste...
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 17 Mai 2010, 13:36

Mda, am vorbit astazi cu cei de la Total Fishing, si mi-au spus ca de fapt nici n-au trimis comanda pe care o facusem Joi, pentru ca nu aveau pe stock un produs (desi pe site era in stock) si ca alt produs era defect (o vrajeala cred) si ca spera sa o trimita astazi. Mda, totul ok desi nu cred ca trimit ei astazi nici o comanda.
Deja un minus din partea mea, cred ca e ultima comanda la ei.
Desi am in oras magazine arrow, bigfish si carpio , am ales sa comanda de la ei pentru ca aveau preturi mai mici dar cred ca dau ceva in plus dar nu mai astept degeaba.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de pharaoh » 17 Mai 2010, 13:54

Am comandat eu de la totalfishing si au fost ok. Dar pentru siguranta recomanda ca fiecare comanda de pe site sa fie insotita de telefonul de rigoare, eventual cate unul in fiecare zi in care sa va interesati de comanda voastra. Asta ca sa nu mai aveti surprize, sa va treziti ca vine ziua de plecat la balta si nu aveti obiectul muncii :P. Eu asa fac de fiecare data, ii strezes cu telefoane. Desi poate nu e topicul potrivit pot sa mai adaug cu nota 10 la promptitudine si seriozitate http://www.expert-fishing.ro/ si http://www.danmitranescu.ro . La cel din urma e chiar recomandat sa sunati, site-ul nu e inca terminat.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 17 Mai 2010, 14:05

ADRYAN1981 scrie:-buna , vis avis de cele de mai sus si e strict parerea mea personala:
Nu va recomandat sa cumparati articole de pe"asa zisele "magazine "' pe net dedicate pt ca eu am avut niste experiente mai neplacute cu ei : am asteptat vreo 2 spt. dupa colet , nu mi au trimis tot ce vroiam , mi au facturat articole pe care nu le am primit iar multe din articole sunt mai ieftine in magazine reale daca sti unde sa cauti si le si vezi.
-una peste alta nu cred ca o sa mai comand de pe net cel putin nu de pe site-uri romanesti!

spune-ne si despre ce magazin virtual este vorba .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 17 Mai 2010, 14:15

alinuu scrie:Mda, am vorbit astazi cu cei de la Total Fishing, si mi-au spus ca de fapt nici n-au trimis comanda pe care o facusem Joi, pentru ca nu aveau pe stock un produs (desi pe site era in stock) si ca alt produs era defect (o vrajeala cred) si ca spera sa o trimita astazi. Mda, totul ok desi nu cred ca trimit ei astazi nici o comanda.
Deja un minus din partea mea, cred ca e ultima comanda la ei.
Desi am in oras magazine arrow, bigfish si carpio , am ales sa comanda de la ei pentru ca aveau preturi mai mici dar cred ca dau ceva in plus dar nu mai astept degeaba.

Am postat si eu , sambata seara o comanda pe totalfishing de vreo 350 ron numa ... azi de dimineata pe la ora 10.30 am sunat sa vad care e treaba si mi-a raspuns o cucoana care a zis ca au foarte multe comenzi venite in weekend si ca in momentul in care comanda va fi procesata , voi fi anuntat . Cel mai probabil , maine dimineata , va fi trimisa..sper .. dar nu-i bai , voi suna si maine sa vedem cum stau treburile .
Pare site serios si cred ca de asta au si atatea comenzi si .. pana la urma , si intarzierile de rigoare .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”