Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 10 Apr 2010, 19:40

Tin sa anunt oficial ca urma discutiilor purtate cu participanti la acest concurs, sa hotarat cu acrdul majoritati pescarilor sa se stopeze concursul sambata 10.04.2010 urmand sa fie reprogramat la o data respectiv 4-6 iunie 2010 din motivul ca aceasta balta pleaca foarte greu si in plus sa i se acorde administratiei balti timpul cerut pentru a popula cu cantitatea promisa. Concursul sa incheiat cu doi castigatori, cele doua echipe care au punctat, una cu 5 pesti si una cu 1 peste au fost premiate conform grilei de premiere, urmand ca echipele acre au fost de acord cu amanarea concursului sa ne vedem la data propusa.
Topicul nou pentru concurs se va numi "MEMORIAL GABI NEAMTu"
Tin sa multumesc pe aceasta cale de intelegerea acordata a participantilor.
Nu in ultimul rand multumesc CS CARP ZONE pentru " sprijinul" acordat, din aceast moment eu imi inaintez demisia din acest club considerand ca nu sunt demn sa fac parte din el.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
t_relu_30
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 10 Feb 2010, 00:06
Localitate: in tari mai calde
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de t_relu_30 » 10 Apr 2010, 19:42

nici un filmulet de la fata locului :?:
---<>< ---<>< ---<><
- Locul asta este excelent pentru prins crapi, nu-i asa?
- Da, dar cred ca sunt plecati în week-end, ca de vineri dupa-masa stau aici si pana acum n-am prins nici unul!

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 10 Apr 2010, 19:50

Eduard65 scrie:
Corect, dar de la populare si pana azi a fost probabil scos sau braconat aproape tot. Ciortanasi de la populare ar fi trebuit sa zapaceasca lansetele. O persoana care a venit in vizita la o alta echipa, ne-a povestit ca in toamna a fost secata balta iar pestele, cele 7 tone de care s-a facut mare caz, a fost dus la una din baltile din Giurgiu ale administratorei, asa ca ne-am intrecut pe cateva bucati. Oricum s-au atins cateva scopuri, unul din ele este popularizarea baltii, chiar si reclama negativa face bine. Rusine pentru tot, dar vina este numai a nostra pentru ca suntem prea increzatori si prea dornici de a iesi la o partida de pescuit, foarte multi profita de acest lucru. Ar fi mai multe de spus dar sunt prea nervos, milioane cheltuite, nervi, oboseala, etc, si pentru ce? sa isi bata uni joc de noi?[/quote]
Acel tovarasi care ti-a spus ca a fost secata nu stie pe ce lume traieste aceasta balta nu a fost secata niciodata in ultimi 3 ani si nici navodita, daca a fost braconata a fost de pescari ca voi care umple porbagaju si apoi acuza patronii de balti ca nu mai au peste, normal ca la-ti tirat voi la porbagaj, roata de rezerva, etc.[/quote]

Toti participantii, sau aprope toti, sunt suparati pe alegerea aceste baltoace plina cu apa de ploaie, iar tu gasesti de cuviinta sa ne jignesti tot pe noi. Ii promovezi baltoaca administratorei iar noi suntem vinovati de acest esec total. Frumos, felicitari, tot inainte pentru pescuitul romanesc, sigur ne indrepti spre victoria finala.[/quote]
Eu nu promovez " baltoaca nimanui", nu eu am initiat acest proiect ci raposatul Gabi Neamtu, eu doar am vrut sa duc la capat ce a inceput el in amintirea lui si din respectul pe care il port, cand au am cerut din n considerente sa se amane acest concurs ca sa poata fi pregatit cum trebuie lumea nu a fost de acord, lucru care nu a putut fii evitat in final. In momentul in care concursul va fii desfasurat in parametri doriti de mine carcotasii ca tine care nu au nici o treaba cu acest fenomen vor regreta cele afirmate.

