Fundulea2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Fundulea2

Mesaj de stan nicolae » 28 Mar 2010, 12:41

16 lansete...4 bonuri...1,5 kg. caras...MA APUC DE VANATOARE.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Fundulea2

Mesaj de iorgu » 28 Mar 2010, 14:16

@stan acum ai aflat pe pielea ta cum este ,,cu pomul laudat'' Iti multumim mult pentru postare. Bine ai facut ca ai mers personal pe balta, ai tras concluziile care pe viitor sunt in avantajul tau :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea2

Mesaj de besliu » 29 Mar 2010, 21:51

Am fost eu sambata pe fundulea 2! Eu am pescuit la rubeziana si am prins 5 kg si ceva de caras dintre care decat 4 au fost mai mari cam la 300 gm. Mentionez ca nu am dat dupa crap pt ca nu am avut porumb la mine ! In dreapta mea 2 pescari care aveau lansetele bagat dupa crap ! Unul dintre ei i-a dat un crap care avea cam 4 sau 5 kg dar omu nu prea le avea cu pescuitul la crap si mulina ca disperatu si sa intamplat un moment haios rupandu-si lanseta de la jumate :)) ! A avut si marele ghinion sa si piarda pestele acesta rasucinduse la mal de plancarda ca scrie :'Balta privata" ! Saracul pe la ora 3 dupa amiaza era beat mort de suparare ! Tovarasul sau a reusit sa prinda un crap la 1,5 kg dar la undita ! In concluzie crap se prinde dar nush ce sa zic , oricum e o balta mofturoasa ! In schimb aglomeratie ca la balamuc , manele la greu si pescari "profesionistii" la greu ! Dc vrei sa descurci lansete poti sa te duci dc nai ce face acasa ! Poate in timpul saptamani nu e asa mare agitatie zic eu ! Mentionez ca de la data de 1 aprilie taxa se va mari , va fi 60 lei ! Numai bine si fire intinse !

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de LARY » 29 Mar 2010, 22:45

fundulea 2 e o teapa mare rau de tot, baga 5-6 ciortani ii prinde lumea si apoi toti chiauni sunt pe balta.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Fundulea2

Mesaj de iorgu » 31 Mar 2010, 22:14

besliu scrie:Am fost eu sambata pe fundulea 2! Eu am pescuit la rubeziana si am prins 5 kg si ceva de caras dintre care decat 4 au fost mai mari cam la 300 gm. Mentionez ca nu am dat dupa crap pt ca nu am avut porumb la mine ! In dreapta mea 2 pescari care aveau lansetele bagat dupa crap ! Unul dintre ei i-a dat un crap care avea cam 4 sau 5 kg dar omu nu prea le avea cu pescuitul la crap si mulina ca disperatu si sa intamplat un moment haios rupandu-si lanseta de la jumate :)) ! A avut si marele ghinion sa si piarda pestele acesta rasucinduse la mal de plancarda ca scrie :'Balta privata" ! Saracul pe la ora 3 dupa amiaza era beat mort de suparare ! Tovarasul sau a reusit sa prinda un crap la 1,5 kg dar la undita ! In concluzie crap se prinde dar nush ce sa zic , oricum e o balta mofturoasa ! In schimb aglomeratie ca la balamuc , manele la greu si pescari "profesionistii" la greu ! Dc vrei sa descurci lansete poti sa te duci dc nai ce face acasa ! Poate in timpul saptamani nu e asa mare agitatie zic eu ! Mentionez ca de la data de 1 aprilie taxa se va mari , va fi 60 lei ! Numai bine si fire intinse !
Tata trebuiaaaaaaa o poza cu crapul si ,,balta privata''. Participa la concursul ,,foto 2010''. Pe viitor sa nu mai ratezi instantaneele :))
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de Coleman » 01 Apr 2010, 00:12

