Unde pescuim pe Dunare ?

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eusebiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 13 Mai 2010, 07:50
Localitate: timisoara
Contact:

Unde pescuim pe Dunare ?

Mesaj de eusebiu » 13 Mai 2010, 23:27

Salutre tuturor,
Sunt un novice in ale pescuitului si pana acum am pescuit doar in "acvarii" (balti private), problema este ca dupa ce am prins si eu un crap mai rasarit (8-9 kg, cantarit ochiometric de niste pescari mai invarsta) m-a cam prins microbul si as vrea sa incerc si pescuitul la Dunare, sunt din Timisoara si mi-am propus sa fac un weekend pe malul Dunarii as aprecia orice informatie din partea veteranilor in pescuitul la Dunare, ma intereseaza in primul rand in ce zone se poate gasi un loc de pescuit ( am inteles ca cele bune sunt ocupate, si se transmit de la un pescar la altul), daca exista prin zona vreo pensiune, motel (consoarta nu suporta cortul), nade, momeli, monturi, orice informatie e bine venita.
In speranta ca voi avea multe de invatat din raspunsurile voastre multumesc anticipat tuturor si FIRE INTINSE!!!!
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Unde pescuim pe Dunare ?

Mesaj de iorgu » 14 Mai 2010, 07:45

Buna Eusebiu, este frumos si normal ceea ce vrei tu sa faci, chiar este recomandat. Ai in subiectul Dunarea si Delta Dunarii, tot ce te intereseaza, chiar si mai mult decat atat. Nu-ti ramane decat sa citesti topicurile respective si vei gasii datele solicitate care te vor ajuta in dorinta ta. Fii sigur ca merita :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
eusebiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 13 Mai 2010, 07:50
Localitate: timisoara
Contact:

Re: Unde pescuim pe Dunare ?

Mesaj de eusebiu » 15 Mai 2010, 00:21

Multumesc Iorug,
sper sa gasesc raspuns la toate dilemele mele, Sima, respect si... FIRE INTINSE !!!
Viitorul mă interesează foarte mult... este locul unde vreau să-mi petrec următorii ani de viață

Avatar utilizator
aFLO
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 21 Mar 2010, 19:02
Localitate: Petrila

Re: Unde pescuim pe Dunare ?

Mesaj de aFLO » 15 Mai 2010, 18:43

In legatura cu problema sotiei tale am auzit de la niste prieteni de pensiunea gruia,este chiar pe malul dunarii am inteles ca destul de ok din toate punctele de vedere cat despre celelalte dileme aici pe forum gasesti raspuns cam la toate. ---<><

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”