NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 09 Mai 2010, 20:26

Ingrediente:
seminte floarea soarelui prajite 500 g
Arpacas fiert 3000 g
Srot floarea soarelui 1500 g
faina 1000 g
Malai 1000 g
Mod de preparare:

Este o reteta
foarte simpla si ieftina pe care am folosit-o cu succes la caras si platica. NU e nevoie de atractanti si alte chestii scumpe.Semintele de foarea soarelui un atractant puternic la caras in special. Se amesteca toate componentele cu apa
din balta pana iasa o compozitie ca o plastelina incat sa puteti face bulgari. Atentie bulgari sa fie mai moi pt o desfacere mai rapida in apa. Se nadeste constant din ora in ora cu bulgari nu foarte mari.

FIR INTINS !!! **==
FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de LARY » 09 Mai 2010, 21:06

bratie scrie:Ingrediente:
seminte floarea soarelui prajite 500 g
Arpacas fiert 3000 g
Srot floarea soarelui 1500 g
faina 1000 g
Malai 1000 g
Mod de preparare:

Este o reteta
foarte simpla si ieftina pe care am folosit-o cu succes la caras si platica. NU e nevoie de atractanti si alte chestii scumpe.Semintele de foarea soarelui un atractant puternic la caras in special. Se amesteca toate componentele cu apa
din balta pana iasa o compozitie ca o plastelina incat sa puteti face bulgari. Atentie bulgari sa fie mai moi pt o desfacere mai rapida in apa. Se nadeste constant din ora in ora cu bulgari nu foarte mari.

FIR INTINS !!! **==
Super jmecherie de reteta frate, iti multumesc ca ai postato.
Eu totusi te sfatuiesc ca 1000 gr de malai sa le fierbi bine in apa, 500 gr de seminte de floarea soarelui prajite sa le spargi cu baieti in colt si cu restu-l sa le dai la porci (daca ai)
Iesi mai cistigat asa si poate cine stie, poate prinzi si peste.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 09 Mai 2010, 23:22

ms pt sfat ..... la cantitatea de am spus-o sa sti k nu este mult s mai ales k se nadeste din ora in ora constant ;) oricum toata lumea invata ...... FIR INTINS !!! **==
FIR INTINS !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2010, 00:07

Am o senzatie de deja vu ...reteta este publicata din 2008 pe alt forum de pescuit ...iar tipului care ne tot umplea forumul cu retete de imprumut ,i-am banat vre-o 2-3 conturi ! :-w
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 10 Mai 2010, 00:21

nop reteta este din 2001 si o folosesc de atunci si am vrut sa o impartasesct si cu cellalti !!!
FIR INTINS !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2010, 07:48

bratie scrie:nop reteta este din 2001 si o folosesc de atunci si am vrut sa o impartasesct si cu cellalti !!!
Cum explici faptul ca un tip din Hunedoara posteaza in Februarie 2008 ,exact acelasi post (cuvant cu cuvant) pe care-l scri tu in Mai 2010 ? :-?
http://www.pescuitmania.ro/Nada-pentru- ... ada-73.htm
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de Allen Besnovich » 10 Mai 2010, 13:06

Dj George, intrebati-l pe "d3vil1". :))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 10 Mai 2010, 18:46

domnule admin sunt pescar de la varsta de 7 ani ... nu am copiat si nici nu o sa copiez pe nimeni ....
Momeala din 2001 o pun in aplicare si plus ca am postato pe mai multe forumuri ..
Observ k dak cineva posteaza ceva imediat domni admini se ia de ei... asa ceva este de ne acc , sunt om serios , nu am vrut decat sa spun cate ceva din cea ce stiu eu ....
Va multumesc pt intelegere si nu o sa mai postez nimic deacum inainte !!!
FIR INTINS !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de gor965 » 10 Mai 2010, 23:17

bratie scrie:domnule admin sunt pescar de la varsta de 7 ani ... nu am copiat si nici nu o sa copiez pe nimeni ....
Momeala din 2001 o pun in aplicare si plus ca am postato pe mai multe forumuri ..
Observ k dak cineva posteaza ceva imediat domni admini se ia de ei... asa ceva este de ne acc , sunt om serios , nu am vrut decat sa spun cate ceva din cea ce stiu eu ....
Va multumesc pt intelegere si nu o sa mai postez nimic deacum inainte !!!
Ar trebui mai intai sa observi cum reteta dumitale umbla creanga pe internet de ani de zile si dupa aceia sa-ti pui problema dreptului de autor ! ...iar de NE ACC ,este modul dumitale de scriere ,pe care te-am rugat sa-l revizuiesti ,ptr. ca in Regulamentul forumului este trecuta recomandarea :

