Butelia si Focul in stand , pe balta

parerile dvs pro si contra despre balti

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Butelia si Focul in stand , pe balta

Mesaj de Trofim Cristian » 03 Mai 2010, 16:23

""ca astia sunt obisnuiti cu buteliile si nu-si uda pampershii de frica cand le vad in standul situat la 50 m departare.. .""

Te-as ruga sa fi mai retinut cu astfel de afirmatii.....multumesc.
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Peregatiri pentru debut sezon 2010 - Olanda

Mesaj de Amstel » 03 Mai 2010, 18:26

Trofim Cristian scrie:""ca astia sunt obisnuiti cu buteliile si nu-si uda pampershii de frica cand le vad in standul situat la 50 m departare.. .""

Te-as ruga sa fi mai retinut cu astfel de afirmatii.....multumesc.
.
Nu inteleg cu ce te afecteaza afirmatiile mele? Sau poate esti initiatorul acestui demers si te-am 'desconspirat' fara voie?

Iata mesajul primit de mine, care mi-a inspirat afirmatiile de mai sus:

"Sorin, imi cer scuze ca te deranjez, dar te rog sa-mi spui ce stii despre folosirea buteliei pe lacurile private de acolo. Aici s-a propus interzicerea buteliilor pe balti pentru ca reprezinta pericol pentru pescarii din standurile invecinate ???? Este o regula preluata de acolo sau ce poti sa-mi spui despre asta? In cazul in care astia interzic buteliile pe balti, inseamna ca eu, care abia mi-am luat o rulota, nu o sa mai am voie sa fac cafea sau mancare pe aragazul din rulota, ca are butelie? E o tampenie, dar in tara asta de rahat orice este posibil! Te rog spune-mi daca este o masura care se aplica si acolo , daca se aplica numai la concursurile oficiale, sau este una inventata in Romania. Eu cred ca este o speculatie pentru ca in toate campingurile din lume poti sa folosesti butelia, chiar daca spatiul dintre corturi este chiar mai mic de 5 metri, iar in cazul pescuitului distantele dintre standuri sunt de 10 ori mai mari in concursuri si de 3-4 ori mai mari la noi, la amatori ". ...

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Peregatiri pentru debut sezon 2010 - Olanda

Mesaj de Amstel » 03 Mai 2010, 20:46

"Sorine, nu-i Trofin, e Iulica autorul ideii cu butelia, pe xxx, dar cred ca-i doar o gluma. Uite citatul / Petre Iulian: <Eu sunt mai fricos din fire si nu vreau sa-mi fie pusa viata in pericol de o butelie explodata asa ca cer organizatorului sa fie scoasa din stand pe motiv ca-mi pune viata in pericol.Nu am nimic cu voi ,admir sistemul vostru cu mamaliga dar nu vreau sa-mi puneti viata in pericol>. "

Asta e din ciclul glume, surle, dume si "duiume" =)).
=)) Mitranescu & butelia, infricoseaza Romania!! Doar tata Nitu e imun si nu isi pierde timpul cu fire, fitile, sfori si atze; isi vede omu' de treaba si castiga aproape tot pe unde participa.

ROG UN MODERATOR SA MUTE MESAJELE OFFTOPIC DE AICI.
Multumes anticipat!

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Peregatiri pentru debut sezon 2010 - Olanda

Mesaj de Trofim Cristian » 03 Mai 2010, 23:40

Stiu ca ai inteles ce anume m-a deranjat...si nu e absolut deloc vorba de butelie.
ps:nu conteaza numele persoanei la care se face referire...putea fi vorba despre oricine....tot la fel procedam cu atentionarea [-x
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Butelia si Focul in stand , pe balta

Mesaj de Amstel » 04 Mai 2010, 00:55

Asculta, nu cred ca am avut ceva de impartit cu tine pana acum si nici nu am chef sa-mi bat capul de aici incolo cu discutii inutile, gen stii ca stiu ca ai stiut etc. Nu iti convine ce am scris? Foarte bine - ignora-mi postarile cum si eu ignor destule scrise de alti cativa forumisti (si acum as fi ignorat subiectul asta daca stiam cine e persoana care a initiat "proiectul" :) . Nu poti sa-mi ignori postarile? - combate-ma! Nu ai dorit sa ma combati si ai trecut la amenintari. Foarte bine, nu este nimic nou - este tipic ca la orice discutie de acest gen membrii GL sa treaca la amenintari. Mai am un caine promis in buca stanga de la Mikecarp si niste interdictii pe balta de la nu stiu cine. Asa ca ramane sa-mi comunici locul, ora si armele...sau cainele :)), ramane la alegerea ta.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Butelia si Focul in stand , pe balta

Mesaj de gogu steriade » 05 Mai 2010, 13:43

io nu pricep carei faza cu butelia :-?? da merg pa mana lu olandezu zburator ca e parolist ! <:-P io am o butelie daia da gaz care sa incarca brichetele ;) ,ie buna sau ma da afara da la balta daca ma duc cu ia aprinsa ? #-o
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Butelia si Focul in stand , pe balta

Mesaj de Amstel » 05 Mai 2010, 17:07

N-ai voie cu nimic, Gogule! Mai nou a aparut un mesaj precum ca dl Bentu a primit o instiintare de la fipshi-cipshi ca in Anglia se interzice si trecerea licuriciului prin stand :)) daca nu ai masina de pompieri in spate, ceea ce, in principiu, este adevarat - dar atunci cand englezii au aplicat la organizarea campionatului si-au asumat raspunderea pentru aplicarea 100% a regulamentului Fipsed-Cips, si care nu s-a schimbat intre timp. Am facut un 'save screen' al mesajului de pe apcr.eu, o sa-l traduc si o sa-l trimit spre validare chiar la 'sursa'....pe urma o sa-ti spun daca ai voie sa-ti aduci bricheta cu tine :)) .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Butelia si Focul in stand , pe balta

Mesaj de gogu steriade » 05 Mai 2010, 18:42

Amsterdamer scrie:N-ai voie cu nimic, Gogule! Mai nou a aparut un mesaj precum ca dl Bentu a primit o instiintare de la fipshi-cipshi ca in Anglia se interzice si trecerea licuriciului prin stand :)) daca nu ai masina de pompieri in spate, ceea ce, in principiu, este adevarat - dar atunci cand englezii au aplicat la organizarea campionatului si-au asumat raspunderea pentru aplicarea 100% a regulamentului Fipsed-Cips, si care nu s-a schimbat intre timp. Am facut un 'save screen' al mesajului de pe apcr.eu, o sa-l traduc si o sa-l trimit spre validare chiar la 'sursa'....pe urma o sa-ti spun daca ai voie sa-ti aduci bricheta cu tine :)) .
mie numi place flips chips (ce basca mea e asta nu stiu ,ca nam mancat niciodata :-?? ) mie imi place Chio Chips ! >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Scrie răspuns

Înapoi la “Pareri si dispute”