INCA UN CONCURS NU AR STRICA

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de LARY » 29 Iul 2008, 22:43

M-AM UITAT LA EMISIUNEA DIN 26-07-2008. BRAVO VOUA, FELICITARI V-ATI PUS PE TREABA SI A-TI AJUNS DEPARTE. APRECIEZ MUNCA PE CARE O FACETI SI AJUTORUL PE CARE N-IL DATI PE INFOPESCAR.TV (AI CE VEDE AI CE INVATA) STRATEGII, TEHNICA, MOMELI, MONTURI ...ETC... FELICITARI INCA O DATA DAR TOTUSI PARCA AR MAI LIPSI CEVA. CE ANUME???? UN EXTENPORAL, UN CONCURS, O COMPETITIE LA CARE SA-SI POATA TOT PESCARUL SA-SI PERMITA O TAXA MAI ACCESIBILA DAR TOTUSI UN REGULAMENT STRICT PRO. EU VIN CU ACEASTA PROPUNERE CU TOATE CA STIU CA E GREU (INPOSIBIL) DAR 24 DE ORE PE AN NU CRED CA E O TRAGEDIE SI SPER SA EXISTE UN CONCURS SI PENTRU FANI INFOPESCAR.TV....MII DE MULTUMIRI FIR INTINS.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de IULIAN C » 30 Iul 2008, 01:03

LARY scrie:M-AM UITAT LA EMISIUNEA DIN 26-07-2008. BRAVO VOUA, FELICITARI V-ATI PUS PE TREABA SI A-TI AJUNS DEPARTE. APRECIEZ MUNCA PE CARE O FACETI SI AJUTORUL PE CARE N-IL DATI PE INFOPESCAR.TV (AI CE VEDE AI CE INVATA) STRATEGII, TEHNICA, MOMELI, MONTURI ...ETC... FELICITARI INCA O DATA DAR TOTUSI PARCA AR MAI LIPSI CEVA. CE ANUME???? UN EXTENPORAL, UN CONCURS, O COMPETITIE LA CARE SA-SI POATA TOT PESCARUL SA-SI PERMITA O TAXA MAI ACCESIBILA DAR TOTUSI UN REGULAMENT STRICT PRO. EU VIN CU ACEASTA PROPUNERE CU TOATE CA STIU CA E GREU (INPOSIBIL) DAR 24 DE ORE PE AN NU CRED CA E O TRAGEDIE SI SPER SA EXISTE UN CONCURS SI PENTRU FANI INFOPESCAR.TV....MII DE MULTUMIRI FIR INTINS.
Pui f bine problema,insa in afara de faptul ca e destul de greu de organizat asa ceva,n-ar fi rau ca,in viitor,asa sa se dea preselectiile pt cei ce urmeaza a intra intr-un club de pescuit,cum ar fi de ex Carp Zone!
Raliindu-ne la conduitele si standardele europene in ce priveste competitia la pescuit,in curand va fi obligatoriu sa faci parte dintr-un club cu statut bine definit ca sa fii primit la orice fel de concurs,si asta e un lucru bun,zic eu!
Automat-vor aparea din ce in ce mai multe cluburi,sau se vor mari cele deja existente,prin cererile crescande de aderare.
De aceea,ar fi foarte util ca reprezentanti ai mai multor cluburi sa fie observatori la un concurs organizat pt cei ce vor sa adere,si sa aleaga pe cei care considera ca sunt cat de cat buni la pescuit,care "promit "ceva!
Zic asta pt ca am convingerea ca exista foarte multe "talente" care insa sunt nedescoperiti,nu au posibilitatea de a se face cunoscuti...
Asta cred ca presupune niste eforturi imense si probabil ca e destul de greu de relizat,din pacate! :cry:
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de IULIAN C » 30 Iul 2008, 01:15

Ce frumos ar sunaCUPA INFOPESCAR,nu-i asa?
Bine zis,LARY....sa participe toti fanii Infopescar,si nu numai....sa fie un fel de "open" dar din nou apar problemele de ordin financiar,cum ai spus si tu!
Desi,daca stam stramb si sa judecam drept,fanii sunt fani....si cred ca ar face totusi un sacrificiu pt a participa!
Hai sa luam ca exemplu fotbalul:tii cu echipa ""X"
Mergi la meciuri in campionat,iti permiti,ca nu e asa scump.
Dar,fanu-i fan....merge la meci si cand,in cazul fericit echipa respectiva joaca in Uefa sau Champion's League!
Concluzia....?!?!
Daca esti fan pescuit,fan Infopescar,iti zici ca merita si mergi chiar daca la capitolul costuri e ceva mai..."dureros"
Asadar,zic eu ca ar fi chiar foarte binevenit un asemenea concurs,nu ziceti la fel?
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de Marinita » 30 Iul 2008, 08:56

