Euro 2008

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Euro 2008

Mesaj de mini_mic » 27 Iun 2008, 09:01

Eu zic ca o sa castige Germania datorita stilului lor pragmatic de joc.
Despre meciurile Romaniei nu am prea multe de zis, oricum 2 egaluri in care nu joci mai nimic si te aperi nu ma satisfac, iar meciul cu Olanda a fost unul unul amuzant dar tragic din pacate. Sa nu fii in stare sa ataci in conditiile in care aia te si lasa( vezi faza cu Codrea cand suteaza peste poarta nici macar nu s-a sinchisit vreo unu sa il blocheze ). Pt mine castigatorii acestui euro sunt Turcia si Rusia, care ne-au si serviti o lectie de barbatie, anduranta, ambitie si tot ce mai vrem noi.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Euro 2008

Mesaj de gor965 » 27 Iun 2008, 10:44

Lectia asta o stim de ani de zile ...de la orele de Istorie ! :D Hai sa ne uitam ce echipe au ajuns in sferturi si in semifinale ! 90 % sunt reprezentante ale unor popoare care stiu si le plac sa lupte ptr. a obtine ce-si doresc ... si asta spune tot ! Noi daca ne dorim ceva ,ne gandim in primul rand cum sa facem sa evitam lupta directa ,sa furam ,sa pacalim,sa trisam ,sa mintim ,etc. ,etc. numai fata in fata cu adversarul sa nu fim ...ca sigur intram in kkt !Au ramas in finala Germania (urmasii celui de-al 3-lea Reich) si Spania (urmasii conchistadorilor ce-au cucerit si "devalizat" America de Sud) iar in urma raman Turcia (reprezentand Imperiu Otoman) si Rusia (inima si sufletul din Imperiul Rus) ,plus restul ,Italia (gladiatori ,centurioni,... Imperiul Roman) Portugalia (urmasi ai Imperiului Colonial Portughez) ,Olanda (si astia cu o groaza de colonii in trecut ) , exceptia fiind Croatia (reprezentand zona, dar in nici un caz mentalitatea Balcanica ) . La o asa desfasurare de forte ,noi suntem Nimeni pe drum !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
allacica
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2008, 18:36

Re: Euro 2008

Mesaj de allacica » 29 Iun 2008, 02:00

Strategia echipei noastre = ca si cum ai face un pat de voblere si dai cu oscilanta pe deasupra patuli poate prinzi ceva :!:
Stilul de joc = montura de crap cu ancora in loc de carlig :D
Rezultate = "L-am intepat dar pe la circa 10m de mal l-am pierdut ,pacat cred ca avea ... multe kg"
:!:

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Euro 2008

Mesaj de Qnyx » 29 Iun 2008, 15:00

allacica scrie:Strategia echipei noastre = ca si cum ai face un pat de voblere si dai cu oscilanta pe deasupra patuli poate prinzi ceva :!:
Stilul de joc = montura de crap cu ancora in loc de carlig :D
Rezultate = "L-am intepat dar pe la circa 10m de mal l-am pierdut ,pacat cred ca avea ... multe kg"
:!:
Subscriu la cele de mai sus.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Euro 2008

Mesaj de old_radu » 30 Iun 2008, 16:29

Felicitari Spania :!: ...au meritat.

Vroiam sa fac o comparatie,dar ma abtin :oops:
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Euro 2008

Mesaj de Qnyx » 16 Iul 2008, 12:11

Imagine
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Diverse”