Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Moderatori: Qnyx, florentiniuga

Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de pescar orhei » 17 Mai 2010, 09:26

pescar orhei scrie:
Razvan Garcea scrie:
pescar orhei scrie:Pronostic Cetariu:
1. Natural Carp
2. Pelicanul
3. Ovidius Constanta

Pronostic Floreasca:
1. Carp West Banatul
2. Hook Fishing
3. Soimul

Pronostic Tancabesti:
1. Acvila
2. Carping Club
3. Carp Cluj Society

Oliviu Orhei
Vicepresedinte Liga Romana de Crap
http://www.ligadecrap.ro

Acum ca va si semnati cu numele real si facand pronosticuri in ceea ce priveste rezultatele primei manse de calificari,va pot provoca la o braila fata de echipele ce vor merge mai departe?Nu de alta dar vad ca pe oriunde intrati nu va puteti abtine sa nu intepati usor clubul Senior Crap.Eu va spun asa si cu asta termin deoarece numai doresc sa intru iar in polemici cu dvs.Eu spun ca Seniorul va ajunge in finala si va las pe dvs sa va alegeti lotul care credeti dvs ca va ajunge in finala.Eu pun la bataie absolut tot echipamentul meu si va astept pe dvs sa imi spuneti ce puneti la bataie.Insa regula principala este ca pe durata acestor calificari ,cel care va aduce injurii sau intepaturi cat de fine la adresa lotului advers si nu numai ,sa piarda din oficiu aceasta braila.Ce spuneti?
Stimate domn,
In finala in mod sigur Acvila si Natural Carp.
Senior Crap, are rezultate in trecut, dar in acest an nu au confirmat nimic.
Referitor la braila, daca o fac, o fac pe mana mea nu pe a altora.
Referitor la injurii sunt de acord, intepaturile fine, fara a folosi cuvinte jignitoare ar insemna efectiv sa nu mai scriu nimic. Orice cuvant poate fi interpretat.
De ce nu va inscrieti la Turneul Ligii Romane de Crap - premiul: 3 locuri la WORLD CARP CLASSIC + cheltuielile de deplasare. Daca vrei sa-i invingi pe Tym Paisley,Frank Warick,Tom Duncan,Lee Jackson,Ardy Vertkampf, ce ziceti?

Oliviu Orhei
Vicepresedinte Liga Romana de Crap
http://www.ligadecrap.ro
Stimate domn, Razvan
De ce nu raspunzi, iti este frica cunva?
Daca acceptam pariul rananeai pentru a doua oara fara echipament in acest an.

Oliviu Orhei
Vicepresedinte Liga Romana de Crap
http://www.ligadecrap.ro

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Razvan Garcea » 17 Mai 2010, 15:51

La ce sa raspund domnule?
La braila pe care am lansato in cazul in care intrati in hora nu aveam decat sane pastram echipamentele sau cel mult sa facem schimb.Eu am luat un lot iar dumneavoastra dupa cum era si normal ati luat Acvila.Cum nu s-au calificat niciun lot ,ne pastram echipamentele si daca doriti pot face cu dvs o braila oricand doriti si oriunde doriti.
In rest tin sa felicit toate loturile participante la acest C.N iar celor care au mers in stagiul 2 ,fire intinse si fie ca cel mai bun sa ne reprezinte asa cum trebuie in Anglia.
P.S astept propunerea dumneavoastra de braila domnule Orhei.
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de pescar orhei » 17 Mai 2010, 18:21

Razvan Garcea scrie:La ce sa raspund domnule?
La braila pe care am lansato in cazul in care intrati in hora nu aveam decat sane pastram echipamentele sau cel mult sa facem schimb.Eu am luat un lot iar dumneavoastra dupa cum era si normal ati luat Acvila.Cum nu s-au calificat niciun lot ,ne pastram echipamentele si daca doriti pot face cu dvs o braila oricand doriti si oriunde doriti.
In rest tin sa felicit toate loturile participante la acest C.N iar celor care au mers in stagiul 2 ,fire intinse si fie ca cel mai bun sa ne reprezinte asa cum trebuie in Anglia.
P.S astept propunerea dumneavoastra de braila domnule Orhei.
Imi puteti spune ce nada veti folosi, daca este vestita nada MANDARINE?
Eu voi folosi nada "Mitranescu" imbunatatita cu nada "Tata Nitu".
In ce consta BRAILA?

