Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Pro Natura

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Pro Natura » 11 Apr 2010, 07:48

Domnule Pro Natura ce anume sa va calculeze?...nu cumva ati venit la mine si la Florentin Iuga la stand si ati fost de acord cu alte propuneri in care nu imi amintesc sa fi fost vorba de bani inapoi?

1. ati fost de acord cu sistarea concursului si reluarea lui la o alta data
2. ati fost de acord ca cei care au prins peste sa NU plece de la 0 kg la reluare ci de la nr de kg avute in momentul sistari
3. ati fost de acord cu premierea celor care au prins peste

Stie cineva cat timp si nervi a consumat Serban ca sa iasa bine acest concurs.
=D> FELICITARI SERBAN! =D>[/quote]

Corect, am fost de acord cu cele trei puncte dar cu desfasurarea concursului la o alta locatie si eventual plata unei taxe suplimentare. Crede cineva ca adminstratia balti va lua masuri (populare, ceva amenajare) in viitorul apropiat? Administratia nu a fost constienta de beneficiile acestui concurs, nu cred ca de azi inainte se va interesa. Nu suntem interesati de bani neaparat, dorim doar schimbarea locatiei pe o balta care sa indeplineasca conditiile pentru desfasurarea unui concurs. Daca exista persoane care cunosc o balta unde se poate reprograma acest concurs ii rog sa o posteze, avem timp in 2 luni sa o testam si sa ajungem la o concluzie. In legatura cu organizarea acesta a fost perfecta (ma refer la tragere la sorti, arbitraj, standuri). Din pacate la acest "concurs de pescuit " s-a uitat principalul "Daca peste nu este, nimic nu este".

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 11 Apr 2010, 08:39

Consider ca din punctul de vedere al organizarii acestui concurs totul a fost ok (raportat la concursurile din Romania, daca ne uitam numai un pic peste granita e altceva...). Din pacate a lipsit actorul principal : pestele.
Decizia de a se opri si reprograma concursul a fost salutara si pentru asta Serban este de apreciat.
Acum depinde de cum va decurge colaborarea intre Serban si administratia baltii,interesul ar trebui sa fie comun.
Personal balta mi-a placut foarte mult ( am pescuit pe vremuri in toate baltile Chiriacu), daca se populeaza corespunzator, se amenejeaza drumurile, se fac spatii speciale pentru a campa ca sa nu se blocheze drumul si sa se strice culturile,balta va deveni tare de tot. Dar asta depinde numai de administratie. Deocamdata sa se rezolve cu popularea : macar un fond piscicol de 10 T, desi e foarte putin pentru suprafata asta. Daca Serban isi da seama ca nu se va rezolva cu popularea, poate nu ar fii rau sa se gandeasca la alta locatie pentru acest concurs.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 11 Apr 2010, 08:55

cristian505ro scrie:Daca Serban isi da seama ca nu se va rezolva cu popularea, poate nu ar fii rau sa se gandeasca la alta locatie pentru acest concurs.
Aici ai punctat cum trebuie, de ce crezi ca am cerut amanarea lui cu atata timp ca sa nu mai fie scuze, daca nici acum nu se respecta promisiunile pana in apropierea concursului asta se va intampla. Eu nu mi-am dorit decat sa se prinda peste de toata lumea si sa fim cu toti multumiti, dar se pare ca uni nu au inteles acest lucru din terte motive.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Tazzz
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 02 Apr 2010, 13:45

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Tazzz » 11 Apr 2010, 10:11

Daca Doamna Administrator...popula balta...consistent...avea Mari Benefici....
1.Dupa acest Concurs...Balta ...ar fi fost foarte aglomerata de pescari de rand dornici de noi capturi!
2.Primu concurs...reusit...automat ar fi urmat si al 2,al 3-lea etc...automat Alti bani !!
3.Cea mai buna metoda de promovare a BALTI !!
Traim in ROMANIA si asta ne ocupa TOT timpul >:) :-&

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Liviu Belu » 11 Apr 2010, 10:45

Serban ti-am pus si eu o intrebare pe PM poti sa fi dragut si sa imi raspunzi te rog. Multumesc

Avatar utilizator
GabrielN
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Apr 2008, 20:25

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de GabrielN » 11 Apr 2010, 11:51

