Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 23:12

Eu te astept la o partida de pescuit pe Dunare , si ... la o "noapte de bere " luminata nu de luna ci de o sticla de vin bun :D ... sa nu crezi ca sunt vreun alcoolic :))) dar sti tu cum sunt noptile pe Dunare la crap .. si somn ..

Numai bine .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de iorgu » 19 Mai 2010, 23:33

@coool-marius facem pariu ca nu ai mai mult de 880-900 m. pe rola de 1000 de m. Contrar postarilor si parerilor antevorbitorului meu eu am pretentia ca macar sa se respecte ce scrie pe cutie plus sau minus 10m. Conteaza frate nu ca bani (cu toate ca teapa se numeste) ci ca repartizare pe tamburi. Daca vrei sa pui 250m. pe tambur, te rezumi la 230 m. dar nici atunci nu iese socoteala. Nu este corect sa minimalizam acest lucru, eu sunt fript de 2 ori. In prezent pot sa cunosc cu diferenta de 2-3m. cat are o rola de 500 sau 1000 de metri. Am un cumnat bijutier si poate veti rade dar prin cantarire afli tot ce te intereseaza. Nu mai continui ca poate ma veti ironiza...
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mikif
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 24 Noi 2007, 11:11
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mikif » 20 Mai 2010, 08:39

coool_marius scrie:Eu te astept la o partida de pescuit pe Dunare , si ... la o "noapte de bere " luminata nu de luna ci de o sticla de vin bun :D ... sa nu crezi ca sunt vreun alcoolic :))) dar sti tu cum sunt noptile pe Dunare la crap .. si somn ..

Numai bine .
esti pe sufletul meu :x
crap.ro

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 20 Mai 2010, 11:21

A ajuns comanda mea in sfarsit, deci pana la urma s-a rezolvat.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de pharaoh » 20 Mai 2010, 11:25

vreun cadou, ceva? :P
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 20 Mai 2010, 12:22

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de timer » 20 Mai 2010, 12:23

Pai, decat sa ma traga rusii-n piept cu rolele,mai bine-mi fac io nailonu' meu...Fierb la foc mic in oala de presiune, doua,trei pet-uri de Skol sau Golden Brau,cat cuprinde si pan' se omogenizeaza...Dupa aia,incep sa trec fluidu' vascos prin sitele de cern io malaiu’ cu ele ,ca sa-mi iasa fire pe grosimi,de la mic la mare,functie de gaurile sitelor..La sfarsit le tin(pe fire} o ora in baie de otzet si gata..Apoi le trag pe tambur..Si pescuiesc la finetze...Si nici casante nu-s.. :-?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de pharaoh » 20 Mai 2010, 12:27

eu zic sa te apuci si de fire textile, stii tu, tunzi oaia, tragi firul cu fuiorul... :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 21 Mai 2010, 11:10

pharaoh scrie:eu zic sa te apuci si de fire textile, stii tu, tunzi oaia, tragi firul cu fuiorul... :))

:)) :)) :)) :))
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Mai 2010, 11:59

Deviem de la subiect, si ne luam "bataie" :D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de stefan_kwr » 21 Mai 2010, 17:49

alinuu scrie:
stefan_kwr scrie:
alinuu scrie:13/05/2010 Comanda preluata
18/05/2010 Comanda expediata TCE

In sfarsit comanda mea a fost expediata :-)
Nu vreau sa fac reclama negativa, si cel mai probabil o sa raman client fidel acestui magazin INSA am pretentia atunci cand pe site un produs apare "in stock" iar eu imi calc pe inima (si pe portofelul deja subtire) si il comanda, macar sa imi ajunga. Nu de fapt sa aflu ca nu era pe stock, din cauza ca cel mai probabil unu cu pile l-a primit.. sau mai stiu eu din ce motive.
Macar daca imi faceau o reducere :-)))
Poate la comanda de saptamana viitoare, daca reusesc sa "strang cureaua" sa pot sa-mi comanda o rola de daiwa tournament fluo :D
Alin, nu e mai rentabil sa iei acest fir din craiova, decat sa faci comanda la bucuresti???
Din cate imi aduc aminte este in jur de 50lei rola de 0,28=1540m sau 0,31=1320m.Cat dai pe fir plus pe transport sigur iesi mai scump, plus ca la ceva faci comanda si cand deschizi coletul observi ca este altceva sau rola este incompleta...
Faptul ca pe fir este mai putin fir cu 4-5% nu depinde de magazin . Asa vin firele de la producatori.
Iar in al2lea rand hai sa-ti spun ceva, eu inainte sa fac o comanda.. ma plimb pe la toate magazinele noastre din oras. Iar preturile stau cam asa:
TotalFIshing: monofilament Carp Expert Carbon 0,25mm 1000m = 25 ron
La Marian in centru: monofilament Carp Expert Carbon 0,25mm 1000m = 40 ron
:D
Am comandat o croseta pt boilies de la totalfishing si a costat 3RON iar la Dl Marian costa 7 ron, deci au adaos foarte mare.SI la mai multe produse, se aduna destui bani.
Lansetele au adaos de 3-40 ron. Okuma PL 860 costa 250 ron acolo. Trage si tu concluziile :D
Unde mai pui ca nici n-am timp sa ajung la magazin, cat dau pe benzina+timp - mai bine imi vin acasa produsele.

ps: Daca nu ajunge azi comanda, cre'ca turbez :D
Alin, banuiesc ca atunci cand faci o comanda online nu te rezumi doar la o rola de fir sau doar la o croseta care face 3 lei iar transportul sa ti-o aduca acasa 25 lei??? :D

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Mai 2010, 18:34

Normal. De obicei comand cat mai multe chestii care nu le gasesc aici la noi. Sifac o comanda cand strang suficiente lucruri ca sa merite o comanda online.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 23 Mai 2010, 19:49

alinuu scrie:Normal. De obicei comand cat mai multe chestii care nu le gasesc aici la noi. Sifac o comanda cand strang suficiente lucruri ca sa merite o comanda online.

Guys , am uitat sa va spun ceva ... inainte de a face comanda la Total Fish , am facut aproximativ aceeasi comanda , joi seara , pe www.Fishme.ro . Am incercat vineri sa sun pe telefoanele de contact prezentate pe site , fara ca cineva sa raspunda...asemenea si sambata dimineata , am trimis mail fara sa primesc raspuns ... deci probabil ca este o persoana ..doua care tin acest magazin online si care se uita dupa comenzi d doua ori pe saptamana ... pana la urma , luni pe la amiaza am trimis un mail si am spus clar ca doresc sa anulez comanda ... bineinteles ca nici comanda nu a mai ajuns dar nici nu am primit vreun telefon sau raspuns la vreun email ... deci , aviz amatorilor - FISHME --- DE EVITAT ... parerea mea si nimeni nu mi-o va schimba .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de pharaoh » 23 Mai 2010, 22:12

Mariuse, dar cum ai dat de site-ul asta? :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de coool_marius » 24 Mai 2010, 00:18

pharaoh scrie:Mariuse, dar cum ai dat de site-ul asta? :))


cautam un batz de spinning ultralight si am vazut ca la astia era cel mai ieftin ... si am zis sa incerc , dar ... :D
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”