La incheierea concursului am rugat persoanle care cred ca nu sa prins peste pe aceasta balta din lipsa lui sa vina sa intram impreuna pe apa cu o barca un sonar o camera de filmat si atunci se va elucida cat si ce fel de peste este in apa.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Pro Natura

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Pro Natura » 10 Apr 2010, 20:02

Esti deplasat. Sper ca persoana desemnata de CarpZone (clubul organizator) care se va ocupa de acest concurs sa schimbe locatia. (chestia cu sonarul eu ti-am propus-o acum 2 saptamani, dar nu ai zis nimic).

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 10 Apr 2010, 20:13

Pro Natura scrie:Esti deplasat. Sper ca persoana desemnata de CarpZone (clubul organizator) care se va ocupa de acest concurs sa schimbe locatia. (chestia cu sonarul eu ti-am propus-o acum 2 saptamani, dar nu ai zis nimic).
Eduard baiatule organizator sunt eu nu CARP ZONE, ACEST CLUB NICI NU STIA UNDE SE AFLA ACEASTA BALTA PANA LA DATA CONCURSULUI.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Pro Natura

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Pro Natura » 10 Apr 2010, 20:22

serban_31 scrie:
Pro Natura scrie:Esti deplasat. Sper ca persoana desemnata de CarpZone (clubul organizator) care se va ocupa de acest concurs sa schimbe locatia. (chestia cu sonarul eu ti-am propus-o acum 2 saptamani, dar nu ai zis nimic).
Eduard baiatule organizator sunt eu nu CARP ZONE, ACEST CLUB NICI NU STIA UNDE SE AFLA ACEASTA BALTA PANA LA DATA CONCURSULUI.
Serbane "baiatule" daca nu schimbi locatia noi ne retragem. Calculeaza cat trebuie sa ne dai inapoi (scazi si tu acolo cheltuieli, etc). Nu suntem in stare sa ne ridicam la nivelul tau si nu prea pricepem incapatanarea ta.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Costi P » 10 Apr 2010, 20:23

jonny_23 scrie:felicitari participantilor....si castigatorilor.......premiul castigat de noi in bani va merge la Doamna FLORI sotia lui gabitza.....sa ii fie tarana usoara si sa ii pastram memoria vie....

ps:alte comentarii sunt de prisos.....
Felicitari castigatorilor !.... Bravo Johny si Madalin pt gestul facut !
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Ion Mironov » 10 Apr 2010, 20:28

nu cred ca trebuie sa iasa asa....mai asteptati si vom vedea.....a promis ca va aduce filmari si poze de la populari....

ps:parerea mea este daca se poate sa pescuiasca gratis echipele care participa....C&R sa isi faca o idee despre cum va fi dupa populare....voi mai incerca si eu odata sau de doua ori sa vedem daca isi da drumul sau sa lasam asta la latitudinea organizatorului.....

baietii din buzau au plecat cu medaliile la gat si fericiti ca au prins peste....tinand ca e primul lor concurs deja au prins aripi..... :)) :)) :)) :)) :))
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de florentiniuga » 10 Apr 2010, 21:40

@serban &pro natura

Nu va suparati ca am sters cateva postari dar aveti o disputa care nu ar trebui dusa aici, macar numai pentru ca e strict personala.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vioreld2008
senior
senior
Mesaje: 214
Membru din: 24 Sep 2008, 21:10

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de vioreld2008 » 10 Apr 2010, 21:44

Oameni buni, ce va agitati atata,s-au prins 6 pesti in aproape 24 de ore ,concursul se desfasoara din nou, eu am
fost la Frasinet 2 si s-au prins in 48 ore 3 pesti [2 din balta si unul din sacosa] .
PS. Vineri parca a fost sarbatoare mare, si ma gandesc ca a tinut post si a baut doar apa . :))
Dinu Viorel

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iulian petre » 10 Apr 2010, 22:04

Felicitari castigatorilor .


azi a inceput si concursul pe balta aia facuta artificial....am uitat numele. pana acum primul loc are 126 kg.

taxa a fost 350 ron .


