mulinete siweida

Moderatori: gor965, florentiniuga

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: mulinete siweida

Mesaj de gor965 » 24 Mai 2010, 20:22

DemonSfant scrie:Salutare,cam tarziu cu rasunsul legat de mulinete,le am de 2 ani de zile si sunt bune,pe orice vreme nu le-am uns de cand le am ......la crap mare ,sunt o placere ...................sa te bucuri de ele maryn....

gor965,cada nu cunosti firmas sau nu ai folosit, nu mai vb te rog frumos,siweida e firma chinezeasca dar de calitate,eu am modelul K500 nu am treaba cu el nici pe ploaie nici pe caldura de 2 ani de zile...........am scos pesti cu ea si mari nu mici cel mai mare de 7Kg si nu am ce sa reprosez...........gor965 pepe viitor vb si tu cand cunosti produsul l-ai testat si chiar nu-ti place nu din ca seamana cu:X,Y,Z si altele.........
Multumesc,cu respect DemonSfant!!!!:))
Concret...unde si ce am zis despre Siweida in topicul asta si v-a deranjat ? La un moment dat am scris :
Daca nu esti genul care forteaza in mulinete si mai le gresezi din cand in cand , Siweida aia n-ar avea de ce sa fie mai proasta decat Attack (modelul asta il cunosc si face fata cat de cat la pescuitul greu) ...dar asta nu inseama ca sunt toate praf !
Ca fapt divers ...imi povestea un amic ca dupa ce l-a prins o ploaie si-a strans sculele si a plecat acasa...dupa 2 saptamani iese iar la peste si constata ca i-au "ruginit" mulinetele si are rulmentii blocati ! Mulinetele nu erau cine stie ce scule dar erau Siweida ! Sa fim seriosi ,lucru ieftin si chinezesc ,e rar sa fie lucru bun ...dar nu pot exclude si exceptii !
Una peste alta ,eu am avut o mulineta "ruseasca" ani buni si m-a costat 35 lei ! N-am scos cine stie ce monstrii din apa ,dar a luat-o dracii cat am tavalit-o si-am fortat-o pescuind ciobaneste la Dunare ! Daca n-o stricam eu ,aiurea ,fortand frana cu mana , facea 8 ani de folosinta fara probleme si asta fara a avea nu stiu cati rulmenti ,nu stiu ce baitrunner ,etc. !
Una
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”