DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de Nelutu » 29 Ian 2010, 22:05

De fapt taxa de 1 ron constitue o plata pt. cel care se deplaseaza din partea filialei in cele doua judete pt. viza.

Avatar utilizator
marius_dan
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 31 Mar 2009, 12:26

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de marius_dan » 01 Feb 2010, 11:42

am predat si eu carnetul cuiva pentru a obtine vizele jud. CS+TM; este normal ca cel care se deplaseaza sa fie platit; doar ca e aiurea sa-ti pretinda permisul pentru a primi viza atata timp cat PF din MH stie bine ca permisele nu sunt inca tiparite iar noi am mai si pescui nitel daca tot am dat banii...sau cer prea mult?

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de adyro » 03 Feb 2010, 18:14

Nelutu scrie:Adi, viza ptr. permis la AP Banatul este de 60 lei! Doar viza de PG este un leu, adica accesul pe Dunare si apele de granita din cele 3 judete.
Salutare NELUTU ! mersi pt informatii.Iar cartea de un leu pt.viza de PG mi se pare anormala pt. ca nu cred ca trebuie sa platim PF de 2 ori pentru acelasi lurcu pe care il fac.Sa auzim numai de bine te astept sa ne intalnim la partida de pescuit in primavara. >:D<
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de Nelutu » 03 Feb 2010, 21:53

Salut Adi! Daca se mentine actualul ordin cu prohibitia, adica sa se deschida Dunarea in 19 mai, asta pica intr-o miercuri, voi iesi sapt. urmatoare, nu vreau sa am de-a face cu aglomerarea ce va fi la deschidere! X-(
Cred ca voi iesiti si inainte de inchidere, nu? Eu s-ar putea sa ajung pe la Pitesti, tot ma amana de pe o saptamana pe alta, sper sa nu se lungeasca povestea asta prea mult, in orice caz, nu stiu daca o sa pot sa ies si inainte de prohibitie. Oricum tinem leg., fie prin Mirel sau Luigi, ne auzim noi! :D

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de julio » 21 Feb 2010, 17:14

anuntatii sh pe cei din motru daca trage cv sa mearga sh ei in general anul trecut pe vremea asta s-a prins crap frumos cred ca sh anul acesta daca avem noroc oricum .......Fir intins!Pt cei care merg la rapitor sunt curios cum merge as vrea sapatmana viitoare sa merg daca stiti cv postati sh aici :-?? :-?? :-?? :!!

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de adyro » 24 Feb 2010, 21:03

julio scrie:anuntatii sh pe cei din motru daca trage cv sa mearga sh ei in general anul trecut pe vremea asta s-a prins crap frumos cred ca sh anul acesta daca avem noroc oricum .......Fir intins!Pt cei care merg la rapitor sunt curios cum merge as vrea sapatmana viitoare sa merg daca stiti cv postati sh aici :-?? :-?? :-?? :!!
Si aici dau tot de TINE? Cate bag seama ai ceva personal cu cei din MOTRU? Sau esti putin furstrat ? sau mult? Ca cei de la MOTRU chiar prind PESTE iar TU!!! :-q =))
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de adyro » 28 Feb 2010, 13:11

Salut.Nelutule numai dai niciun semn de viata?sper ca vom face o iesire inainte de prohibitie undeva pe 26-29 martie,daca te rezgandesti te asteptam..FIR INTINS ! **==
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
tunoI
membru activ
membru activ
Mesaje: 92
Membru din: 01 Mar 2009, 02:10
Localitate: Oravita-Resita

Re: DUNAREA IN ZONA CARAS SEVERIN

Mesaj de tunoI » 14 Apr 2010, 16:25

Ceva nou pe la dunare?A fost careva anu asta a prins ceva?

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”