Serbane, nu are rost sa iti faci nici un fel de mustrare de contiinta si nici cei care comenteaza acum "ca vitejii dupa razboi" nu ar trebui sa uite ce subiect s-a discutat pe forum dupa populare si dupa sesiunea de antrenament. Pe 27 am vazut cu totii la fata locului cum merge pestele si am avut discutia sa propunem amnarea concursului. Ce s-a intamplat dupa ?- .. pai toate echipele au zis ca nu vor sa se amane concursul si ca mergem inainte constienti de starea baltii. Acum ce fac acele echipe care se avantau in euforia unui concurs low cost? - incep sa uite ce au zis .. Chiar daca noi stiam cum se va termina acest concurs pentru ca e imposibil sa nu ai nicio captura dupa 2 zile de antrenament, ne-am prezentat si am respectat regulile pana la capat si asa ar tebui sa faca toate echipele.
In primul rand cred ca este mai mult decat onorabil tot ceea ce ai facut pentru a prelua si a duce mai departe ceea ce incepuse Gabi Neamtu.
In al 2-lea rand cred ca atitudinea concurentilor care sunt nemultumiti acum si din cate vad eu sunt nemultumiti in special echipele cu vechime si experienta, nu este benefica pentru echipele de incepatori in concursuri carora nu le ofera un exemplu de comportament pentru viitor.
Initiativa concursurilor low cost pana la urma a fost tocmai pentru asa ceva din cate imi aduc eu aminte ...
Felicitari castigatorilor de la standul 40 (echipa foarte tanara si ambitioasa ) si felicitari si tie Serbane pentru tot efortul depus si pentru transparenta de care ai dat dovada pana acum.

Avatar utilizator
dktaxi
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 06 Apr 2008, 20:40
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dktaxi » 11 Apr 2010, 11:59

salut tuturor haideti fratilor sa lasam carcotelile in seama celor care stiu sa le faca felicitari SEARBANE ptr efortul depus tu ai vrut sa iasa bine ptr toata lumea si nu in ultimul rind stiu ca nu tu esti cel vinovat asta este situatia reorganizeaza concursul pe o alta balta si ai sa vezi ca va fi bine si nu uitati acest concus ne-a adunat pe toti sa-i cinstim memoria celui ce a fost prieten sau coleg ,, GABI NEAMTU"

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dan-hd » 11 Apr 2010, 12:38

Am batut 1.000 de km. de la Hunedoara pt. acest concurs si am venit constienti ca nu este suficient peste in balta pt. un concurs . Am intalnit oameni minunati pe balta , am legat noi prietenii si am facut ce ne place noua cel mai mult : am pescuit ..... A fost hotararea noastra de a nu se amana concursul stiind ca nu se va prinde peste deci nu cred ca e Serban de vina . El a facut tot ce i-a stat in putinta pt. a iesi ceva frumos si asa facea oricine dintre noi daca eram in situatia lui . Pt. asta merita felicitari si trebuie ajutat si sprijinit daca vrem sa participam la concursuri si sa avem satisfactii in continuare . Acum ca am trecut prin asa ceva speram ca data viitoare sa fim mai atenti si sa facem ca lucrurile sa iasa bine in totalitate nu doar partial cum a fost acum fiindca nu a fost timp suficient pt. popularea baltii si acomodarea pestilor . Ne bucuram ca v-am cunoscut si speram sa mai fie ocazii sa pescuim impreuna .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
Blondibus
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 06 Apr 2010, 21:14

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Blondibus » 11 Apr 2010, 13:04

Este de apreciat faptul ca ati venit de la 1000 km ...doar PENTRU A PESCUI....asta ar trebui sa fie spiritul...iar daca voi de la 1000 km nu ati fost atat de nemultumiti ce sa mai spunem noi de la 50 de km....??? :O
Oricum, eu si echipa mea (standul 20) am savurat atat iesirea in natura cat si PESCUITUL.
Pentru incepatori ca noi (ma refer la mine si echipa mea :D ) sunt benefice astfel de evenimente....si sunt convins ca la un moment dat va apare si "mustaciosul" ala mare...trebuie doar un pic de perseverenta...
Vreau sa va mai spun ca toti cunoscutii nostrii(a celor din echipa mea) stiau Vineri seara ca suntem pe primul loc, desi era primul concurs la care participam :^O :^O :^O ...asa ca macar pentru o seara am avut momentul nostru de glorie =)) =)) =))

Asa ca....felicitari colegilor din HD si ... va asteptam data viitoare...

