lacul blasova

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
marius-sorin
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 14 Oct 2009, 17:40

lacul blasova

Mesaj de marius-sorin » 14 Apr 2010, 15:30

Rog informatii despre lacul blasova de la pescarii ce au pescuit anul acesta, ce nada au folosit, taxa pe zi

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: lacul blasova

Mesaj de costelino » 14 Apr 2010, 19:02

Stai linistit ca inca nu a inceput sa manance crapul.

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: lacul blasova

Mesaj de zaky » 02 Mai 2010, 15:22

ceva informati despre taxa si regulament pt 2010 stie cineva?

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: lacul blasova

Mesaj de mircea62 » 03 Mai 2010, 18:15

Taxa este de 50 lei pe zi si se retin maxim 5 kg. Nu se retine crap sub 1,5kg.
Am fost acum 2 saptamani si incepuse sa manance timid dar incepuse si sa se bata.
Am stat de sambata dimineata pana duminica la pranz si am avut 6 prezentari (4 ziua si 2 noaptea) din care 3 scapati. Cei prinsi au avut intre 1,5 si 3 kg.
Nici carasul la undita nu manca prea grozav.
Ca nada am folosit MHLM iar ca momeala porumb dipuit si solubile.

Avatar utilizator
zaky
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 07 Mai 2008, 15:22
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: lacul blasova

Mesaj de zaky » 03 Mai 2010, 18:35

50 lei 12 ore sau 24?

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: lacul blasova

Mesaj de mircea62 » 04 Mai 2010, 08:42

Teoretic este pt. 12 ore ca noaptea nu se pescuieste (cica!) dar nu se supara nimeni daca ramai peste noapte. ;)

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: lacul blasova

Mesaj de soare33 » 01 Iul 2010, 12:34

aveti idee lacul are vreo legatura cu dunarea o fi inundata si zona aceea credeti ca peste vreo doua saptamani se poate intra ?
LogiCarp Team

Avatar utilizator
martinik
membru activ
membru activ
Mesaje: 61
Membru din: 09 Iul 2008, 20:15

Re: lacul blasova

Mesaj de martinik » 10 Iul 2010, 16:26

nu are nimeni nici o informatie?
din cate am auzit bacul circula si pe balta se poate ajunge doar pe drumul pietruit.
de cote nu stiu nimic.
ce naste din pisica tot.....peste mananca

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: lacul blasova

Mesaj de valentin... » 09 Mai 2011, 21:27

a fost cineva anu asta pe blasova?se poate cateva detali referitoare la taxa si daca merge pestele,as vrea sa plec miercuri acolo

Avatar utilizator
fishingadvisor
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 17 Ian 2011, 22:33
Localitate: Bucuresti, Sector 4

Re: lacul blasova

Mesaj de fishingadvisor » 09 Mai 2011, 21:50

valentin... scrie:a fost cineva anu asta pe blasova?se poate cateva detali referitoare la taxa si daca merge pestele,as vrea sa plec miercuri acolo

salut valentin...si eu sunt interesat de balta ...vroiam sa merg acolo saptamana viitoare, dar dupa ce am citit ceea ce scria cineva pe un alt forum despre o partida din 22 aprilie incep sa ma gandesc mai bine daca merita sa bat drumul pentru a asista iarasi, ca si anul trecut, la o partida de "plantat" azot...spunea acel cineva ca acum arunca direct cu sacii de rafie, fara jena...chiar peste balizele omului...

taxa este tot 50lei/24 ore

am doi prieteni care au fost acolo pe 1 mai, dar au luat doar caras....e adevarat au stat doar 16 ore...