De ce nu va inscrieti la Turneul Ligii Romane de Crap - premiul: 3 locuri la WORLD CARP CLASSIC + cheltuielile de deplasare. Daca vrei sa-i invingi pe Tym Paisley,Frank Warick,Tom Duncan,Lee Jackson,Ardy Vertkampf, ce ziceti?

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Razvan Garcea » 19 Mai 2010, 09:28

Folosim aceiasi nada amandoi ,este raspunsul la prima intrebare iar la cea de-a doua intrebare legata de WCC raspunsul este nu deoarece pana la acei titani ai pescuitului vreau sa-mi fac mana pe pescari mult mai putin experimentati....va bagati la braila?
Va las pe dvs sa alegeti in ce consta braila ;)
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de pescar orhei » 19 Mai 2010, 15:37

Razvan Garcea scrie:Folosim aceiasi nada amandoi ,este raspunsul la prima intrebare iar la cea de-a doua intrebare legata de WCC raspunsul este nu deoarece pana la acei titani ai pescuitului vreau sa-mi fac mana pe pescari mult mai putin experimentati....va bagati la braila?
Va las pe dvs sa alegeti in ce consta braila ;)
Fiecare cu nada lui, asa este corect.
Braila, ce propuneti_

Avatar utilizator
cornel
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 20 Noi 2007, 23:29
Contact:

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de cornel » 20 Mai 2010, 23:14

lasati :-t Braila veniti la Buzau >:D< sa pescuim toti 3 ....... =D> >:D<

Avatar utilizator
cristicarp
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 19 Mai 2010, 19:36

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de cristicarp » 21 Mai 2010, 00:24

salutare
are cineva idee in ce perioada se desfasoara cupa presei la pescuit?
multumesc

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Amstel » 27 Mai 2010, 13:50

Englezii se pregatesc intens pe Linear Fisheries si spera ca anul acesta sa obtina medalia de aur...ai nostrii "mari" se-mporcesc pe siteuri, isi bat joc de regulamentele proprii iar asociatia de interes national ofera "opinii personale"...


"England Strive for Gold Medal on Home Soil - 30/04/2010

For the first time ever the World Carp Championship will be held in the UK and Team England is in with a shout of a gold medal.

From October 7th to 10th Linear Fisheries in Oxfordshire will play host to the world-famous carp match. The event is in its 12th year, with England entering a team for the past five and finishing on the podium on no less than four occasions. Taking a silver medal in 2009, the team will be looking to go one better on home turf and finish on the top step, taking the gold medal from last year’s victors, South Africa.

Team England manager Mitch Smith told TC: “I’m quietly confident of a victory this year. Many of the anglers that are up for team selection have already started practising at Linear and thus far results are encouraging.” This is a great platform to promote English carp angling both in the UK and abroad and with support from local councils as well as Conservative leader David Cameron, hosting the World Championship can only be a positive step for our sport.."

MARK BARTLETT

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Madalin Dirla » 27 Mai 2010, 23:07

Amsterdamer scrie:Englezii se pregatesc intens pe Linear Fisheries si spera ca anul acesta sa obtina medalia de aur...ai nostrii "mari" se-mporcesc pe siteuri, isi bat joc de regulamentele proprii iar asociatia de interes national ofera "opinii personale"...


"England Strive for Gold Medal on Home Soil - 30/04/2010

For the first time ever the World Carp Championship will be held in the UK and Team England is in with a shout of a gold medal.

From October 7th to 10th Linear Fisheries in Oxfordshire will play host to the world-famous carp match. The event is in its 12th year, with England entering a team for the past five and finishing on the podium on no less than four occasions. Taking a silver medal in 2009, the team will be looking to go one better on home turf and finish on the top step, taking the gold medal from last year’s victors, South Africa.


Team England manager Mitch Smith told TC: “I’m quietly confident of a victory this year. Many of the anglers that are up for team selection have already started practising at Linear and thus far results are encouraging.” This is a great platform to promote English carp angling both in the UK and abroad and with support from local councils as well as Conservative leader David Cameron, hosting the World Championship can only be a positive step for our sport.."

MARK BARTLETT

Fiecare cu ce-l doare ;) !!!!

