Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 31 Mar 2010, 20:08

Andrei I scrie:Salut Serban,

Te rog sa re-confirmi data concursului, vad ca exista ceva discutii pe aceasta tema.

As vrea daca se poate sa stiu cati arbitri sunt alocati pentru acest concurs. Intreb pentru ca este un concurs unde se pare ca multi vor debuta si e bine ca arbitrajul sa fie unul calificat si suficient (ca numar de arbitri).

Mai sunt cateva zile pana la concurs asa ca ar fi util sa pui o lista la zi cu cei achitati si eventual care sunt premiile raportate la numarul de participanti.

Scriu toate cele de mai sus in ideea unui concurs reusit, lasand la o parte orice discutii referitoare la cluburi, trecut, ligi, sau federatii :). Este un concurs Carp Zone, eu fac parte din Senior Crap, dar imi doresc ca acest concurs sa iasa de exceptie in memoria fratelui nostru pescar GABI NEAMTU.

ROG pe aceasta cale toti participantii, cu vechime in concursuri sau nu, sa se simta bine si sa pescuiasca sportiv, sa fie fair- play asa cum a fost Gabi!
Datorita unei ierni lungi eu am propus amanrea concursului cu cateva saptamani, nu decid eu ci concurenti, arbitri vor fi in numar de 6, 3 echipe a cate 2 arbitri( nea CICI & company) deci arbitri super spacializati. In alta ordine de ideei lista este actualizata pe mine unul personal nu ma intereseaza disputele dintre cluburi ca nu le inteleg toti suntem sportivi dar nu ne purtam ca atare ne purtam ca distinsi nostri domni din parlament. In final rog pescari inscrisi sa intre si sa voteze pentru amanarea sau nu a concursului, parerea mea personala in urma antrenamentului este ca trebuie amanat cu cel putin 3 saptamani, ca sa se prinda peste.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
petrica_p
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 18 Dec 2008, 23:14

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de petrica_p » 31 Mar 2010, 20:21

eu sunt pentru amanare o saptamana,maxim doua.

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dan-hd » 31 Mar 2010, 20:33

Echipa Xtr-Royal de la Hunedoara are programate urmatoarele saptamani la Topolovat-Timis , Palici-Serbia si Naghykallo-Ungaria . Daca se amana data concursului noi nu mai putem participa . Cred ca in cazul amanarii concursului jumatate din echipele inscrise nu vor mai putea participa . Noi am avut bunavointa si seriozitate restul nu mai depinde de noi . Respecte .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Alexandru Mihai » 31 Mar 2010, 20:39

NU pt amanare...astept acest moment de prea mult timp...fac infarct daca se amana... [-x

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 31 Mar 2010, 21:02

eden scrie:aici nu pot să nu-i dau dreptate domnului cristian, colegul meu de echipă şi-a luat concediu pentru această perioadă, mai târziu fiind nedisponibil...

Eden concursul nu se amana. Nu este corect. Toti aveti aceleasi sanse. Am pus pariu 100 de euroi ca tu vei fii pe podim. Asimileaza si pune in practica ce am discutat, nu iti face alte griji (te vei stresa aiurea) si te asigur de reusita. Pastreaza datele numai si numai pentru tine.

P.S. am intrebat si cred ca intereseaza pe multi de unde incepe numaratoare standurilor si unde se termina, conteaza enorm pentru a ne face planul de strategie. Eu unul cred ca acest concurs ca va fi reusit!
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Ionut_pescar » 31 Mar 2010, 21:06

Si eu in calitate de concurent sunt impotriva amanarii concursului! O data ce a fost fixata aceasta data ar trebui respectata pana la sfarsit!
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Andu105 » 31 Mar 2010, 21:15

contra amanarii...la urma urmei sa nu uitam titlul acestui concurs...

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Alexandru Mihai » 31 Mar 2010, 21:23

balta este plina de peste...dar este acoperit de apa...parerea mea...de ce se mai numeste CONCURS ? - sa scoti pestele de sub apa...cum???....fiecare cum se pricepe mai bine....si cat mai mult...sau cel putin cu un kilogram mai mult decat ceilalti....

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 31 Mar 2010, 21:40

maxx79 scrie:balta este plina de peste...dar este acoperit de apa...parerea mea...de ce se mai numeste CONCURS ? - sa scoti pestele de sub apa...cum???....fiecare cum se pricepe mai bine....si cat mai mult...sau cel putin cu un kilogram mai mult decat ceilalti....