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: lacul blasova

Mesaj de valentin... » 09 Mai 2011, 22:05

am citit si eu si am vazut ce a patit..
azi am fost la un magazin de pescuit sa mai imi cumpar cate ceva si am intalnit pe cineva care mi-a spus numai lucruri bune despre balta.ca e 50 ron taxa pe 24 de ore ca poti sa inchiriezi barca cu 20 lei pe zi ca sunt casute si poti sa stai si acolo contra cost si ca saptamana trecuta un prieten de al lui a fost si a prins 26 kg crap si caras....sincer nu vad de ce ar minti....eu aveam in cap ca miercuri sa ma duc pe cernica,dar mi sa pus pata pe blasova.....dar ce am citit in acel topic,parerea mea e ca spune adevaru,dar singura e sa fac un pescuit acolo,,,,dar acum sunt debusolat si nu stiu ce sa aleg,ori cernica ori blasova

Avatar utilizator
fishingadvisor
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 17 Ian 2011, 22:33
Localitate: Bucuresti, Sector 4

Re: lacul blasova

Mesaj de fishingadvisor » 09 Mai 2011, 23:22

valentin... scrie:am citit si eu si am vazut ce a patit..
azi am fost la un magazin de pescuit sa mai imi cumpar cate ceva si am intalnit pe cineva care mi-a spus numai lucruri bune despre balta.ca e 50 ron taxa pe 24 de ore ca poti sa inchiriezi barca cu 20 lei pe zi ca sunt casute si poti sa stai si acolo contra cost si ca saptamana trecuta un prieten de al lui a fost si a prins 26 kg crap si caras....sincer nu vad de ce ar minti....eu aveam in cap ca miercuri sa ma duc pe cernica,dar mi sa pus pata pe blasova.....dar ce am citit in acel topic,parerea mea e ca spune adevaru,dar singura e sa fac un pescuit acolo,,,,dar acum sunt debusolat si nu stiu ce sa aleg,ori cernica ori blasova

am fost acolo anul trecut, de mai multe ori...si aveam de gand sa merg si saptamana viitoare, de miercuri pana vineri ...acum nu mai sunt convins ... despre casute, cred ca povestea din amintiri, au fost demolate anul trecut, in octombrie...oricum erau cam departe de apa si destul de neadecvate locuitului, mai bine la cort ... ce a spus despre taxe este corect ... carasu trage la greu, mai ales la mamaliga si sa dai din barca, doar sa stai de el, majoritatea este "palmas"... prietenul respectivului posibil sa fi prins ziua in care au facut economie la azot...cantitatea prinsa este oricum mica, pentru ca am prins de 4 ori mai mult anul trecut, in nici 24 ore, pe aceeasi balta, pana cand au inceput sa dea cu azot, dupa care nici un tzac...si vorbesc numai despre crap... posibil sa mearga, iar omul sa fi prins pur si simplu o perioada slaba...merita incercat, macar pentru experienta ... lasa un nr de telefon pe mp, sa ne auzim in direct de pe balta...oricum, asteptam vesti, la intoarcere ...fir intins...pentru alte detalii, doar intreaba...

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: lacul blasova

Mesaj de Tibi30 » 10 Mai 2011, 09:45

eu unul nu mai calc pe acolo...balta are peste,dar administratia lasa de dorit...am citit si eu ce a scris ,,colegul" pe celalalt forum,si stiu ca nu minte....singurul refugiu care ne-a ramas e Dunarea,trebuie doar sa lnvatam cum se pescuieste la Dunare si locurile care se lnvata,daca mergem la pescuit...abia astept sa treaca prohibitia...

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: lacul blasova

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Mai 2011, 14:38

Tibi30 scrie:eu unul nu mai calc pe acolo...balta are peste,dar administratia lasa de dorit...am citit si eu ce a scris ,,colegul" pe celalalt forum,si stiu ca nu minte....singurul refugiu care ne-a ramas e Dunarea,trebuie doar sa lnvatam cum se pescuieste la Dunare si locurile care se lnvata,daca mergem la pescuit...abia astept sa treaca prohibitia...
Tibane,dupa 2 iesiri la Dunare o sa revi la aceleasi sentimente :D !!

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: lacul blasova

Mesaj de Stanescu Mircea » 10 Mai 2011, 14:43

Tibi30 scrie:eu unul nu mai calc pe acolo...balta are peste,dar administratia lasa de dorit...am citit si eu ce a scris ,,colegul" pe celalalt forum,si stiu ca nu minte....singurul refugiu care ne-a ramas e Dunarea,trebuie doar sa lnvatam cum se pescuieste la Dunare si locurile care se lnvata,daca mergem la pescuit...abia astept sa treaca prohibitia...

CALARE PE CIOTURI :D
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”