Senzori in flacari si fire cat mai intinse.... =D>
Mugurel-Adrian Tanasa
CS CARP ZONE

Avatar utilizator
ady91
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Feb 2010, 13:04

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de ady91 » 11 Apr 2010, 13:13

Ce vina are Serban daca balta e asa cum e si se incalzeste f tarziu ? Am vazut ca multa lume zice ca a fost bagat peste apoi braconat,ca pestele a fost bagat si la 30 de metrii erau plase si l-au scos,ca filmarea cu popularea a fost facuta pe alta balta si multe alte tampenii.Oameni buni,nu cred ca patroana vrea sa isi bata joc de propria balta si sa faca ceea ce credeti dvs pt ca ar pierde multi pescari.Credeti ca nu vroia sa se prinda peste tinand cont ca se elibera tot ce se prindea?...peste se prinde dar nu in aceasta luna.Concursul a fost pus prea din timp!

Fir intins ! **==

Avatar utilizator
Blondibus
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 06 Apr 2010, 21:14

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Blondibus » 11 Apr 2010, 13:23

Aditza....ni-l imprumutati si noua data viitoare pe nea Marin?
=))
=)) =)) =))
---<><
Mugurel-Adrian Tanasa
CS CARP ZONE

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 11 Apr 2010, 13:53

GabrielN scrie:- .. pai toate echipele au zis ca nu vor sa se amane concursul si ca mergem inainte constienti de starea baltii.
Eu stiam si suprafata baltii si cat de putin peste este in ea si de aceea daca te uiti in postarile mele ai sa vezi ca initial am fost de acord cu amanarea concursului, cu cel putin o luna. Motivul meu personal si al altora era ca nu pot participa peste 3 saptamani, fiind la alt concurs. Dar daca fiecare vine cu motivarile lui nu ii poti impaca pe toti, de aceea atunci cand s-a cerut o parere clara prin vot : da sau ba, am fost impotriva amanarii.
A fost rau, dar mai bine asa, caci putea sa fie si mai rau si ala nu mai era concurs.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 11 Apr 2010, 14:00

dan-hd scrie:Am batut 1.000 de km. de la Hunedoara pt. acest concurs si am venit constienti ca nu este suficient peste in balta pt. un concurs . Am intalnit oameni minunati pe balta , am legat noi prietenii si am facut ce ne place noua cel mai mult : am pescuit ..... .
Mi-a placut de voi, baieti hotarati frate! Va impartasesc pe de-antregul opiniile.
Ne-am salutat scurt cand plecati, am vazut dupa masina ca sunteti cei din Hunedoara, atunci v-am strigat drum bun si ma bucur ca ati ajuns cu bine si probabil ne vom revedea.
Cristi, standul 22.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
jorjinio33
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 28 Mar 2010, 09:25

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de jorjinio33 » 11 Apr 2010, 16:31

Domninlor nu inteleg dc atata cearta s-a anulat concursul se va tine iarasi deci in concluzie sa o luam ca pe un antrenament si o reunire a tuturor concurentilor pe balta si sa nu ne mai certam. Domnul care a fost la Frasinet2 stie cum a fost acolo nu s-a mai suparat nimeni a fost tragere la sorti a premiilor si practic toti de pe balta au iesit invingatori la alelasi nr de kg 0 adica asa ca aici tot aveti de castigat. :-??
PRIVITI PATREA BUNA A LUCRURILOR.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de florentiniuga » 11 Apr 2010, 16:42

Felicitari pentru fair-play tuturor echipelor care au acceptat situatia si au inteles ca Serban a facut tot ce a depins de el pentru reusita acestui concurs. Va trebui sa suplimentam taxa pentru reluarea concursului, deoarece nu ar fi corect sa-l lasam sa suporte din buzunar cheltuielile deja facute cu organizarea, arbitrajul si premiile deja incasate. Pentru a ramane low cost, poate ca administratia ne va pune la dispozitie gratuit balta in iunie, pentru a se sterge cu buretele acest prim esec pe care sunt convins ca nu l-au dorit nici ei si pentru a incuraja continuarea acestui gen de competitii.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”