Sau vin concurentii, fiecare cu doua galeti de plastic, scoatem apa afara din balta si ramane pesteleeeeeee :)) Numaram cati are fiecare in stand si facem clasamentul :noob:
Luati-o ca o postare de animator :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 22:15

serban_31 scrie: Datorita unei ierni lungi eu am propus amanrea concursului cu cateva saptamani, nu decid eu ci concurenti, arbitri vor fi in numar de 6, 3 echipe a cate 2 arbitri( nea CICI & company) deci arbitri super spacializati. In alta ordine de ideei lista este actualizata pe mine unul personal nu ma intereseaza disputele dintre cluburi ca nu le inteleg toti suntem sportivi dar nu ne purtam ca atare ne purtam ca distinsi nostri domni din parlament. In final rog pescari inscrisi sa intre si sa voteze pentru amanarea sau nu a concursului, parerea mea personala in urma antrenamentului este ca trebuie amanat cu cel putin 3 saptamani, ca sa se prinda peste.
Serbane, eu te inteleg si incerc sa iti dau dreptate, dar eu unul pe 30.04-02.05 sunt la concurs la Hobaia, iti pot demonstra cu chitanta de plata. Deci eu unul pot sa particip daca se amana cu 1,2 sau 4 saptamani , nu cu 3. Deci pot pe : 9,16,23. 04 sau 07.05. In caz contrar cred ca va trebui sa returnezi banii celor care nu pot participa daca se modifica data. Acesta este punctul meu de vedere.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 22:25

serban_31 scrie:..... parerea mea personala in urma antrenamentului este ca....
Pe 27 eu unul cred ca nu a mancat deloc in primul rand metodei destul de brutale de populare. La ce am vazut cred ca ii trebuie o saptamana sa se dezmeticeasa, saracul carpy a jucat si baschet si fotbal si inot viteza! Nu mi-o lua in nume de rau Serbane, stiu ca nu a fost vina ta.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 31 Mar 2010, 22:47

credeţi că eu sunt mai răbdător ? totuşi am plătit primul taxa integral :)) PRIMUL :)) CONTRA amânării, e votul meu şi al colegului meu de echipă...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
rosata sorin
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 30 Apr 2008, 22:43

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de rosata sorin » 31 Mar 2010, 22:52

serban_31 scrie:
Andrei I scrie:Salut Serban,

Te rog sa re-confirmi data concursului, vad ca exista ceva discutii pe aceasta tema.

As vrea daca se poate sa stiu cati arbitri sunt alocati pentru acest concurs. Intreb pentru ca este un concurs unde se pare ca multi vor debuta si e bine ca arbitrajul sa fie unul calificat si suficient (ca numar de arbitri).

Mai sunt cateva zile pana la concurs asa ca ar fi util sa pui o lista la zi cu cei achitati si eventual care sunt premiile raportate la numarul de participanti.

Scriu toate cele de mai sus in ideea unui concurs reusit, lasand la o parte orice discutii referitoare la cluburi, trecut, ligi, sau federatii :). Este un concurs Carp Zone, eu fac parte din Senior Crap, dar imi doresc ca acest concurs sa iasa de exceptie in memoria fratelui nostru pescar GABI NEAMTU.

ROG pe aceasta cale toti participantii, cu vechime in concursuri sau nu, sa se simta bine si sa pescuiasca sportiv, sa fie fair- play asa cum a fost Gabi!
Datorita unei ierni lungi eu am propus amanrea concursului cu cateva saptamani, nu decid eu ci concurenti, arbitri vor fi in numar de 6, 3 echipe a cate 2 arbitri( nea CICI & company) deci arbitri super spacializati. In alta ordine de ideei lista este actualizata pe mine unul personal nu ma intereseaza disputele dintre cluburi ca nu le inteleg toti suntem sportivi dar nu ne purtam ca atare ne purtam ca distinsi nostri domni din parlament. In final rog pescari inscrisi sa intre si sa voteze pentru amanarea sau nu a concursului, parerea mea personala in urma antrenamentului este ca trebuie amanat cu cel putin 3 saptamani, ca sa se prinda peste.


23-24-25 ar fi optim pt. ca pe 30-1-2 este party cup hobaia.
ENERGY-CARP

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Madalin Dirla » 31 Mar 2010, 22:54

daca se amana eu/noi nu mai pot participa...............sper sa tineti cont ca mai suntem inscrisi si la alte concursuri ;)

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 31 Mar 2010, 22:58

Rog participanti sa voteze. Ex. Nr. lista, nume echipa si ce vor sa se intample( amanare sau nu).
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”