Avatar utilizator
cristicarp
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 19 Mai 2010, 19:36

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de cristicarp » 13 Iul 2010, 00:37

[quote="cristicarp"]salutare
chir ca fiecare cu cel doare :))

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Amstel » 19 Iul 2010, 13:11

Gabi Tomulescu pe xxx, dupa finala de pe MV2

"felicitari domnului Victor Petcu pentru ca a creeat o asemenea pista de concurs.Cred ca e foarte greu de intretinut si mai ales de pazit.
In rest as vrea sa pot continua cu felicitarile numai ca nu merita acest lucru nici una din echipele cu care ne-am intrecut in aceasta finala. Mai exact le pot spune felicitari ca au ajuns in aceasta faza a competitiei si atat. Gabi Sandu un manager excelent dar un om acum a trecut peste orice calitate umana si a acceptat oferta celor de la Soimul . Nu stiu cum a fost oferta catre Gabi Sandu dar pot sa spun ca noua celor de la Carping Club ne-au cerut 10.000 ron + 3000 euro pentru ca ei sa se transforme in aliati ai nostrii. Noi am refuzat. De aici a inceput nenorocirea pentru noi. Pe sectorul A linga mine Bogdan cu Mari nu aveau cum sa influenteze cu mai nimic pescuitul in zona pentru ca si noi si Piatra Neamt prindeam bine noaptea. Cert este ca nu au mai aruncat o bila in apa si nu au mai schimbat o lanseta pina a doua zi. Pe sectorul B linga Silviu, Zarguzon era apucat de streche si nadea in disperare cu tot ce avea prin stand , incercand sa prinda el mult ca sa-i intreaca sau macar sa nu poata prinde acestia sa se apropie de Piatra Neamt. Pe sectorul C echipa Soimul a oprit orice activitate legata de pescuit toata noaptea. Linga ei Gabi Sandu a fost avantajat.
am spus acum asta pentru ca oricum era chestie de timp pina se facea publica si nu vreau ca noi sa fim acuzatio ca n-am avut curaj sa spunem.
Este o treaba care s-a mai facut si anul trecut la Sacel dar acolo rezultatul a facut ca toata lumea sa sara in sus ca s-a calificat Dan Mitranescu. Acum se pare ca Gabi Sandu este preferatul tuturor si aceasta influentare a rezultatelor va trece neobservata.

pentru tot lotul Planet Carp.

dupa cat ati muncit si v-ati chinuit si ati avut rezultate foarte bune ce satisfactie mai puteti avea cind dupa ce ca ati pescuit o mansa mai putin, acum v-ati folosit de inca trei echipe (lotul Soimul)ca sa ne puteti bate la 10 kg. ( asta fiind rezultatul anuntat ieri) .

plus ca am inteles ca s-a cautat de foarte multe ori ca sa apara acele 10 kg.

parca cineva spunea mai calculati odata ca eu stiu sigur ca am pus ceva aici. urat foarte urat.

daca era orice alta echipa in finala, in locul celor de la Soimul nu se facea asa ceva niciodata. Asta e parerea mea de rau ca cei care au fost bagati pe gat in mansa a doua dupa ce au iesit din prima au ajuns sa influenteze rezultatul final al celui mai disputat Campionat National din istoria pescuitului de pina acum. Dumnezeu sa va ajute!

_________________
--Gabi Tomulescu - CARPING CLUB--
***vice-campion national 2009***


Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Laurentiu » 19 Iul 2010, 14:15

Tiganii tipic romanesti la mai toate concursurile de crap.. :-&
Eu nu inteleg de ce mai concureaza unii daca stiu ce magarii se fac sau chiar au fost tepuiti?
Ca sa se consume aiurea? Nu e mai bine sa pescuiasca incognito si sa stea linistit?

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Tribuna suporterilor - comentarii, incurajari, fluieraturi..

Mesaj de Amstel » 19 Iul 2010, 14:25

Intrebarea este daca exista dovezi palpabile - daca acestea nu exista mai bine taci si iti vezi de treaba - nu compromiti competitia si competitorii cu suspiciuni si povesti 'posteme' .

ps: eu vroiam sa mearga Carping in UK

Scrie răspuns

Înapoi la “Turnee de pescuit”