-------------

Daca vreti sa ma ascultati este o varianta buna tinand cont ca incap si multe standuri daca vreti sa mai faceti un concurs. La noi pe balta Chiroiu4/Green Lake nu sunt decat 20 standuri ca o propuneam .


ps. o balta bine populata are in jur de 2 tone de peste pe Hectar .....nu suprapopulata.

Avatar utilizator
razvan999
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 27 Apr 2008, 16:53

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de razvan999 » 10 Apr 2010, 22:49

1.johny - e al3lea concurs nu primul :)) oricum multumim tuturor pentru sprijinul de orice fel acordat.
2.nu e clar cata lipsa de peste sau cata lipsa de chef in a trage a avut (la noi saracul mai misca ceva)
3.felicitari tuturor participantilor care la ora 17:00 sambata se luptau inca pe balta

offtopic :

1.iulian si-acuma lacrimez (sergiu) :))
2.rugam echipa de la standul 41 sa ne contacteze pe skywalk3rserg@yahoo.com pentru un schimb de poze si o revansa la sah daca se poate :x (sergiu)


Multumim tutoror pentru atat cat s-a putut face.Echipa Cimpeanu&Delcea&Neguleasa stand 40.

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 10 Apr 2010, 23:30

Sincere felicitări celor 2 echipe care au reuşit să-l păcălească...
Răzvan, scuze că am plecat aşa fără să mai schimbăm o vorbă, dar eram cu nervii pe bigudiuri rău, sper că nu te-ai supărat... Respect pentru rezultatul tău şi pentru marea Voinţă de care ai dat dovadă... Ne mai auzim, poate mergem împreună pe-o baltă să facem o ieşire de 24h la crap mai spre vară...
On topic : să ne fie de bine oameni buni, am stat la aer curat şi ne-am bucurat de natură. la urma urmei, dacă el nu vrea, degeaba încercăm noi toate giumbuşlucurile posibile...

Felicitări încă odată !!!
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
razvan999
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 27 Apr 2008, 16:53

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de razvan999 » 10 Apr 2010, 23:46

Nicio problema este de inteles supararea tuturor, nici bucuria noastra nu poate fi decat rezervata. cu cea mai placere vom face tot posibilul sa onoram orice alta provocare si bineinteles ca ramanem in contact:) multumim si felicitari tuturor participantilor

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Alexandru Mihai » 11 Apr 2010, 00:01

Pro Natura scrie:
serban_31 scrie:
Pro Natura scrie:Esti deplasat. Sper ca persoana desemnata de CarpZone (clubul organizator) care se va ocupa de acest concurs sa schimbe locatia. (chestia cu sonarul eu ti-am propus-o acum 2 saptamani, dar nu ai zis nimic).
Eduard baiatule organizator sunt eu nu CARP ZONE, ACEST CLUB NICI NU STIA UNDE SE AFLA ACEASTA BALTA PANA LA DATA CONCURSULUI.
Serbane "baiatule" daca nu schimbi locatia noi ne retragem. Calculeaza cat trebuie sa ne dai inapoi (scazi si tu acolo cheltuieli, etc). Nu suntem in stare sa ne ridicam la nivelul tau si nu prea pricepem incapatanarea ta.
Domnule Pro Natura ce anume sa va calculeze?...nu cumva ati venit la mine si la Florentin Iuga la stand si ati fost de acord cu alte propuneri in care nu imi amintesc sa fi fost vorba de bani inapoi?

1. ati fost de acord cu sistarea concursului si reluarea lui la o alta data
2. ati fost de acord ca cei care au prins peste sa NU plece de la 0 kg la reluare ci de la nr de kg avute in momentul sistari
3. ati fost de acord cu premierea celor care au prins peste

Stie cineva cat timp si nervi a consumat Serban ca sa iasa bine acest concurs.
=D> FELICITARI SERBAN! =D>

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”