• Postati intotdeauna la obiect, folosind o exprimare clara si corecta din punct de vedere gramatical. Aveti respect pentru cei care va vor citi posturile, si dovediti acest respect printr-un limbaj normal si bine structurat.

P.S
Arata-mi te rog o postare de-a ta de pe alt forum , unde ai postat anterior datei : Februarie 2008 si eu imi cer scuze public !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 10 Mai 2010, 23:35

nu mai are rost ..... am spus ce am avut de spus.... observ ca nu`i un forum serios... toata lumea ia peste picior pe ceilalti ... aici este care este cel mai mare in grad este peste toti si lipsa de respect reciproc.... si spune`mi tu mie domnule admin ca nui asa ?
FIR INTINS !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de gor965 » 16 Mai 2010, 20:26

bratie scrie:nu mai are rost ..... am spus ce am avut de spus.... observ ca nu`i un forum serios... toata lumea ia peste picior pe ceilalti ... aici este care este cel mai mare in grad este peste toti si lipsa de respect reciproc.... si spune`mi tu mie domnule admin ca nui asa ?
Iti spun domnule : Nu-i asa !!! ...dar de unde sa sti tu ,care doar te lauzi cu munca altora ! :-q
p.s
Pe tine pustiule nu te-a luat nimeni peste picior...doar ca te-a prins paznicul la furat !
Invata sa respecti munca altora si daca te prinde febra postarilor interesante ,specifica sursa...cel putin eu si unchiul Google nu ne-am nascut ieri ! >:)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 16 Mai 2010, 22:17

off ai vreo 35 de ani si deja ma faci pustulache....... Nu am furat si nu o sa fur niciodata ... Nu ma laud cu munca altora....Esti mai mare si te respect ...... Dar invata sa respecti sa fi respectat la randul tau ;)
Asa un sfat prietenesc de la un pustulache ca mine ;)
FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de LARY » 16 Mai 2010, 23:54

bratie scrie:....... Nu am furat si nu o sa fur niciodata ... Nu ma laud cu munca altora....
:^O o sa iti creasca un nanau mare neofitule daca mai continui cu vorbele astea. Gata termina, am vazut de unde ai copiat reteta si cred ca nu ai mai avea nimic de zis.
Tel0762.865.274

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de gor965 » 17 Mai 2010, 01:03

bratie scrie:off ai vreo 35 de ani si deja ma faci pustulache....... Nu am furat si nu o sa fur niciodata ... Nu ma laud cu munca altora....Esti mai mare si te respect ...... Dar invata sa respecti sa fi respectat la randul tau ;)
Asa un sfat prietenesc de la un pustulache ca mine ;)
Eu deja respect si sunt respectat ...e o chestie pe care am invatat-o de mult si cu care traiesc zilnic !Tu o sti doar din teorie ! Daca ti-am atras atentia la un moment dat am facut-o ptr. ca esti tanar si vreau sa nu mai minti alta data ! Cand o sa mai cresti, imi vei da dreptate si cand vei greshi, vei sti sa spui : imi pare rau !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NADA PT CARAS SI PLATICA !!!

Mesaj de bratie » 17 Mai 2010, 21:15

sti ceva eu respect prea mult pescari in general si nu vreau sa ma cert cu nimeni ...... uite imi cer scuze ca am copiat pe alt cineva si nu o sa se mai repete....asta promit eu ... nu ma-m certat cu nimeni niciodata si nici acum nu vreau mai ales cu un pescar !!!!
IMI CER SCUZE INCA O DATA !!!!
Sper sa-mi acc scuzele !!!
FIR INTINS !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”