LARY scrie:fundulea 2 e o teapa mare rau de tot, baga 5-6 ciortani ii prinde lumea si apoi toti chiauni sunt pe balta.
Tin sa te contrazic,desii nu e una din baltile mele favorite,aia de acolo chiar baga peste nu numai 5 ciortani ,problema mare acolo este ca e agitatie mare ,inghesuiala vin tot felul de ''petrecareti'' pentru care pescuitul este pe planul doi.In rest este o balta buna in comparatie cu altele mult mai ''mediatizate'' de un anumit site.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de adidobre » 02 Apr 2010, 18:33

Peste prins azi 02.04.2010 pe Fundulea 2

Imagine
Imagine
Imagine

Primul a cantarit 2.4kg, salonta 2.1kg iar ceilalti 2 la 1,2kg si 1,3kg.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Fundulea2

Mesaj de iorgu » 02 Apr 2010, 21:39

Domn inginer, ati fost singur pe o balta atat de cautata?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de adidobre » 02 Apr 2010, 21:55

iorgu scrie:Domn inginer, ati fost singur pe o balta atat de cautata?
Domnu Iorgu,

La ora la care am facut pozele nu prea mai era lume pe balta pe partea cealalta. Oricum nu au fost mai mult de 2-3 masini pe celalalta parte, marea majoritate a stat pe partea cu satul. Pe langa mine cam toata lumea a prins in jur de 2 bucati de persoana.

Salutare

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Fundulea2

Mesaj de iorgu » 03 Apr 2010, 07:59

Adi, multumesc de raspuns, ai avut sansa mare deoarece am fost si eu dar era lume ca la targ. Frumoase imagini, meritul tau ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea2

Mesaj de besliu » 06 Apr 2010, 20:42

adidobre la ce a pus botu crapul ?? da mai multe detali ! le-ai plantat ??

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea2

Mesaj de adidobre » 06 Apr 2010, 21:08

besliu scrie:adidobre la ce a pus botu crapul ?? da mai multe detali ! le-ai plantat ??
Nu am plantat. Am prins toti pestii numai la rama.
De plantat poate posteaza baietii de la greenlake care erau pe balta si care au ramas peste noapte.

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de dianu marin catalin » 26 Apr 2010, 17:55

mai are cineva ceva informati despre aceasta balta pt. k as dori sa fac o iesire joi acuma si nu am mai prea auzit numic concret.cine are ceva informati despre aceasta balta rog sa mi-le impartaseasca si mie.FIR INTINS TUTUROR!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de dianu marin catalin » 30 Iun 2010, 16:16

nimeni nu mai stie nimica despre aceasta balta,as dori sa fac o iesire zilele aste acolo si nu am mai auzit nimica ??ce se intampla de nu mai stie nimeni nimica!!!!!!fir intins tuturor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea2

Mesaj de Laurentiu » 30 Iun 2010, 19:12

Treaba e clara: daca nu apuci locuri bune, nu prinzi decat caras si accidental crap. E de mers in jurul saptamanii la partida de 24 ore, altfel e la noroc. Daca nu stii la ce sa dai, sa momesti si montura, iar prinzi crap accidental. Nu are nicio legatura cu forfota de pe balta, pestele e obisnuit cu asa ceva deoarece balta e la sosea unde trec fel si fel de taranusi cu harburi de masini sau scutere fara tobe sau cu maneaua la maxim cat si tiruri grele.
Sub nicio forma nu va duceti in weekend, este o aglomeratie de nedescris si vin toti care nu au nicio legatura cu pescuitul si incontinuu o sa arunce peste lansetele tale.
Peste se baga saptamanal sau in cel mai rau caz la 10 zile, crap intre 2.5 si 6 kg, vazut de mine de multe ori. La fel si somn african intre 1 si 3 kg.
Somnul va manca imediat ce e bagat in balta si crapul in maxim juma de zi, nu are nicio greata ca a fost adus de la sute de km si dat cu capul de toti peretii.
Nu e o balta rea, fata de alte balti ce se mediatizeaza aiurea, vorba lui coleman, dar, personal, mi-e sila de mizeria, zgomotul soselei si manelisti, indiferent de zi. Administratia e de bun simt si politicoasa, de la paznici la patron.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”