LARY scrie:M-AM UITAT LA EMISIUNEA DIN 26-07-2008. BRAVO VOUA, FELICITARI V-ATI PUS PE TREABA SI A-TI AJUNS DEPARTE. APRECIEZ MUNCA PE CARE O FACETI SI AJUTORUL PE CARE N-IL DATI PE INFOPESCAR.TV (AI CE VEDE AI CE INVATA) STRATEGII, TEHNICA, MOMELI, MONTURI ...ETC... FELICITARI INCA O DATA DAR TOTUSI PARCA AR MAI LIPSI CEVA. CE ANUME???? UN EXTENPORAL, UN CONCURS, O COMPETITIE LA CARE SA-SI POATA TOT PESCARUL SA-SI PERMITA O TAXA MAI ACCESIBILA DAR TOTUSI UN REGULAMENT STRICT PRO. EU VIN CU ACEASTA PROPUNERE CU TOATE CA STIU CA E GREU (INPOSIBIL) DAR 24 DE ORE PE AN NU CRED CA E O TRAGEDIE SI SPER SA EXISTE UN CONCURS SI PENTRU FANI INFOPESCAR.TV....MII DE MULTUMIRI FIR INTINS.
Salutare domnilor,si multumesc in numele clubului pentru interesul vostru si gandurile bune pe care le adresati clubului.In momentul de fata nu prea e timp pentru un al doilea concurs de genul celui din emisiune deoarece o parte dintre noi sunt la concursurile mari ,stiti cu e pleaca uni vin altii( ma refer la concursuri)nu putem pleca toti odata din cauza timpului aferent altor treburi.Sa revin la propunerea voastra :sigur este buna si cred ca se va face si acest gen de concurs dar sa vedem pe ce balta si ce taxa va fi daca fac un calcul simplu va ajunge undeva la 200lei de participant(taxa baltii premii si gratarul)deci mai putin de atat nu cred ca se poate.In alta ordine de idei sa organizezi un concurs pe o balta cu densitate mica de peste nu e nici o realizare .Nu poti face diferenta intre noroc si stiinta.Baltile cu densitate mare de peste au si un regim aparte din punct de vedere al echipamentului si impune seriozitate ca pescar.Din pacate trebuie sa recunosc ca mai sunt pescari care la acest capitol sunt deficitari.Cam astea ar fi in mare parte unele probleme despre concursul propus de voi dar exista si o parte buna a lucrurilor adica speram sa organizam si acest gen de concurs.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de iulian petre » 04 Aug 2008, 19:11

da se poate ....cand organizam CUPA CARP ZONE o sa facem si CUPA INFO PESCAR...DACA tot inchiriem o bucata din balta de ce sa nu fie una maI MARE.... :D :D ....

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de george-alexandru » 04 Aug 2008, 20:12

o rugaminte pt DL presedinte Marinita,daca se poate ca numele urmatorului concurs sa fie REVANSA :lol:
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de iulian petre » 04 Aug 2008, 21:22

george-alexandru scrie:o rugaminte pt DL presedinte Marinita,daca se poate ca numele urmatorului concurs sa fie REVANSA :lol:

ca sa se cheme asa trebuie sa ne apucam noi de pescuit dupa 24 ore... :D :D :D pana atunci GEORGICA intoarce-ti ceasul si intreaba-ma cand e "ORA EXACTA"

Domn presedinte vedeti cum faceti concursul ala mai repede ca GEORGE de 3 saptamani nu mai doarme.. :D :D ..nu se obisnuieste cu gandul ca EU -PETRE IULIAN am iesit pe locul 1 si ca fie si mai frumos in ultima noapte i-am "furat" si captura.... :D :D :D ..

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de LARY » 04 Aug 2008, 23:27

DA AR FI BINE SA MAI FACETI UN LUCRU BUN PT OMENIRE AR FI INCA UN PAS INAINTE. ASTEPTAM UN CONCURS. SPER SA SE ORGANIZEZE SI PT NOI ASA CEVA.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de george-alexandru » 04 Aug 2008, 23:29

Bravooooooooo,ma bucur enorm pt tine pt ca inseamna ca nu ai pierdut timpul de pomana pe langa mine :wink:
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de iulian petre » 05 Aug 2008, 19:12

george-alexandru scrie:Bravooooooooo,ma bucur enorm pt tine pt ca inseamna ca nu ai pierdut timpul de pomana pe langa mine :wink:

----------------------

:wink: :wink:

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de Qnyx » 06 Aug 2008, 02:54

Pentru George si Iulian -> Numele topicului este "Sugestii , propuneri, intrebari"

A-ti cam gresit locul unde trebuia sa postati.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de iulian petre » 06 Aug 2008, 11:09

eu am facut o PROPUNERE domnului ''presidente"" :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Aug 2008, 09:54

Cu cat ar fi mai multe concursuri organizate cu atat cred ca ar creste si s-ar inscrie cat mai multi in clubul CARP ZONE :) ..............pana atunci FIR IN DRILL!!!! :)

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de nando » 08 Sep 2008, 14:45

are dreptate Madalin:d
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: INCA UN CONCURS NU AR STRICA

Mesaj de Madalin Dirla » 08 Sep 2008, 19:37

Gandim la fel Cristi(nando)!!! :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”